
Maloletnica iz Futoga koja je privedena nakon masakra u "Ribnikaru" puštena kući posle dva meseca
Četrnaestogodišnjakinja iz Futoga koja je provela dva meseca u pritvoru zbog širenja panike nakon masakra u "Ribnikaru" puštena je kući uz zabranu napuštanja stana i elektronski nadzor.

Foto: 021.rs
Ona je pritvorena 14. maja i zadržana zbog rizika da će ponoviti delo ili pobeći iz zemlje.
Sledeći glavni pretres u njenom slučaju zakazan je za 15. avgust.
Iz Višeg suda u Novom Sadu za 021.rs navode da se maloletnica tereti da je 11. maja na školskom času iznela tvrdnje koje su izazvale paniku, a potom na TikToku objavila uznemirujući sadržaj aludirajući na događaje u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu, a da je narednog dana kod nje pronađena municija za vatreno oružje, odnosno metak.
Na osnovu ovog, ona se tereti za izazivanje panike i nereda, kao i za nedozvoljenu proizvodnju, držanje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Iz suda objašnjavaju da je maloletnoj određen i produžavan pritvor zbog rizika od bekstva, budući da je "nakon predmetnih događaja 11.5. pobegla od kuće i blokirala sve pozive na mobilnom telefonu" i krila se na ulici. Dodaju da je i ranije bilo intervencija policije jer je majka prijavljivala da je devojčica bežala od kuće.
Takođe, dodaju da je na osnovu izveštaja sudski veštaka i Centra za socijalni rad, utvrđeno da postoji rizik da ponovi krivična dela.
Iz suda naglašavaju da nisu tačni navodi da majka nije bila prisutna na saslušanju maloletnice.
"Majka je bila prisutna na svakom saslušanju u sudu, kao i predstavnik Centra za socijalni rad", ističu.
Inače, advokat četrnaestogodišnjakinje, Rastko Ružičić, je ranije za 021.rs negirao navode da je njegova klijentkinja blokirala sve pozive na telefonu i istakao da to tek treba da bude predmet dokazivanja.
On je takođe rekao da je maloletnica bila saslušavana tokom cele noći i da je bila u lošem psihofizičkom stanju.
U Novom Sadu je u pritvoru posle masovnog ubistva bilo osmoro maloletnika, uglavnom zbog objava na društvenim mrežama, a neki od njih još uvek su pritvoreni.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Pokrajinska vlada: 19 miliona dinara za hitnu sanaciju osnovne škole u Sremskim Karlovcima
27.06.2025.•
0
Pokrajinska vlada odlučila je da izdvoji 19 miliona dinara za hitnu sanaciju Osnovne škole "23. oktobar" u Sremskim Karlovcima.
VIDEO: Izgoreo stan na Satelitu, građani evakuisani
27.06.2025.•
0
U požaru koji je oko 20 časova izbio u Ulici Stevana Momčilovića, jedan stan je potpuno izgoreo.
Odbornik SNS-a postavljen na čelo Karlovačke gimnazije
27.06.2025.•
41
Dejan Orlić, odbornik Srpske napredne stranke u Skupštini opštine Sremski Karlovci, postavljen je za vršioca dužnosti direktora Karlovačke gimnazije.
Beočinci bez vode za piće još 15 nedelja zbog "nepredviđenih radova"
27.06.2025.•
16
Meštani Beočina neće imati vodu za piće još 15 nedelja zbog "nepredviđenih radova" u fabrici vode.
Menja se plan Fruške gore: Za izmene zainteresovani privatni investitor i vojska
27.06.2025.•
22
Na sednici Skupštine APV održanoj u sredu, 25. juna, usvojena je i odluka o izmenama prostornog plana Fruške gore.
U subotu oko 30 stepeni
27.06.2025.•
0
U Novom Sadu će sutra pre podne biti promenljivo oblačno, a popodne sunčano.
Okupljanje kod Rektorata: Novosađani kreću za Beograd - SOS taksi predvodi kolonu
27.06.2025.•
31
Novosadski SOS taksi pozvao je sve Novosađane koji žele da krenu sa studentima i taksistima u Beogradu, na protest, na okupljanje ispred Rektorata.
Zaustavljen železnički saobraćaj u Srbiji: Opet pred protest u Beogradu
27.06.2025.•
152
Železnički saobraćaj širom Srbije zaustavljen je dan pred najavljeni studentski i građanski protest u Beogradu, zbog navodne dojave o bombi.
Slobodan univerzitet: Da li je koleginica ostavljena bez posla zato što je stala uz studente?
27.06.2025.•
11
Slobodan univerzitet oštro protestuje povodom neraspisivanja konkursa za izbor u zvanje doc. dr Senke Bajić sa Fakulteta tehničkih nauka.
Novi Sad postaje centar amerikanista: Na ICA2025 kongres dolazi 3.000 istraživača
27.06.2025.•
4
Jedan od najprestižnijih i najstarijih svetskih naučnih skupova, 58. Međunarodni kongres amerikanista ICA2025, održaće se u Novom Sadu od ponedeljka, 30. juna, do petka, 4. jula.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba
27.06.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Danas povremeno pljuskovi i grmljavina, do 31 stepen
27.06.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti oblačno, povremeno sa pljuskovima i grmljavinom.
Zanimljiva dešavanja i mogući pljuskovi: Šta petak još donosi Novosađanima?
26.06.2025.•
0
Pred nama je petak, konačno. Kraj radne nedelje donosi nam mnogo lepih dešavanja za sve uzraste.
Sindikat FTN-a: Omogućiti izbor u više zvanje docentkinji Senki Bajić
26.06.2025.•
15
Sindikat Fakulteta tehničkih nauka ukazao je da je docentkinja Senka Bajić "zaustavljena u procesu napretka u svojoj univerzitetskoj karijeri".
Pročitajte kako su novosadski studenti medicine pozvali na vidovdanski protest
26.06.2025.•
23
Studenti novosadskog Medicinskog fakulteta uputili su poziv na protest u subotu, u kojem upozoravaju na opasnost od ravnodušnosti i neutralnosti.
Suđenje za napad na studente DIF-a u Novom Sadu: Rasprava zbog snimka i povreda
26.06.2025.•
1
Uvodno izlaganje u vezi sa napadom na studente DIF-a, koji se dogodio u aprilu ove godine, održano je u Osnovnom sudu u Novom Sadu.
Novosadska prosečna plata ponovo iznad republičke: Da li ste i vi toliko zarađivali?
26.06.2025.•
36
Novosađani su u proseku u aprilu ove godine zarađivali 124.000 dinara, bez poreza i doprinosa.
Uskoro sanacija škole u Sremskim Karlovcima u kojoj je otpao plafon, u planu celokupna obnova
26.06.2025.•
4
Osnovna škola "23. oktobar" u Sremskim Karlovcima, koja je 15. maja iznenada zatvorena, biće sanirana u narednom periodu.
Danas u novosadskom kampusu: Radionice, "živa biblioteka", peticija za izbore...
26.06.2025.•
2
Akademski plenum i Slobodan univerzitet danas, 26. juna u novosadskom kampusu organizuju različite programe.
Letnje bebe: U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 mališana, među njima i blizanci
26.06.2025.•
2
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Komentari 2
Zoka
Joca
Jadno dete!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar