Novosađanin se žali: U centru nepropisno parkira ko stigne, a nadrljaju stranci
Nepropisno parkirani automobili na Trifkovićevom trgu, u centru grada, nisu retka pojava.

Foto: 021.rs
Novosađanin koji se požalio portalu 021.rs kaže da, iako je najveći problem nepravilno parkiranje, a primerom domaćih vozača vode se i stranci koji dolaze u grad.
"Činjenica je da se u ovom delu grada automobili masovno nepravilno parkiraju, što je zapravo i najveći problem. Parkiraju se na trotoarima, mestima za osobe sa invaliditetom, zeleni površinama, po sred ulice - gde stignu, a onda pešaci njih moraju da zaobilaze", objašnjava on.
Dalje kaže da je u takvom stanju prirodno i da stranci koji ne poznaju pravila parkiranja u Novom Sadu prate ponašanje ostalih vozača.
"Naravno da se svi parkiraju nepropisno, ali mi se čini da pauk najredovnije podiže automobile stranih tablica. Na primer, ako je pet automobila nepropisno parkirano jedno pored drugog, neretko se dešava da samo automobili sa stranim tablicama budu uklonjeni", dodaje on.
Kako kaže, istog dana kada se javio redakciji portala 021.rs po istom principu "pauk" je podigao tri vozila stranih tablica.
"U ovom delu grada sam svakodnevno i nije mi jasno zbog čega ne sklanjaju vozila ljudi koji se redovno nepropisno parkiraju na istim mestima, umesto turista koji su došli da posete grad i ostave neke pare tu. Videli kako se ostali parkiraju, pa i oni odlučili tako da postupe", rekao je ovaj Novosađanin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO: Posetioci Exit festivala o utiscima posle prve večeri: "Sloboda, sloboda, sloboda"
11.07.2025.•
2
Većina posetilaca sa kojima smo razgovarali žali zbog toga što je ovo, kako je najavljeno, poslednji Exit u Novom Sadu.
Zbog čega Novosađani tuže grad: Milioni odlaze na ujede, padove i eksproprijaciju
11.07.2025.•
6
Veliki broj tužbi zbog ujeda pasa, prokliznuća na ledu i upadanja u rupe zabeležen je i u 2024. godini. Takvih predmeta bilo je preko 6.000, a u svim slučajevima tužena strana bio je Grad Novi Sad.
Dodeljeni tenderi za Most slobode: Pogledajte šta će se raditi
11.07.2025.•
10
Tenderi za geodetsko snimanje stubova na Mostu slobode, kao i opažanje klizišta na obali Dunava u zoni mosta, dodeljeni su dvema firmama.
Vikend pred Novosađanima sunčan i topliji
11.07.2025.•
0
Subota u Novom Sadu biće pretežno sunčana i toplija.
Planira se novi stambeni kompleks na Alibegovcu: Skoro 20 zgrada, portirnica na ulazu
11.07.2025.•
53
Na području Alibegovca planira se novi stambeni kompleks, veličine 1,56 hektara.
U Betaniji rođeno 26 beba, među njima i blizanci
11.07.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji je za 24 časa rođeno 26 beba.
FOTO, VIDEO: Prve večeri Exita poručeno da Novi Sad pamti 1. novembar, pozdravljeni studenti
11.07.2025.•
33
Jubilarni, 25. Exit, počeo je u četvrtak, 10. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi.
FOTO, VIDEO: Ateist rep na Exitu i poruka "ruke su vam krvave"
10.07.2025.•
18
Jubilarno, 25. izdanje Exit festivala počelo je večeras na Petrovaradinskoj tvrđavi.
FOTO, VIDEO Ulični korzo otpora: "Da se, dok je ceo svet ovde, prikaže istina o Srbiji"
10.07.2025.•
27
U toku je blokada Varadinskog mosta i dela Bulevara Mihajla Pupina.
Za kraj radne nedelje stiže nam sunčani petak: Šta vas očekuje?
10.07.2025.•
0
Petak će biti suv, topliji i sunčaniji.
Semafori u Novom Sadu dobijaju baterije zbog nestanaka struje - evo na kojim lokacijama
10.07.2025.•
10
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je javnu nabavku za baterije za 16 semafora u Novom Sadu.
Izdavanje stanova za bezbednjake u Novom Sadu: Zabranjeno, ali ima oglasa
10.07.2025.•
40
Sajtovi na kojima se objavljuju stanovi za izdavanje puni su stanova koji izuzetno podsećaju na stanove za bezbednjake koji su kupljeni po povlašćenim cenama.
Sutra skup ispred Karlovačke gimnazije i blokada raskrsnice: "Raspišite izbore"
10.07.2025.•
4
Građani koji podržavaju studente traže vanredne parlamentarne izbore i zbog toga se okupljaju u petak, 11. jula, ispred Karlovačke gimnazije.
Akademski plenum kod Varadinskog mosta prikuplja donacije za profesora i potpise za vanredne izbore
10.07.2025.•
0
Akademski plenum danas, 10. jula na štandu kod Varadinskog mosta prikupljaće donacije za operaciju profesora Aleksandra Pavlovića - Caleta kao i potpise za vanredne parlamentarne izbore.
Advokat Lakić: Tužilaštvo da procesuira osobe koje su pretukle i vezale studenta FTN-a
10.07.2025.•
1
Advokat Nikola Lakić izjavio je da tužilaštvo mora da procesuira službenike Ministarstva pravde koji su teško povređenog studenta novosadskog FTN-a Luku M. vezali lisicama za bolnički krevet u KBC Zemun.
Novosađani dobili novu destinaciju za kupovinu - otvoren 42. Univerexport objekat u Novom Sadu
10.07.2025.•
0
Kompanija Univerexport otvorila je novi maloprodajni objekat u Novom Sadu, koji se nalazi na adresi Ćirpanova 14.
Kamerman koji je napadnut ispred prostorija SNS u Novom Sadu podneo prigovor tužilaštvu
10.07.2025.•
1
Kamerman televizije Euronews Mirko Todorović, koji je fizički napadnut 5. novembra ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja, podneo je prigovor novosadskom Višem javnom tužilaštvu.
Exit pokreće novi festival ispred egipatskih piramida
10.07.2025.•
6
Exit festival bi sledeće godine trebalo da pokrene novi festival koji će se održavati u Egiptu, u blizini poznatih piramida.
"Ulični korzo otpora" na Bulevaru Mihajla Pupina: Da se posetiocima Exita prikaže "istina o Srbiji"
10.07.2025.•
20
Zborovi građana Novog Sada najavili su "neposlušni korzo" i za večeras, 10. jul.
Komentari 17
sasa
Zašto kažnjavaju strance a ne nas
zašto ne kaznjavaju nas a kaznjavaju ..nekog
Kakva dilema
Nama je nemoguće ugoditi
Ja
To sto su vam gospodine, Vas luksuzni Mercesdes "odneli" iz centra Novog Sada, isto bi ga "poneli" u Berlinu, Sarajevu ili Ljubljani.
Deja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar