
Antifašisti pozivaju građane da sutra spreče okupljanje profašističkih organizacija na Trgu slobode
Antifašistički front 23. oktobar pozvao je danas građane da se sutra, 11. jula u 19 sati okupe na Trgu slobode u Novom Sadu i spreče najavljeno okupljanje profašističkih organizacija.

Foto: 021.rs
"Pozivamo sve Novosađanke i Novosađane, koji se protive ideji slavljenja zločina i zločinaca, da se sutra, 11. jula u 19h okupimo na Trgu slobode i sprečimo grupu opskurnih fašističkih štetočina, koja sebe naziva Srpski soko (inicijali SS, zanimljiva koincidencija) da se izruguju žrtvama genocida na skupu ciničnog naziva ‘godišnjica oslobođenja Srebrenice’. Ne smemo dopustiti takvu sramotu u gradu koji se ponosi svojom slobodarskom i antifašističkom tradicijom", poručili su u pozivu.
Grupa Srpski soko (SS) za sutra u 19.15 pozvala je na obeležavanje "godišnjice oslobođenja grada Srebrenice" na Trgu slobode, na Međunarodni dan sećanja na genocid u Srebrenici.
Pokret slobodnih građana, Pokret Bravo i Liga socijaldemokrata Vojvodine pozvali su vlast da zabrani održavanje skupa kojim se veličaju ratni zločini koji su počinjeni u Srebrenici.
Bravo smatra da je događaj najavljen za 11. jul na Trgu slobode jasna provokacija i da predstavlja, ne samo ruganje srebreničkim žrtvama i njihovim porodicama, već i opasan pokušaj rehabilitacije ratnih zločina i njihovih počinilaca
Podsetimo, kako je 021.rs pisao, ovaj skup je prijavljen policijskoj upravi. Iz Grada su za 021.rs naveli da nisu dali odobrenje za korišćenje grba, ali nisu naveli da li osuđuju ovaj skup.
Deklaracijom Ujedinjenih nacija o Srebrenici iz maja ove godine, 11. jul se obeležava kao Međunarodni dan sećanja na genocid u tom gradu u Bosni i Hercegovini.
Međunarodni sud pravde u Hagu doneo je 2007. godine presudu u kojoj se konstatuje da je u Srebrenici bivša Vojska Republike Srpske (VRS) počinila genocid u toj, do tada, zaštićenoj enklavi UN-a.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Blokirano više raskrsnica: Propuštaju se Hitna pomoć i porodice sa decom, incident kod JGSP-a
04.07.2025.•
20
Petog dana građanske neposlušnosti blokirane su raskrsnice kod Mosta slobode, Futoške pijace, Merkatora i JGSP-a, Bulevar oslobođenja su preplavili biciklisti, a propuštaju se Hitna pomoć i porodice sa decom.
Građanske inicijative: Pokrenuto više od 250 postupaka zbog farbanja ulice 8. decembra u Novom Sadu
04.07.2025.•
7
Građanske inicijative saopštile su na Instagramu da su im se obratili Novosađani sa tvrdnjom da imaju saznanja da je pokrenuto više od 250 prekršajnih postupaka protiv učesnika protesta 8. decembra 2024. u Novom Sadu.
Profesor iz Kolumbije kao "opasnost" za Srbiju: U pritvoru 13 sati, bez vode i hrane
04.07.2025.•
4
Više od 30 sati u pritvoru sa suprugom i dvoje maloletne dece, od čega prvih 13 bez hrane i vode, slučaj je profesora sociologije iz Kolumbije koji je došao u Srbiju kao učesnik Kongresa amerikanista u Novom Sadu.
Studenti u blokadi FTN najavili akciju "Marička" - žele da dobrovoljno budu uhapšeni
04.07.2025.•
5
Studenti u blokadi Fakulteta tehničkih nauka najavili su da će večeras "nenasilno" i dobrovoljno tražiti od policije da budu uhapšeni.
SNS bez mitinga 5. jula u Novom Sadu: Vučić nije došao da "oslobodi" ranjeni grad bez nadstrešnice
04.07.2025.•
37
Nesposredno pred Vidovdan, Aleksandar Vučić najavio je da će najverovatnije 5. jula održati miting u Novom Sadu i, kako je rekao, "osloboditi taj grad od onih koji mrze Srbiju".
Normalizovan saobraćaj na Iriškom vencu
04.07.2025.•
2
Saobraćaj na Iriškom vencu bio je zaustavljen oko 16 časova zbog sudara dva kamiona, a kako navode iz JP "Putevi Srbije", saobraćaj je normalizovan.
Slobodan univerzitet: Bojkot nastave dok traje represija nad studentima i građanima
04.07.2025.•
15
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je nastavnike, asistente i saradnike Univerziteta u Novom Sadu na bojkot nastave u znak protesta protiv "brutalne represije policije i tužilaštva nad studentima i građanima".
Studenti blokirali obe trake Bulevara oslobođenja kod Prekršajnog suda: Podrška privedenim kolegama
04.07.2025.•
18
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu blokirali su deo Bulevara oslobođenja u oba smera kod Prekršajnog suda, zbog privođenja njihovih kolega.
Ipak prijava protiv autoprevoznika Jaćimovića: Zadržan u policiji nakon izlaska iz bolnice
04.07.2025.•
4
Prevoznik Milomir Jaćimović, koji je 1. jula priveden ispred prostorija SNS u Novom Sadu, a potom i prebačen u psihijatrijsku bolnicu, izašao je iz bolnice i javio se u policijsku stanicu gde mu je određeno zadržavanje.
021 otkriva: Šta piše u optužnom predlogu protiv "SNS junaka" koje je Vučić pomilovao
04.07.2025.•
20
Studenti napadnuti, vilica polomljena, "junaci" pomilovani, ustavna prava zloupotrebljena - to je ukratko opis slučaja napada aktivista Srpske napredne stranke na studente u Novom Sadu krajem januara.
Radivoje Jovović pušten iz pritvora: Idem večeras na blokade
04.07.2025.•
8
Pokrajinski poslanik Pokreta slobodnih građana Radivoje Jovović, koji je priveden juče tokom blokada, pušten je iz pritvora.
PMF: Pozivamo da naši studenti budu pušteni iz pritvora, policija da prekine sa upotrebom sile
04.07.2025.•
3
Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu izrazio je zabrinutost povodom privođenja dvoje studenata tog fakulteta i pozvao na njihovo puštanje iz pritvora.
I u subotu sunčano, do 31 stepen
04.07.2025.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti pretežno sunčano i toplo.
Plan za Novkabel: Pogledajte kako će izgledati poznati kompleks
04.07.2025.•
14
U okviru kompleksa Novkabela gradiće se administrativni objekti sa kancelarijskim poslovanjem.
Nezavisni sindikati Univerziteta u Novom Sadu: Ministarstvo opstruiše registraciju
04.07.2025.•
2
Nezavisni sindikati Univerziteta u Novom Sadu saopštili su da Ministarstvo rada opstruiše proces registracije više nezavisnih sindikalnih organizacija na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu.
Patrik Drid dobio funkciju u Fondu za nauku
04.07.2025.•
72
Dekan novosadskog Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid dobio je novu funkciju.
Akademija umetnosti u Novom Sadu o pomilovanju "SNS junaka": Sraman čin
04.07.2025.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pomilovao je četvoricu aktivista vladajuće stranke kojima se sudilo zbog optužbi za napad na studente, kada je studentkinji Akademije umetnosti u Novom Sadu polomljena vilica.
FOTO, VIDEO: Završene blokade raskrsnica u Novom Sadu, nekoliko osoba privedeno
04.07.2025.•
146
Blokade tri velike raskrsnice u Novom Sadu su završene.
Nove blokade raskrsnica u Novom Sadu od 19 časova
04.07.2025.•
66
Raskrsnice u Novom Sadu biće blokirane i večeras, od 19 časova.
Tamo gde Novi Sad miriše na kiflice
04.07.2025.•
0
Na uglu Dunavske i Zmaj Jovine, gde se svakodnevno ukrštaju koraci Novosađana i turista, nalazi se jedno posebno mesto koje miriše na detinjstvo: Fabrika kiflica.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
04.07.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Komentari 30
Miloš
KELT
Lala
11.07.2024 • 13:03
Skup
Otkud nekima pravo da nazivaju ljude koji drugacinje misle fasitima i nacistima. Da li znaju sta znaci to sto pricaju. Svako ima pravo da kaze ono sto misli a ne kako se nekome svidja.
Evo ja izjavljujem da je tzv r.srpska genocidna tvorevina,srbi su bili agresori u Hrvatskoj,Bosni i na kosovu...ti moras prihvatiti moje misljenje jer ja mislim da sam u pravu bez obzira da li se to tebi svidja ili ne.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar