
VIDEO: Novosađani čekali u redu da pomognu maloj Nini da skupi novac za lečenje oca
Novosađanka Nina Ninković je danas, 27. juna, na Trgu slobode prodavala krofne za pomoć svom ocu Zoranu.

Foto: 021.rs
Događaj je dan ranije najavio "Kreni-promeni" čiji aktivisti su na Trgu pomagali u prodaji ovih poslastica.
Veliki broj Novosađana se odazvao ovoj akciji u centru grada, pa su tako neki čekali i do pola sata da kupe krofnu, mafin ili neki drugi slatkiš.
Gužva je počela odmah od 19 časova, za kada je bio najavljen početak akcije, a red je svakog minuta postajao sve veći i veći.
Kako je Nina rekla za 021.rs, ona je došla na ideju da prodaje krofne kako bi prikupila novac za lečenje svog oca.
"Nisam mislila da će biti ovako veliki odziv, ali jako sam srećna i nadam se da ćemo uspeti da skupimo sav novac za pomoć tati", kaže Nina.
Prethodnih dana ona je sa svojom majkom krofne prodavala u Veterničkoj 51, na Adicama.
Akcija se nastavlja od srede, 28. juna, na toj adresi na Adicama, u periodu od 17 do 19 časova.
@021.rs_novisad Ukoliko niste u prilici da na ove načine pomognete, novac možete da uplatite na dinarski račun 160-600000173151063 ili devizni RS35160600000173153003 - Zoran Ninković, Veternik, ulica Atar 29e Zoran Ninković je 2016. godine izgubio vid usled ablacije retine. U martu 2022. ponovo se javlja ablacija i dijagnostikovana je simpatička oftalmija i panuveitis i Zoran je životno ugrožen Novčana sredstva su potrebna za dalju dijagnostiku, preglede, analize, nabavku lekova, lečenje u zemlji i inostranstvu, kao i za putne troškove i smeštaj #fyp #foryoupage #foryou #viraltiktok #tiktoksrbija #srbijatiktok #humanitarnaakcija #novisad #srbija #serbia #vojvodina ♬ GTA San Andreas Theme (Remake) - Ben Morfitt (SquidPhysics)
Ukoliko niste u prilici da dođete na Adice, možete da pomognete i novac da uplatite na dinarski račun 160-600000173151063 ili devizni RS35160600000173153003 - Zoran Ninković, Veternik, ulica Atar 29e.
Zoran Ninković je 2016. godine izgubio vid usled ablacije retine. U martu 2022. ponovo se javlja ablacija i dijagnostikovana je simpatička oftalmija i panuveitis i Zoran je životno ugrožen.
Novac je potreban za dalju dijagnostiku, preglede, analize, nabavku lekova, lečenje u zemlji i inostranstvu, kao i za putne troškove i smeštaj.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Druga jesenja Novosadska cvetna pijaca ovog petka i subote na platou Spensa
24.09.2025.•
0
Jesenja Novosadska cvetna pijaca, druga po redu, održaće se u petak i subotu, 26. i 27. septembra, na platou ispred Spensa.
FOTO: Odlične kuće na prodaju u Novom Sadu - od Adica do centra
24.09.2025.•
0
Potraga za kućom koja ispunjava sve vaše kriterijume može biti izazov.
Sprema se smena u vrhu policije u Novom Sadu, odlazi Nevenko Marić
24.09.2025.•
8
Načelnik Policijske uprave u Novom Sadu Nevenko Marić više neće obavljati ovu funkciju na kojoj je proveo svega četiri meseca, piše Danas.
Zbog smanjenih rezervi: Novosađani pozvani da daju krv
24.09.2025.•
0
Novosađani su pozvani da daju krv, s obzirom da su smanjene rezerve u Zavodu za transfuziju krvi Vojvodine.
Počinje Sajam lova i ribolova: Više od 100 izlagača, oprema uz popuste, poligon, specijaliteti...
24.09.2025.•
1
Međunarodni sajam lova i ribolova i Sajam ekologije počinju danas, 24. septembra na Novosadskom sajmu i trajaće do nedelje, 28. septembra.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 23 bebe
24.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
U Novom Sadu danas nešto svežije i oblačnije
24.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti svežije u odnosu na prethodne dane i malo oblačnije, ali suvo.
Novosadski biciklisti večeras u protestnoj vožnji
23.09.2025.•
6
Novosadski biciklisti okupljeni u grupi "Gvozdena konjica NS" večeras su ponovo vozili ulicama Novog Sada.
Atheist Rap: U Kisaču nisu dozvolili humanitarni koncert za lečenje dvoje dece
23.09.2025.•
12
Atheist Rap je saopštio da neće biti održan njihov koncert koji je trebalo da se u subotu, 4. oktobra, održi u Kisaču, u humanitarne svrhe.
Advokatska komora Vojvodine: Sazvati Skupštinu Advokatske komore Srbije, Upravni odbor opstruira rad
23.09.2025.•
3
Savet Advokatske komore Vojvodine zahteva da se hitno održi Skupština Advokatske komore Srbije.
Šta sreda donosi Novosađanima: Ples, sajam lova i ribolova...
23.09.2025.•
0
Sreda Novosađanima donosi malo svežiju temperaturu i nekoliko zanimljivih događaja koje vam preporučujemo da posetite.
Evropski sud za ljudska prava razmatraće slučaj uhapšenog studenta Bogdana Jovićića
23.09.2025.•
1
Advokat Ivan Ninić objavio je da je internacionalizovan slučaj pritvorenog studenta Bogdana Jovićića, koji se nalazi u Specijalnoj zatvorskoj bolnici.
Sveta ili Mileta: Prvi direktor nove pokrajinske ustanove bio viralan "pre interneta"
23.09.2025.•
14
Znate kada vas neko pita da li se sećate "onog" snimka koji se delio "pre interneta"?
Profesori Jovine gimnazije održali jednočasovni štrajk upozorenja
23.09.2025.•
3
Oko hiljadu nastavnika, roditelja i učenika Jovine gimnazije okupilo se danas ispred tri srednje škole: Mašinske, Hemijske i Saobraćajne, tokom jednočasovnog štrajka upozorenja zaposlenih u gimnaziji.
Kroz grad: Izložbe u Novom Sadu koje treba posetiti
23.09.2025.•
1
Već na samom početku nove likovne sezone pred Novosađanima je niz sjajnih izložbi.
U sredu još jedan jednosatni štrajk upozorenja na Insitutu BioSens
23.09.2025.•
3
Zaposleni na Institutu BioSens u Novom Sadu će u sredu, 24. septembra, sa početkom u 13 časova, stupiti u jednosatni štrajk upozorenja.
Sve manje dece na sistematskim pregledima: Da li ste vi odveli svoju?
23.09.2025.•
19
Nova školska godina uveliko je počela, donoseći sa sobom pitanje kada i gde školarci mogu obaviti sistematske preglede.
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić prekinuo štrajk glađu
23.09.2025.•
3
Novosadski student Bogdan Jovičić prekinuo je štrajk glađu u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu i dobrog je opšteg stanja, saopštila je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija.
Devet osoba i dalje pritvoreno na Klisi zbog protestnih nereda kod SNS prostorija
23.09.2025.•
3
Sudovi u Novom Sadu produžili su pritvor za devet osoba koji su uhapšeni sredinom avgusta nakon protesta u ovom gradu, među kojima su osumnjičeni i za napad na "Kobre".
Osniva se Srpski centar za strip i animaciju u Novom Sadu: Prvi v. d. direktor Mileta Poštić
23.09.2025.•
25
Vršilac dužnosti direktora Srpskog centra za strip i animaciju biće magistar umetnosti novih likovnih medija Mileta Poštić iz Novog Sada.
Od sutra sve hladnije u Novom Sadu, za vikend najviše 18 stepeni
23.09.2025.•
1
Sreda će u Novom Sadu biti nešto svežija i malo oblačnija, ali suva.
Komentari 31
Marko
Milos
ns
zato još veće bravo za Ninu i njenu porodicu, i čestitam im na borbi i uspehu, pameti i ljubavi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar