Ostvarilo se Đurićevo "proročanstvo": Prosečna plata u Novom Sadu 950 evra
Prosečna plata u Novom Sadu u decembru 2023. godine iznosila je oko 113.000 dinara, što je za 8.000 dinara više u odnosu na novembarsku zaradu.
Foto: 021.rs
Republički zavod za statistiku (RZS) objavio je izveštaj u kom piše da su Novosađani u decembru prošle godine zarađivali više od 113.000 dinara bez poreza i doprinosa, tačnije 113.635.
Vojvođanska prestonica nalazi se među tri opštine u Srbiji u kojima se najviše zarađuje. Na prvom mestu je Beograd sa prosečnom zaradom od 123.000 dinara, a potom slede Lučani sa platom od 113.750 dinara.
Međutim, realnost je da je više od polovine radnika na republičkom nivou u proseku zaradilo oko 70.000 dinara, odnosno 69.842.
Đurićevo proročanstvo
Decembar je mesec u kom se tradicionalno isplaćuju bonusi i novogodišnje zarade, što može da objasni mesečni rast prosečne zarade od 8.000 dinara.
Slično je već godinama unazad. Tako je, na primer, u decembru prošle godine prosečna plata za Novi Sad iznosila 102.000 dinara, što je bio rast od 9.000 dinara u odnosu na novembar 2022.
Ipak, već u januaru 2023. zarada je "opala" za nekoliko hiljada, te je iznosila 96.560 dinara. Pad se može očekivati i nakon što budu objavljeni podaci za ovogodišnju januarsku platu.
Isplata novogodišnjih bonusa pomogla je i da se ostvari jedno od očekivanja gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.
Đurić je tokom prošle godine u nekoliko navrata, prilikom gostovanja u televizijskim programima ponavljao da očekuje da će plata u Novom Sadu uskoro biti 950 evra. Tako je Đurić u martu prošle godine pričao da se čeka na podatke koji će pokazati da je prosečna plata u Novom Sadu 950 evra.
Podaci su u međuvremenu objavljivani, plata nije rasla, a Đurić je isto ponovio i u maju. I tada je čekao da se dostave podaci koji bi pokazali da je prosečna plata nakon rasta zarada u javnom sektoru dostigla 950 evra. Ništa se, međutim, nije dešavalo.
Krajem septembra gradonačelnik je ponovo viđen na ekranu i ponovo je pomenuo platu od 950 evra. Ovog puta, umesto očekivanja, izrazio je nadu da će plata biti 950 evra.
Sada je plata konačno dostigla tu magičnu brojku od 950 evra. Neko bi, možda, rekao da se je rok probijan za nekih godinu dana, drugi bi, možda, odgovorili da je Đurić samo čovek ispred svog vremena.
U tom kontekstu, treba podsetiti na ranije proklamovani cilj, a to je da prosečna zarada u Novom Sadu 2025. bude 1.300 evra.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosađani protestovali na livadici kod Štranda zbog izgradnje crkve
14.02.2026.•
0
Novosađani su danas održali protest na livadici kod Štranda, na kojoj je u planu izgradnja crkve.
Preminuo Anđelko Maletić Čupko - novosadski muzički urednik
14.02.2026.•
4
Anđelko Maletić Čupko, muzički urednik Radio Novog Sada i autor brojnih muzičkih emisija, preminuo je sinoć u 79. godini.
Nedelja u Novom Sadu: Kiša uz prijatnu temperaturu
14.02.2026.•
0
U nedelju nas u Novom Sadu očekuje kiša.
Mićin: Vučić slobodno prošetao Novim Sadom, laž opozicije pala u vodu
14.02.2026.•
78
Gradočelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nedavno "slobodno prošetao" Novim Sadom i da je "još jedan ogromna laž opozicije pala u vodu", da to ne sme da učini.
U Betaniji rođena 21 beba, među njima i blizanci
14.02.2026.•
0
Dvadeset i jedna beba rođena je u novosadskom porodilištu Betanija u prethodna 24 sata.
Direktor firme koja je kupila Luku Novi Sad podneo ostavku nakon objavljivanja prepiske sa Epstinom
14.02.2026.•
10
Sultan Ahmed Bin Sulajem, šef kompanije DP World iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja ima vlasništvo nad Lukom Novi Sad, podneo je ostavku nakon objavljivanja prepiske sa seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.
Poginula Tatjana Ječmenica, suprug Darko teško povređen
13.02.2026.•
14
Bivša teniserka iz Novog Sada Tatjana Ječmenica nastradala je u saobraćajnoj nesreći kod Beograda.
Vučić: Ne dolazim u ponedeljak u Novi Sad
13.02.2026.•
102
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da u ponedeljak neće doći u Novi Sad.
Planirana popravka česmi na Pozorišnom trgu - sve po ceni od skoro 8,5 miliona dinara
13.02.2026.•
19
Raspisan je tender za sanaciju oštećenih fontana na Pozorišnom trgu u centru Novog Sada i to po ceni od skoro 8,5 miliona dinara sa porezom.
Policija najavila snimanje skupova u Novom Sadu u ponedeljak
13.02.2026.•
15
Policijska uprava u Novom Sadu uputila je obaveštenje da se u ponedeljak, 16. februara, očekuju okupljanja građana na više lokacija u gradu.
Dejan Vuk Stanković izviždan u Novom Sadu, Mićin stao u njegovu odbranu
13.02.2026.•
34
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković prisustvovao je predstavljanju Priručnika za realizaciju nastave na teme zaštite od diskriminacije i unapređenja ravnopravnosti. Na odlasku је "pozdravljen" zviždanjem.
FOTO: Obnovljena bočna vrata na Katedrali
13.02.2026.•
4
Bočna vrata na Katedrali obnovljena su i ponovo postavljena, saopštio je Grad Novi Sad.
Udruženju koje je osnovala ministarka Pavkov dodeljeni milioni dinara
13.02.2026.•
2
Novosadska organizacija Zeleni Sad dobila je najmanje 9,5 miliona dinara na javnim konkursima Novog Sada, raznih ministarstava i pokrajinskih sekretarijata od 2019. godine do danas.
FOTO, VIDEO: U toku orezivanje stabala u Lukijana Mušickog
13.02.2026.•
4
U toku je uklanjanje i orezivanje stabala u Ulici Lukijana Mušickog.
Sud odbio ukidanje poternica za novosadskim studentima
13.02.2026.•
18
Viši sud u Novom Sadu odbio je predlog da se ukinu pritvor i poternice grupi od šestoro aktivista, kojima se u odsustvu sudi za pokušaj rušenja ustavnog poretka.
Protest na livadici kod Štranda zbog izgradnje crkve
13.02.2026.•
28
Zbor građana Mesne zajednice "Liman" u subotu, 14. februara, organizuje protestni skup na livadici kod Štranda zbog izgradnje crkve u tom naselju.
Naplata parkinga za električne automobile u Novom Sadu: Da li se moglo drugačije?
13.02.2026.•
23
JKP Parking servis u 2026. godini planira postavljanje punjača za električne automobile, a sat vremena parkiranja koštaće 500 dinara.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 28 beba u jednom danu
13.02.2026.•
0
Dvadeset i osam beba rođeno je u novosadskom porodilištu Betanija u prethodna 24 sata.
Naglo poskupeo smeštaj u Gerontološkom centru: Novosađani u situaciji "bez izbora"
13.02.2026.•
91
Cena smeštaja u Gerontološkom centru "Novi Sad" je početkom februara iznenada i drastično porasla, što je porodice starih koji borave u toj ustanovi dovela u nezgodnu poziciju.
Novosađani pokrenuli platformu za prijavljivanje nebezbednih objekta i problema u kraju
13.02.2026.•
17
Zbor Mesne zajednice Žitni trg pokrenuo je inicijativu za mapiranje nebezbednih objekata i drugih problema u javnom prostoru. Pokrenuta je platforma prijavi.zborzitnitrg.rs.
U Novom Sadu toplo, u nedelju moguća susnežica
13.02.2026.•
0
Temperatura u Novom Sadu ovog petka biće iznad proseka za ovo doba godine.
Komentari 51
boki2
Ratko
U ovaj državi bi svi hteli nešto više pa čak i putem krađe ako mora.
makara
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar