Posle sudara vozova u Ratkovu u bolnicu se javile 52 osobe, mašinovođa najteže povređen
U večerašnjem sudaru putničkog i železničkog voza u Ratkovu, kod Odžaka, nije bilo žrtava, a u bolnicu su se javile 52 povređene osobe, od kojih su tri zadržane na lečenju, preneo je RTS.
Foto: 021.rs
"Infrastruktura železnice Srbije" navela je da je povređeno pet osoba - četiri putnika i mašinovođa kojem je povređeno rame.
Međutim, RTS je prvobitno u policiji saznao da je najmanje 20 povređenih i da su oni prevezeni u Dom zdravlja Odžaci i bolnicu u Somboru. Kasnije tokom večeri, reporter RTS-a sa lica mesta javio je da su se u bolnicu javile 52 osobe.
Troje je zadržano na lečenju, među kojima je i mašinovođa koji je najteže povređen.
Jedan od putnika Ognjen Sovilj, koji je primljen u somborsku bolnicu, kaže da je u trenutku kada je došlo do sudara ustao po torbu.
"Vozač je krenuo naglo da koči… Posle sudara sam malo poleteo, onda sam se srušio i bio na podu. Vrat ne smem da pomeram baš puno i noga mi je otekla, koleno. I dalje nije utvrđeno šta je sve, možda je došlo do preloma", rekao je Sovilj.
Putnički voz je u 18.47 naleteo sa zadnje strane na teretni voz na delu pruge Odžaci - Ratkovo, saopšteno je iz "Infrastruktura železnice Srbije".
"Do naleta je došlo kada je putnički voz sustigao teretnu železničku kompoziciju i udario u zadnji vagon teretnog voza", navodi se u saopštenju.
Kako RTS saznaje, prilikom sudara putnički voz je izleteo iz šina.
"Infrastruktura železnice Srbije" saopštava da su oba voza saobraćala iz Novog Sada ka Bogojevu i navode da je uzrok nesreće ljudski faktor.
"Železnička komisija za isleđenje vanrednih događaja sprovodi istragu, kako bi se utvrdilo ko je odgovoran za večerašnji sudar vozova", navodi se u saopštenju.
Na mestu sudara su policija i ekipe Hitne pomoći.
Još uvek nije saopšteno koliko putnika je bilo u putničkom vozu. Pretpostavlja se da je voz bio pun, najviše studenata koji koriste železnički, najjeftiniji saobraćaj, posebno petkom.
"Srbijavoz" u saopštenju poručuje da su bezbednost putnika i celokupnog železničkog saobraćaja prioritet, te da će nastaviti da čine sve kako se ovakve i slične nesreće u budućnosti više ne bi događale.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosađani, stiže utorak: Pogledajte šta nam donosi
01.12.2025.•
0
Prvi decembarski utorak stiže i donosi svašta zanimljivo.
Dodeljene nagrade "Srđan Aleksić": "Novosadskoj redakciji" specijalna plaketa
01.12.2025.•
0
"Novosadskoj redakciji" dodeljena je specijalna plaketa za izuzetnu posvećenost novinarskom pozivu, odlučio je petočlani žiri koji je dodeljivao Regionalnu novinarsku nagradu "Srđan Aleksić".
FOTO, VIDEO Obeleženo 13 meseci od pada nadstrešnice: Srce od lampiona na Trgu slobode
01.12.2025.•
0
U Novom Sadu je obeleženo 13 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice i smrti 16 osoba.
Novosadski Zimzolend od petka na Trgu slobode
01.12.2025.•
0
Na Trgu slobode u petak 5. decembra počinje peto po redu izdanje zimskog festivala Novosadski Zimzolend.
Konkurs za subvencije za energetsku sanaciju kuća i stanova u Novom Sadu biće raspisan 12. decembra
01.12.2025.•
0
Novi Sad će 12. decembra raspisati konkurs za sufinansiranje energetske sanacije kuća i stanova na teritoriji grada.
Roditelji i profesori predali tužbu protiv direktora Jovine gimnazije i Školskog odbora
01.12.2025.•
0
Profesori i roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" podneli su Upravnom sudu tužbu protiv škole, čiji je zastupnik direktor Radivoje P. Stojković i protiv privremenog Školskog odbora.
Za sanaciju Sajmišta 40 miliona dinara - odabrana firma
01.12.2025.•
0
Radove na sanaciji Sportskog centra Sajmište, vredne 40 miliona bez poreza, izvodiće kompanije "Ada System".
Postavlja se novogodišnja rasveta u centru Novog Sada
01.12.2025.•
0
Radnici JKP "Stan" nastavljaju sa ukrašavanjem grada pred novogodišnje i božićne praznike.
Udruženju građana Patrika Drida 15 miliona dinara od pokrajinskog sekretarijata
01.12.2025.•
12
Udruženju građana "Institut za akademsko delovanje", koje zastupa dekan DIF-a Patrika Drid, dobio je, bez javnog konkursa, 15 miliona dinara od pokrajinske vlasti.
VIDEO: Sa 16 minuta tišine kod Železničke stanice u Novom Sadu obeleženo 13 meseci od pada nadstrešnice
01.12.2025.•
6
Građani i studenti sa 16 minuta tišine kod Železničke stanice u Novom Sadu obeležavaju 13 meseci od pada nadstrešnice koja je umrtila 16 osoba.
Besplatna vakcinacija dece i mladih protiv HPV-a u subotu u Zmaj Ognjena Vuka
01.12.2025.•
0
Otvorena vrata za vakcinaciju HPV vakcinom biće organizovana u subotu, 6. decembra u Domu zdravlja u Zmaj Ognjena Vuka.
Akcija povodom Svetskog dana borbe protiv HIV-a danas u Merkatoru
01.12.2025.•
0
Preventivni centar Doma zdravlja Novi Sad organizuje akciju povodom 1. decembra, Svetskog dana borbe protiv HIV-a.
U Novom Sadu proteklog vikenda rođeno 16 beba
01.12.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 16 beba.
U Novom Sadu danas dva skupa povodom 13 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice
01.12.2025.•
14
Skupovi povodom 13 meseci od pada nadstrešncie Železničke stanice i smrti 16 osoba biće organizovani u ponedeljak, 1. decembra u Novom Sadu.
Danas tribina NDNV-a: Lokalni mediji kao poslednja brana protiv autokratije
01.12.2025.•
2
Tribina "Lokalni mediji kao poslednja brana protiv autokratije" održaće se u ponedeljak, 1. decembra, u prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine.
Zatvara se sezona iznajmljivanja "NS bike": Građani pozvani da razduže bicikle
01.12.2025.•
1
Sezona iznajmljivanja gradskih bicikala "NS bike" završava se u ponedeljak, 1. decembra.
Danas u Novom Sadu umereno oblačno uz ledeno jutro
01.12.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti umereno oblačno, uz ledeno jutro.
Roditelji Jovinih đaka: Ukoliko nas ne primi pokrajinski sekretar - protesti ispred Banovine
30.11.2025.•
6
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" traže od pokrajinskog sekretara za obrazovanje Roberta Otota da ih primi na razgovor zbog problema u toj školi.
I sledeća nedelja u Novom Sadu nestabilna: Biće sunca, biće kiše
30.11.2025.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće minimalno toplija, ali i dalje hladna i mahom tmurna.
VIDEO: Novosadski posmatrači prijavili kupovinu glasova u Sečnju - na teren izašao tužilac i pet "marica"
30.11.2025.•
19
Zborovi građana Novog Sada saopštili su da su njihovi posmatrači u selu Sutjeska u opštini Sečanj, gde su lokalni izbori, otkrili kuću za koju se osnovano sumnja da se u njoj vrši kupovina glasova.
VIDEO: Novosadski odbornik napadnut u Mionici, uz pomoć građana oterani napadači
30.11.2025.•
12
Novosadski odbornik i posmatrač iz Pokreta "Kreni-promeni" Stevan Babić napadnut je u Mionici, gde su u toku lokalni izbori.
Komentari 14
Llllllll
Ajao
F u j
Ne ova vlast, to je od žutih tako.
Bora
Nije ljudski faktor, nego sistem.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar