.jpg)
Protest ispred ambulante na Novom naselju zbog smanjenja broja pedijatara: Ovo su izneti zahtevi
Akcija progresivne Vojvodine je, posle najave iz Doma zdravlja "Novi Sad" da će pedijatrija kada bude vraćena imati manji broj lekara nego pre, ispred ambulante na Novom naselju organizovala protest.
Na skupu pod nazivom "Za odbranu prava na lečenje" član Predsedništva APV Miloš Pankov rekao je da je četiri godine dečija ambulanta u ovom domu zdravlja zatvorena.
"Za to vreme, za svaki pregled naša deca moraju da odlaze u najudaljenije delove grada, na Klisu, u Petrovaradin, zbog nemara i bahatosti uprave Doma zdravlja, koja nije uspela da pronađe drugo rešenje za Kovid ambulantu od toliko prostora kojim grad raspolaže, kola su se slomila na nama i našoj deci. Epidemija je u međuvremenu prošla, a mi još čekamo da nam se vrati dečija ambulanta. Pre dva dana oglasila se uprava Doma zdravlja i objavila da će se to desiti, ali i da su u međuvremenu neki lekari napustili posao i otišli u privatni sektor. Drugim rečima, najavili su da će ovde raditi manje pedijatara nego ranije iako se broj stanovnika u ovom delu grada značajno povećao", naveo je Pankov.
Dodao je da su u Domu zdravlja na taj način priznali ključni problem koji postoji u javnom zdravstvu Novog Sada, a to je sve manji broj lekara.
"Ako ste taj trend nastavi, uskoro neće imati ko da nas leči. To pokazuju i podaci do kojih smo došli. U 2015. u Domu zdravlja radilo je 67 pedijatara, pre dve godine ih je bilo 56, ove godine prema podacima sa sajta 54. Novi Sad se u međuvremenu povećao za preko 30.000 stanovnika", dodao je Pankov.
Zbog toga je APV izneo sledeće zahteve:
- da se dečija ambulanta na Novom naselju otvori u najkraćem roku,
- isti broj pedijatara kao 2019. kad je ambulanta zatvorena,
- da se objavi tačan broj pedijatara i drugih lekara specijalista koji rade u Domu zdravlja,
- da se objavi broj specijalističkih pregleda Doma zdravlja u 2022. i podatak koliko je on manji u odnosu na 2019.
Podsetimo, Dom zdravlja "Novi Sad" u četvrtak se oglasio saopštenjem u kom je navedeno da će se Odeljenje pedijatrije vratiti u objekat ambulante na Novom naselju, nakon što je prethodno ukinut Kovid centar.
Ovo su saopštili iz Doma zdravlja, nakon što im je portal 021.rs poslao pitanja u vezi sa ovom temom. Kako navode, s obzirom da u ovom objektu na Novom naselju više ne radi Kovid centar, sve službe će se "polako vratiti u redovan rad".
"Budući da je Kovid centar neprekidno funkcionisao od marta 2020. godine, prvo je potrebno uraditi kompletnu dezinfekciju objekta. Jedna od službi za koju postoji najveće interesovanje jeste Služba za zdravstvenu zaštitu dece, koja će takođe biti vraćena u ovaj objekat", naveli su iz Doma zdravlja "Novi Sad", bez preciznije informacije kada bi to moglo tačno da bude, tj. koliko bi mogla da traje dezinfekcija.
Dodali su i da treba uzeti u obzir i to da je "zbog velikog pritiska kojim je ova služba bila izložena izvesni broj pedijatara napustio Dom zdravlja 'Novi Sad' i otišao u privatni sektor".
"Kako bismo donekle ublažili postojeću situaciju, produžili smo ugovor o radu za dvoje pedijatara koji je trebalo da odu u penziju", naveli su iz ove ustanove.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Građani ispred suda čekaju odluku o pritvoru: Studenti pozvali ujutru na novo okupljanje
17.08.2025.•
3
Protest građana i studenata u blokadi novosadskih fakulteta održan je u znak podrške za šestoro sugrađana, koji su uhapšeni pod sumnjom da su napali jedinice Kobre, na protestu 13. avgusta, ispred prostorija SNS-a.
Studenti pozvali na protest sutra ispred suda: Zahtevaju ukidanje pritvora svim političkim zatvorenicima
17.08.2025.•
0
Studenti u blokadi pozvali su na novi protest u ponedeljak, 18. avgusta u 9 časova, ispred Osnovnog suda u Sutjeskoj ulici.
Advokat osumnjičenog za napad na Kobre: Na delu zastrašivanje građana
17.08.2025.•
1
Šestoro ljudi uhapšeno je zbog napada na Kobre u Novom Sadu, a sumnjiče se za "teško ubistvo u pokušaju".
FOTO Građani ispred suda: Podrška sugrađanima koji su optuženi za napad na Kobre
17.08.2025.•
3
Skup podrške uhapšenim građanima, koji je počeo u 14 časova ispred nvosadskog suda, još traje.
Fico na udaru kritike opozicije u Slovačkoj: "Nije zaštitio prava sunarodnika u Bačkom Petrovcu"
17.08.2025.•
6
Slovački premijer Robert Fico suočava se sa kritikama opozicije nakon što nije reagovao na napad na grupu Slovaka koji žive u Srbiji.
I večeras protest građana i studenata u Novom Sadu: "Smeće koje je ostalo juče, večeras iznosimo do kraja"
17.08.2025.•
39
Novi protest građana i studenata u blokadi novosadskih fakulteta zakazan je za večeras, 17. avgusta u Novom Sadu.
Vučić: U Novom Sadu blokaderi hteli da spale ljude, uskoro odlučna reakcija države
17.08.2025.•
109
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas javnosti, a glavna tema su bili "blokaderi", uz pominjanje satanističkih rituala, nacističke Nemačke, Tita...
Pred Novosađanima prijatnija nedelja, a padaće i kiša
17.08.2025.•
2
U Novom Sadu će nedelja pred nama biti nestabilna i svežija u odnosu na prethodnu.
Kakvo nas vreme danas očekuje: U Novom Sadu konačno svežije, moguća je i kiša
17.08.2025.•
1
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno, uz moguće pljuskove i nešto nižu temperaturu nego prethodnih dana.
Jedno veče pod fantomkama tuku građane, druge im ni traga: Gde su nestali čuvari SNS prostorija?
17.08.2025.•
58
Za razliku od srede uveče, kada je Novi Sad više ličio na Bejrut ili neki drugi grad u kome se odvijaju ulični sukobi, u četvrtak uveče protest pobunjenih građana izgledao je sasvim drugačije.
FOTO, VIDEO Završen protest u Novom Sadu: Zapaljena zastava SRS, policija narušila autonomiju Univerziteta
16.08.2025.•
60
Protest Zborova građana Novog Sada i studenata u blokadi, pod nazivom - "Večeras čistimo grad - sloboda ostaje" završen je oko 23 časa.
Akademski plenum traži ostavku rektora UNS Dejana Madića
16.08.2025.•
28
Akademski plenum je u saopštenju zatražio ostavku rektora Univerziteta u Novom Sadu Dejana Madića jer je, kako su naveli, Univerzitet u Novom Sadu ispao sa Šangajske liste top 1000 svetskih univerziteta.
Pušten Brajan Brković
16.08.2025.•
7
Član Aktiva GP "Bravo!" Brajan Brković, pušten je nakon što ga je, ranije danas, privela policija.
Vučević: Sa mnom u prostorijama SNS-a bili i sin i ministarka Mesarović, "hteli su žive da nas zapale"
16.08.2025.•
94
Lider naprednjaka Miloš Vučević izjavio je da su u prostorijama SNS u Novom Sadu, koje su napadnute tokom demonstracija u sredu, 13. avgusta, pored njega bili njegov stariji sin i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Priveden Brajan Brković
16.08.2025.•
19
Član Aktiva Građanskog pokreta "Bravo!" Brajan Brković, priveden je u Novom Sadu.
FOTO Pijanista "opravio" trobojke na Limanu - sad je "jednobojka" sa koje se sliva crvena boja
16.08.2025.•
68
Beogradski umetnik i aktivista Andrej Josifovski, poznatiji kao "Pijanista", objavio je na svom Fejsbuk profilu da je, kako je naveo, "opravio" trobojke na Limanu.
Zborovi građana Novog Sada pozvali na skup ispred Rektorata: "Večeras čistimo Grad - sloboda ostaje"
16.08.2025.•
10
Zborovi građana Novog Sada pozvali su na okupljanje večeras, 16. avgusta u 20 časova, ispred Rektorata.
U nedelju svežije, povremeno sa pljuskovima
16.08.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti promenljivo oblačno i svežije, u prvom delu dana sa sunčanim intervalima.
Uhapšeno šest osoba zbog napada na "Kobre" u Novom Sadu, terete se za pokušaj ubistva
16.08.2025.•
64
U Novom Sadu juče je uhapšeno šest osoba koje se sumnjiče za napad na pripadnike Kobri tokom protesta u sredu.
Priveden autoprevoznik Milomir Jaćimović
16.08.2025.•
20
Autoprevoznik Milomir Jaćimović iz Đurđeva danas je priveden.
VIDEO Skup podrške ispred suda: Treba da budu saslušani uhapšeni nakon protesta u četvrtak
16.08.2025.•
3
Građani su se okupili ispred zgrade suda u Novom Sadu, gde bi trebalo da budu saslušani oni koji su uhapšeni nakon protesta u četvrtak.
Komentari 18
Ujka Bob
Gde
Samo nam to niko nije javio. Sve je propalo, fondovi pokradeni a o pacijentima nema ko da brine. Bolje nismo ni zaslužili, kad malo bolje razmislim. Čim svi ćutimo, znači da je dobro.
Stomatolog
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar