
Konačni izveštaj o glasanju u Novom Sadu: Između SNS i Srbije protiv nasilja mala razlika
Gradska izborna komisija usvojila je zbirni izveštaj o rezultatima glasanja u Novom Sadu za republičku skupštinu.
.jpg)
Foto: 021.rs
Ovi podaci se ne razlikuju mnogo od preliminarnih o kojima je 021.rs pisao, a slični su već usvojenim rezultatima sa glasanja za pokrajinu na nivou grada.
Ovaj izveštaj je usvojen nakon što je koalicija NADA podnela prigovore na izborni proces.
Ovaj izveštaj je usvojen nakon što je koalicija NADA podnela prigovore na izborni proces.
Prema podacima iz izveštaja, u Novom Sadu je 17. decembra za republiku bilo upisano 337.290 birača, a na birališta je izašlo njih 201.573, tj. 59,76 odsto.
Broj listića koji je nađen u kutijama je 201.442. Ukupan broj nevažećih listića je 4.915, tako da je važećih bilo 196.527.
Najviše glasova u Novom Sadu, na republičkom nivou, dobila je Srpska napredna stranka - 78.771 (39,1%) glasova, a potom sledi Srbija protiv nasilja sa 68.397 (33,95%).
Iznad cenzusa su još Koalicija NADA sa 12.606 (6,26%) glasova, lista Mi-Narod-Branimir Nestorović sa 10.984 (5,45), i Socijalistička partija Srbije sa 8.070 (4,01%) glasova.
Ostale stranke nisu prešle ni dva posto glasova, a redosled je Koalicija Dveri-Zavetnici sa 3.911 (1,94%), DJB-SDS-Otete bebe sa 3.279 (1,63), SVM sa 2.430 (1,21) i Narodna stranka sa 2.327 (1,16%) glasova.
Ostale stranke, uglavnom nacionalnih manjina, dobile su po nekoliko desetina ili više stotina glasova, a pomenimo da je od izbornih lista poslednji Čedomir Jovanović, koji je dobio 359 glasova, odnosno 0,18%.

GIK je usvojio i izveštaj za glasanje u Okružnom zatvoru.
Bilo je upisano 205 birača i od njih 183 je glasalo. Prilikom prebrojavanja pronađeno je 15 nevažećih, dok je 168 bilo važećih.
U zatvoru je najviše glasova osvojila SNS sa 110 (60,11%), a potom sledi SRS sa 20 glasova i Koalicija Dveri-Zavetnici sa 11 glasova, odnosno SPS sa osam glasova.
Koalicije NADA i Srbija protiv nasilja u zatvoru su dobile po četiri glasa, SVM tri i DJB-SDS-Otete bebe po tri, dok je Čedomir Jovanović imao dva i takođe bio iznad Branimira Nestorovića koji je dobio tek jedan glas, koliko ima i još nekoliko lista.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO Bačulov najavio da će ga pretresati na granici: "Bonus onome ko uspe da nam nešto podmetne"
08.10.2025.•
4
Odbornik u novosadskoj skupštini i aktivista Miša Bačulov objavio je na društvenim mrežama da je zaustavljen na graničnom prelazu Horgoš, kao i da je ranije dobio nezvanične najave da ga "čekaju" na granici.
Predstave, izložbe i žurka: Novosađani, šta vas još očekuje u četvrtak?
08.10.2025.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti relativno oblačan, ipak nadamo se da vas to neće sprečiti da posetite neki od događaja koji nas očekuju.
Meštanima Sremskih Karlovaca rečeno da će dobiti kanalizaciju: Izgleda da ipak neće
08.10.2025.•
15
Rekonstrukcija ulice Matoševe i Andrea Volnog u Sremskim Karlovcima košta 60 miliona dinara zbog nadogradnje nedostajuće kanalizacije. Međutim, po svemu sudeći, do izgradnje nedostajućeg dela neće doći.
Advokatica: Ne postoji nijedan razlog da Bogdan Jovičić ostane u pritvoru
08.10.2025.•
8
Advokatica Ljiljana Borović Marijanović izjavila je danas da se student Fakulteta tehničkih nauka iz Novog sada Bogdan Jovičić i dalje nalazi u specijalnoj bolnici Okružnog zatvora u Beogradu.
Povratnički spot novosadskog Sputñika - Longing and Nothing Else, Really Nothing
08.10.2025.•
0
Posle godina čekanja, stigao je i poslednji spot Sputñika sa prvog albuma "A Memory of Fire", izdatog u februaru 2018. za Take It Or Leave It Records, našu najstariji nezavisnu izdavačku kuću.
Sutra novi štrajk upozorenja profesora Jovine gimnazije - ne odustaju od zahteva
08.10.2025.•
2
Peti jednočasovni štrajk upozorenja profesora Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" održaće se u četvrtak, 9. oktobra.
Svetislav Goncić selektor 71. Sterijinog pozorja
08.10.2025.•
3
Upravni odbor Sterijinog pozorja imenovao je Svetislava Goncića za selektora 71. Sterijinog pozorja.
Studenti pešače iz Beograda na skup 1. novembra u Novom Sadu: Poznato kada kreću i gde će prespavati
08.10.2025.•
11
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta intenzivno rade na organizaciji i planu šetnje do Novog Sada, kako bi prisustvovali obeležavanju godišnjice pada nadstrešnice Železničke stanice.
Bačulov najavio da sutra ide u novosadsko tužilaštvo: "Da stavim tačku na ovu farsu"
08.10.2025.•
31
Odbornik u novosadskoj skupštini i aktivista Miša Bačulov izjavio je da se vraća u Srbiju i da će se sutra ujutru sam javiti Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu.
Varadinski most od sutra otvoren za saobraćaj, ali se nastavljaju radovi - fazno
08.10.2025.•
35
Varadinski most ponovo će biti otvoren za saobraćaj od četvrtka, 9. oktobra.
Naredni dani u Novom Sadu suvi i uz povremeno sunce, a biće i toplije
08.10.2025.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan.
Putnički vozovi počeli da saobraćaju brzom prugom do Subotice: Novosadska stanica još ne radi
08.10.2025.•
9
Putnički vozovi počeli su danas u podne da saobraćaju brzom prugom na relaciji Beograd - Subotica, a do 12. oktobra putnicima su obezbeđene besplatne vozne karte.
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta traže razrešenje dekana: Narušava integritet akademske zajednice
08.10.2025.•
11
Studenti u blokadi novosadskog Filozofskog fakulteta saopštili su da dekan Milivoj Alanović nastavlja da narušava integritet akademske zajednice, te su ponovo zatražili njegovo razrešenje.
Protest podrške Palestincima u nedelju na Trgu slobode: "Sloboda za Palestinu"
08.10.2025.•
5
Protest podrške narodu Palestine održaće se u nedelju, 12. oktobra, u Novom Sadu.
Kakav kompleks se gradi na mestu "Noviteta": Zgrade sa šesnaest i osam spratova, vrtić, park
08.10.2025.•
35
Stambeno-poslovni kompleks koji će se nalaziti na mestu nekadašnje fabrike "Novitet" sastojaće se od, između ostalog, šesnaestospratnice, osmospratnice, ali i vrtića.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 27 beba, među njima i blizanci
08.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 27 beba.
Putnički vozovi od danas na brzoj pruzi do Subotice: Besplatna vožnja do nedelje, a tu su i drugi detalji
08.10.2025.•
28
Putnički vozovi počeće danas u podne da redovno saobraćaju brzom prugom na relaciji Beograd centar - Subotica - Beograd centar.
Danas u Novom Sadu umereno oblačno i malo toplije
08.10.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti umereno oblačno i suvo.
RTV: Jedan studio van funkcije, problem sa ventilacijom
07.10.2025.•
5
Radio-televizija Vojvodine saopštila je danas da je jedan studio ovog javnog servisa van funkcije, zbog problema na ventilacionom sistemu.
Vetrovita sreda: Šta očekuje Novosađane?
07.10.2025.•
2
U Novom Sadu u sredu biće vetrovito, a zaklon od vetra možete da potražite na nekoj od predstava koje su najavljene.
Novinarka 021 Dragana Prica Kovačević dobitnica nagrade EU za istraživačko novinarstvo
07.10.2025.•
11
Pomoćnica urednika 021.rs Dragana Prica Kovačević jedna je od dobitnica EU nagrade za istraživačko novinarstvo.
Komentari 26
Opozicionista
sMILE
Podbarac Original
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar