
Poslanik prebačen na deponiju: Ima nas još koji smo tu završili, tužio sam "Čistoću" za mobing
Poslanik Pokreta obnove Kraljevine Srbije u Skupštini Vojvodine Novak Maksimović kaže da ga je uprava JKP "Čistoća" premestila da radi na deponiji nakon što je odbio da pređe u vladajuću stranku.

Foto: 021.rs (POKS)
Ovaj ekonomista po zanimanju kaže za 021.rs da je njegova supruga takođe premeštena na deponiju, "na separaciju otpada, da prebira po smeću".
Pokret obnove Kraljevine Srbije danas je saopštio da su radnici u "Čistoći" koji su odbili da idu na skup "Srbija nade" Srpske naprednke stranke, među kojima je najviše članova POKS-a, premešteni na radna mesta na deponiji.
Prema njegovim rečima, nije hteo da pređe u SNS, zbog čega je završio na "kazneno-popravnom radnom mestu na deponiji".
"Radno mesto mi je u malom kontejneru u katastrofalnim uslovima za rad, gde je neopisiv smrad, vruće i zagušljivo. Dolazim na posao preko smetlišta, a u kancelariji su nam pacovi česti gosti, a ispred i po koja zmija. Iskreno, ne radim ništa, sedim na poslu osam sati svaki dan, jer mi konkretna zaduženja ni ne daju. Zbog toga sam i tužio firmu za mobing na poslu", poručuje Maksimović.

Dodaje da se ne uzda previše u odluku sudu.
"Videću šta će sud da kaže, ali ne nadam se previše, jer su i sudovi pod kontrolom naprednjaka i ne veruj u pravdu u ovoj zemlji. Nisam jedini, ima nas još koji smo tu završili zato što nismo hteli da se pokorimo SNS. To je sve što imam da kažem. Ako posle ove izjave dobijem otkaz, znaćete zbog čega je. Suprugu su mi prebacili isto na deponiju, samo na separaciju otpada, da prebira po smeću", poručuje poslanik u Skupštini Vojvodine.

U Pokretu obnove Kraljevine Srbije poručuju da je ista sudbina zadesila odbornika u Skupštini Novog Sada Sašu Novakovića. On je takođe prebačen na deponiju.
"Novaković je povređen na radu i trenutno je na bolovanju u pripremi za operaciju kolena", navode u POKS-u.
POKS je ranije danas saopštio da su radnici koji su odbili da idu na miting SNS-a u Beogradu premešteni da rade na deponiji, ne otkrivajući o kojem broju radnika je reč. Predsednik POKS-a Dragoslav Mihailović rekao je da direktor "otvoreno preti radnicima da će, ukoliko ne pređu u SNS, raditi na deponiji, a zatim dobiti i otkaz.
Rukovodstvo JKP "Čistoća" za 021.rs demantuje tvrdnje Pokreta obnove Kraljevine Srbije da su radnici koji su odbili da idu na miting SNS-a premešteni na deponiju.
Kako navode, u prethodnih mesec dana niko od zaposlenih nije premešten na radna mesta na Gradskoj deponiji, "niti se nad ijednim radnikom vrši mobing".
"Naprotiv, svedoci smo da naše preduzeće daleko ažurnije obavlja svoju delatnost, da smo otvoreniji i servilniji za naše sugrađane", navode iz javnog preduzeća za 021.rs.
Kako kažu, preduzeće radi u najboljem interesu svih građana i zaposleni se raspoređuju unutar organizacije u skladu sa tim.
"To nije bio slučaj u prethodnom periodu kada su tvorci ovih tvrdnji bili na čelu preduzeća", ističu.

Koalicija između SNS-a i POKS-a raskinuta je u februaru ove godine, nakon sednice o Kosovu u Skupštini Srbiji. Ubrzo su usledile ostavke POKS-ovaca na funkcije u gradskoj vlasti i preduzećima, nakon čega je više od 120 članova ove stranke prešlo u SNS.
POKS je tada optužio SNS da su njihovim članovima zapretili otkazima ukoliko ne pređu u vladajuću stranku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zborovi građana Novog Sada pozivaju sutra na okupljanje: Izložba u Bačkom Petrovcu će biti održana
09.08.2025.•
0
Zborovi građana Novog sada pozvali su na okupljanje u nedelju, 10. avgusta, u 17 časova u Bačkom Petrovcu uz poruku da će izložba fotografija sa protesta ponovo biti održana.
VIDEO: Novi incident u Bačkom Petrovcu, povređeno nekoliko građana
09.08.2025.•
8
U Bačkom Petrovcu je danas popodne došlo do novog incidenta između pripadnika Srpske napredne stranke i građana koji su želeli da organizuju izložbu fotografija sa protesta.
FOTO, VIDEO: Biciklisti Gvozdene konjice "Pumpaju" u Sremskim Karlovcima
09.08.2025.•
2
Više desetina biciklista "Gvozdene konjice" stiglo je u Sremske Karlovce iz Novog Sada.
Student FTN-a koji je zadržan na granici brani se sa slobode
09.08.2025.•
1
Student Fakulteta tehničkih nauka Bogdan Jovičić pušten je da se brani sa slobode, posle više od 12 sati nakon privođenja.
VIDEO I dalje napeto u Bačkom Petrovcu: Nepoznati muškarci sačekali da ode policija, pa napali
09.08.2025.•
35
Tokom održavanja Slovačkih narodnih svečanosti, u Bačkom Petrovcu došlo je do incidenta, a nakon što je policija napustila mesto događaja, bilo je i fizičkog sukoba.
Institut BioSens: Odbrana Instituta BioSens je odbrana pravne države, slobode i razvoja Srbije
09.08.2025.•
6
Institut BioSens oglasio se saopštenjem nakon iznenadne smene osnivača i direktora tog naučnog instituta, Vladimira Crnojevića.
VIDEO: Uvrede upućene poslaniku PSG Radivoju Jovoviću ispisane u delu grada u kom živi
09.08.2025.•
4
U delu grada u kom živi pokrajinski poslanik Pokreta slobodnih građana Radivoje Jovović, ispisani su uvredljivi grafiti upućeni njemu i potpredsednice Stranke slobode i pravde Mariniki Tepić.
FOTO, VIDEO: Akcija uređivanja na Limanu 4: Zastava tamo gde joj i priliči, a ne na fasadama
09.08.2025.•
65
Stanovnici Limana 4 danas su organizovali akciju uređivanja fasada u tom delu grada.
FOTO, VIDEO: Stanovnici Limana 1 prekrečili grafite i poručili da su protiv izgradnje crkve kod Štranda
09.08.2025.•
58
Stanovnici Mesne zajednice "Boško Buha" danas su prekrečili grafite koji su se pojavili prethodnih dana, za koje navode da su poruke pretnje i podela.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
09.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Novosadski antifašistički kafić "Crni ovan" ponovo na meti napada
08.08.2025.•
10
Vlasnik antifašističkog kafića "Crni ovan" Bojan Šovljanski, izjavio je da su nepoznate osobe na prozorima tog ugostiteljskog objekta u centru Novog Sada ispisale "neonacističke parole".
Dve medalje za Srbiju na Olimpijadi iz veštačke inteligencije u Pekingu: Među njima i jedan Novosađanin
08.08.2025.•
13
Reprezentacija Srbije osvojila je na 2. Međunarodnoj olimpijadi iz veštačke inteligencije u Pekingu dve bronzane medalje i dve pohvale u individualnoj konkurenciji, kao i odlično 8. mesto u ekipnom takmičenju.
Akademski plenum: Vlast pokušava da uspostavi punu političku kontrolu nad naučnicima
08.08.2025.•
16
Nakon smene direktora Instituta BioSens Vladimira Crnojevića, Akademski plenum je saopštio da vlast smenama u naučnim institutima "pokušava da uspostavi punu političku kontrolu nad naučnicima".
Promene na čelu firme "Starting" nakon hapšenja Nikole Trivića
08.08.2025.•
2
Firma Starting koja je bila podizvođač na rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu dobila je novog direktora Mališu Nedeljkovića.
Učiteljica u novosadskoj školi ostala bez ugovora: Današnji skup glas ljubavi i brige za decu
08.08.2025.•
12
Smiljani Lalić, učiteljici Osnovne škole "Đura Daničić", nije produžen ugovor o radu. Iako nije prvi put da se nalazi u ovakvoj situaciji, sada je, kaže, drugačije.
Voša protiv OFK Beograda u subotu: "Očekuje nas zahtevna utakmica"
08.08.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine gostuju ekipi OFK Beograda u subotu, 9. avgusta, u četvrtom kolu Superlige Srbije.
Nova grupa za odvikavanje od pušenja od ponedeljka u Rumenačkoj
08.08.2025.•
0
Nova grupa za odvikavanje od pušenja u Domu zdravlja "Novi Sad" formiraće se u ponedeljak, 11. avgusta.
Danas je njihov dan: Novosadski mačak Miki uskoro slavi 20. rođendan
08.08.2025.•
14
Svake godine 8. avgusta obeležava se Svetski dan mačaka. Tim povodom, donosimo vam priču o Mikiju, novosadskom mačku koji već 20 godina, sa punim pravom, izvoljeva razne ugođaje.
Komentari 55
Komsija
I deponija je za njega previse.
Адеми
državni posao
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar