Dinko Gruhonjić verbalno napadnut na ulici na Limanu
Programski direktor NDNV-a Dinko Gruhonjić verbalno je napadnut na ulici na Limanu.
Foto: 021.rs
Sve se dogodilo danas u 13.45 na uglu ulica Fruškogorske i Narodnog fronta.
Nepoznati muškarac je šovinistički vređao Gruhonjića i pretio mu fizičkim nasiljem, saopštilo je Nezavisno udruženje novinara Vojvodine.
"Gruhonjić se okrenuo prema tom čoveku nakon čega je ovaj pobegao. Reč o osobi od oko 40 godina, proćelavoj, neuredno obrijanoj, u bermudama, i kratkoj svetloj majici sa kesom u rukama", saopštio je NDNV.
Kako navodi NDNV, Gruhojić zbog hajke vlasti i provladinih medija doživljava svakodnevne pretnje na ulicama u Novom Sadu, te je ovo još jedna u nizu.
Sve je prijavljeno policiji.
Podsetimo, protiv Gruhonjića se vodi kampanja zbog video snimka, zbog čega je i Filozofski fakultet na kojem predaje bio blokiran nakon što je grupa mladih na poziv Studentskog parlamenta upala u tu instituciju i blokirala ulaz.
Njega su optužili za govor mržnje izgovoren na tribini u Dubrovniku pre godinu dana, gde je navodno veličao ratnog zločinca iz Drugog svetskog rata (Dinka Šakića), što je Gruhonjić demantovao i podsetio na to da je celu svoju novinarsku karijeru proveo kao dosledni borac protiv nacionalizma i protiv veličanja politike ratnih zločina u regionu.
Prethodnih nedelja Gruhonjiću su upućene brojne pretnje putem društvenih mreža, a na ulazu u zgradu u kojoj živi s porodicom ispisan je grafit kojim se poziva na njegovo ubistvo.
U međuvremenu je Studentski parlament Filozofskog fakulteta u Novom Sadu podneo Etičkoj komisiji fakulteta prijavu protiv Gruhonjića zbog navodnog govora mržnje. Etička komisija je Studentskom parlamentu vratila prijavu na dopunu uz rok od 30 dana.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sutra u Novom Sadu vedrije, u sredu kiša, u četvrtak susnežica, u petak minus
22.12.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti vedriji i minimalno topliji.
Protestna šetnja u utorak do Jovine gimnazije: "Ne pristajemo na poniženje, razdvajanje i ignorisanje"
22.12.2025.•
2
Učenici i roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u utorak, 23. decembra, organizuju protestnu šetnju pod nazivom "Zmajevi se vraćaju u svoje gnezdo", a okupljanje je planirano ispred Mašinske škole.
GSP nabavlja radna odela za skoro 12 miliona dinara
22.12.2025.•
2
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" odabralo je na tenderu firmu koja će praviti radnu odeću i obuću za radnike po ceni od skoro 12 miliona dinara.
Sprema se uklanjanje i "radikalno" orezivanje dela stabala u Ulici Lukijana Mušickog: Ovo su detalji
22.12.2025.•
11
Stručnjaci Instituta za nizijsko šumarstvo i životnu sredinu pregledali su stabala koprivića, lipe, breze i bagrema u ulici Lukijana Mušickog.
U Novom Sadu proteklog vikenda rođeno 27 beba
22.12.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 27 beba.
Počinju prijave Novosađana za subvencije za energetsku sanaciju kuća i stanova
22.12.2025.•
2
Prijave Novosađana na konkurs za sufinansiranje energetske sanacije kuća i stanova počeće danas, 22. decembra.
Autobusom Jaćimovića na protest u Novi Pazar otišlo 80 ljudi iz Novog Sada
21.12.2025.•
6
Oko 80 građana krenulo je rano jutros iz Novog Sada na protest u Novom Pazaru, autobusom prevoznika Milomira Jaćimovića.
Novosađani, evo kakav vazduh dišete ovog jutra
21.12.2025.•
9
Vazduh u Novom Sadu je i danas umereno zagađen, podaci su Agencije za zaštitu životne sredine.
Slobodan univerzitet pokrenuo Registar pravnog nasilja i zloupotrebe institucija
20.12.2025.•
0
Akademska mreža Slobodan univerzitet pokrenula je Registar pravnog nasilja i zloupotrebe institucija.
Nepoznata osoba zapalila novogodišnji vozić na Trgu slobode
20.12.2025.•
4
Nepoznata osoba sinoć je zapalila dekorativni praznični vozić koji se u okviru manifestacije Novosadski Zimzolend nalazio na Trgu slobode.
I na ovaj tmurni dan ima lepih vesti: U Novom Sadu rođeno 14 beba, među njima i bliznakinje
20.12.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Kakvog je kvaliteta vazduh u Novom Sadu danas: Ovo su zvanični podaci
20.12.2025.•
12
Vazduh u Novom Sadu je danas umereno zagađen, pokazuju podaci Agencije za zaštitu životne sredine.
Za sanaciju nebezbedne kupole u Jovinoj gimnaziji iz pokrajinskog budžeta 56,4 miliona dinara
20.12.2025.•
18
Pokrajinska vlada će sa 56,4 miliona dinara finansirati radove na sanaciji krovne kupole na objektu Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Novosađani, vojska vas ponovo poziva na dobrovoljno služenje vojnog roka
20.12.2025.•
51
Javni konkurs za prijavu kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem i kurs rezervnih oficira Vojske Srbije je otvoren, navodi Centar Ministarstva odbrane Novi Sad.
Jaćimović rekao da u nedelju vozi studente na skup u Novi Pazar - "makar mi oduzeli autobuse"
20.12.2025.•
6
Prevoznik Milomir Jaćimović izjavio je da će organizovati prevoz za studente iz Novog Sada koji planiraju odlazak na protest u nedelju, 21. decembra u Novi Pazar.
Uređenje gradskog jezgra: Raspisan tender za radove od 640 miliona
19.12.2025.•
12
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je novi tender za uređenje Ulice Modene i dela Ilije Ognjanovića, a vrednost radova procenjena je na 640 miliona dinara, sa uračunatim porezom.
Komentari 38
Arkadije
Viktor
Bivsi student FF
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar