
"Čistoća" obnavlja vozni park: Kupuju se četiri autočistilice
JKP "Čistoća" ugovorila je isporuku jedne autočistilice i raspisala tender za kupovinu još tri.

Foto: 021.rs
Kupovinu finansiraju Grad Novi Sad sa 25 miliona dinara i Pokrajinska vlada sa 78 miliona.
Autočistilicu koju finansira Novi Sad isporučiće u roku od šest meseci firma "Nova oprema" iz Novog Sada. Cena autočistilice je 29,9 miliona dinara.
Tender za još tri autočistilice je raspisan pre nekoliko dana. Iz specifikacije se vidi da se nabavlja oprema istih karakteristika.
Rok za ovu javnu nabavku je 24. april i, ukoliko ponude budu odgovarajuće i ne bude bilo prigovora, može se očekivati da još tri autočistilice pristignu u narednih pola godine.
Kupovina četiri autočistilice za "Čistoću" je samo deo opremanja ovog javnog preduzeća novom mehanizacijom u ovoj godini.
Najveći deo opreme će se kupiti subvencijom AP Vojvodine, koja je osim 78 miliona dinara za autočistilice, izdvojila još 143,3 miliona za nabavku dva kamiona za odnošenje smeća, tri autocisterne i jednog autopodizača.
"Čistoća" će sa ovom opremom delimično obnoviti vozni park, uzimajući u obzir da je nedavno kupila i dva nova kamiona za odnošenje smeće, te da je Novi Sad izdvojio 75 miliona dinara za nabavku nekoliko polovnih kamiona-smećara.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosađani, pred nama još jedna lepa jesenja sedmica: Pljuskovi mogući u sredu, inače sunčano
01.10.2023.•
1
Pred nama je jedna pretežno sunčana, ali svežija nedelja.
SPC odlikovala Igora Mirovića "za zalaganje na obnovi i izgradnji hramova, posebno u Vojvodini"
01.10.2023.•
19
Predsedniku Pokrajinske vlade Igoru Miroviću, na osnovu odluke Svetog sinoda Srpske pravoslavne crkve, uručen je u Sremskim Karlovcima Orden Svetog Save drugog stepena.
Besplatni zdravstveni pregledi za starije Novosađane u ponedeljak i utorak na dve lokacije
01.10.2023.•
0
Besplatni zdravstveni pregledi za starije Novosađane biće organizovani na dve lokacije u Novom Sadu u ponedeljak, 2. oktobra i utorak, 3. oktobra povodom Međunarodnog dana starijih osoba.
Novosađani, novi radovi na putevima od ponedeljka: Počinje sanacija Rumenačkog puta
30.09.2023.•
8
Rehabilitacija Rumenačkog puta počeće u ponedeljak, 2. oktobra i odvijaće se fazno.
Uređuje se kej: Počinju radovi od "Mornarice" do Štranda
30.09.2023.•
10
Pripremni radovi duž Sunčanog keja započeti su na delu od "Mornarice" do Štranda.
Dve medalje za vredne đake: Novosađanka osvojila zlato na svetskom takmičenju iz engleskog u Rimu
30.09.2023.•
21
Novosađanka Ivana Rosić, učenica treće godine Karlovačke gimnazije osvojila je zlatnu medalju na svetskom takmičenju iz engleskog jezika u Rimu, u kategoriji Hippo 4.
Od ponedeljka počinju škole sporta na Spensu
30.09.2023.•
0
Upis u novi ciklus škola sporta na Spensu počinje od oktobra.
Besplatni UZ pregledi dojki danas i sutra u Kisaču, u ponedeljak i utorak ispred Promenade
30.09.2023.•
0
Besplatni UZ pregledi dojki održaće se danas i sutra ispred MZ u Kisaču, a u ponedeljak, 2. i u utorak, 3. oktobra ispred Promenade.
Besplatan upis u Gradsku biblioteku za decu tokom sledeće nedelje
30.09.2023.•
0
Deca uzrasta do 14 godina od ponedeljka, 2. oktobra pa do petka, 6. oktobra mogu besplatno da se učlane u Gradsku biblioteku.
Lepa vest stiže iz Betanije: Za jedan dan rođena 21 beba
30.09.2023.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Zbog manifestacije porodice Balašević danas bez saobraćaja u Ulici Jovana Cvijića
30.09.2023.•
85
Zbog održavanja manifestacije porodice Balašević danas se određuje privremena zabrana saobraćaja u Ulici Jovana Cvijića, od Karađorđeve do Kisačke ulice u Novom Sadu.
Ni subvencije ne pomažu da novosadska preduzeća ostanu u plusu
29.09.2023.•
21
Novosadska preduzeća završila su 2022. godine u minusu od 591 milion dinara i od toga ih ne spašavaju ni milijarde subvencija iz budžeta, ni stotine miliona iz programa pružanja komunalnih usluga.
"Dečija nedelja" u Novom Sadu: Više od 60 besplatnih aktivnosti za mališane svih uzrasta
29.09.2023.•
0
Dečija nedelja u Novom Sadu biće obeležena od 2. do 8. oktobra pod sloganom "Veliko srce dece Srbije", uz niz dešavanja.
Novi Sad i gradnja: Dovoljno se gradilo i mnogi su imali koristi
29.09.2023.•
12
"Dovoljno se gradilo, Novi Sad je dobio mnogo novih objekata i mnogi su od toga imali koristi. Sačekajte sada, da vidimo gde smo", kaže za predsednica DaNS-a Ana Ferik Ivanovič.
FOTO: Košenje, orezivanje i druga održavanja zelenila u gradu
29.09.2023.•
5
U toku je okopavanje, plevljenje, orezivanje i košenje u susret predstojećoj sezoni sadnje, navode u Gradskom zelenilu.
FOTO, VIDEO Posle skoro tri decenije: Gradi se fiskulturna sala Gimnazije "Laza Kostić"
29.09.2023.•
3
U dvorištu Gimnazije "Laza Kostić" počela je izgradnja fiskulturne sale, koju ova ustanova nema već 27 godina.
Komisija prihvatila predloge: Ove ulice na Adicama dobiće nazive, jedna od njih postaje Đurđevdanska
29.09.2023.•
1
Nekoliko ulica na Adicama uskoro će dobiti nova imena, odlučili su članovi Komisije za nazive delova naseljenih mesta na danas održanoj sednici.
DVD Petrovaradin poziva na humanitarno druženje i svirku: Pomozite našoj Nataši da prohoda
29.09.2023.•
0
Članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Petrovaradin uz pomoć prijatelja i sugrađana organizovaće u nedelju 8. oktobra humanitarni rok koncert.
VIDEO Đurić: Nisam podneo ostavku, budite strpljivi pa ćete videti sve u narednim danima
29.09.2023.•
34
Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić kaže da nije podneo ostavku na funkciju i da će se detaljnije informacije znati u narednim danima.
Besplatni zdravstveni pregledi danas u Promenadi povodom Svetskog dana srca
29.09.2023.•
2
Besplatni zdravstveni pregled biće organizovan u petak, 29. septembra u Tržnom centru Promenada povodom Svetskog dana srca.
Dan u Betaniji: Rođene 23 bebe, među njima dva para blizanaca
29.09.2023.•
0
Ukupno 23 bebe rođeno je u poslednja 24 sata u Betaniji.
Komentari 8
Toma
Ovaj sto metla po trotoaru da kosta 250.000e komad??
Obzirom na to kako narod glasa, platite ga 800.000e/kom za bolje nismo.
Lela
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar