
Gradonačelnikov drug iz razreda postaje njegov zamenik: Đurađ Jakšić uz Đurića
Šef radikala u Novom Sadu Đurađ Jakšić novi je zamenik gradonačelnika Milana Đurića.

Foto: 021.rs
Jakšić na funkciju zamenika gradonačelnika dolazi umesto Igora Crnobarca.
Malo je verovatno da su Milan Đurić i Đurađ Jakšić, dok su zajedno išli u Isidorinu gimnaziju, zamišljali budućnost u kojoj je jedan gradonačelnik, a drugi njegov zamenik.
No, čudni su putevi politički, pa se i to dešava. Nakon gimnazije, život je Đurića odveo ka pravu, a Jakšića ka istoriji, sada ih je, opet, spojila politika koja ih je i dugi niz godina, makar po stranačkom opredeljenju, razdvajala.
Tako je Đurađ Jakšić u oktobru 2022. godine, kada se glasalo o izboru Milana Đurića za gradonačelnika, najavio da će Srpska radikalna stranka, kao opoziciona partija, biti protiv predloga vlasti za gradonačelnika, njegovog zamenika i članove Gradskog veća.
Ipak, o Milanu Đuriću, Jakšić je imao reči hvale.
"Sticajem okolnosti, Milana Đurića, kandidata za gradonačelnika Novog Sada, poznajem bolje možda nego svi odbornici u Skupštini grada. Poznajem ga preko 30 godina, iz razloga što smo zajedno išli u školu, čak i u isti razred. Bez obzira na to što pripadamo različitim političkim partijama i što se, u ovom trenutku, u političkom smislu nalazimo na suprostavljenim stranama, on je čovek vlasti, ja opozicije, za Milana Đurića moram da kažem da je u pitanju obrazovan, staložen, stabilan i čestit čovek. Tu nema nikakve dileme", rekao je tada Jakšić.
I Milan Đurić je, nakon što je izabran za gradonačelnika, govorio o dugogodišnjem poznanstvu sa Jakšićem.
"Srednja škola - politički protivnik Đurađ Jakšić i ja smo zajedno išli u razred. Bili smo vrhunski drugari, išli smo po ekskurzijama, čak smo išli i po nekim fakultativnim našim zajedničkim ekskurzijama, družili se, izlazili zajedno...", ispričao je Đurić u jednom intervjuu.
Jakšić je, može se reći, napravio veliki skok od jednog od najaktivnijih opozicionara u Skupštini grada do bliskog saradnika prvog čoveka grada.
Šef novosadskih radikala je prethodnih godina govorio da "izvršiteljska i građevinska mafija caruju Novim Sadom od kako je za gradonačelnika izabran Miloš Vučević". Vlast je opisivao kao "korumpiranu i pljačkašku".
Još 2012. godine, kada su naprednjaci uspeli da prekomponuju gradsku vlast, Jakšić je poručio da radikali "ni u ludilu" neće sarađivati sa SNS.
Vremena se, naravno, menjaju. Tako je pred izbore, kao odgovor na ukrupnjavanje novosadske opozicije, došlo i do saradnje naprednjaka i radikala. Jakšić je bio deseti na listi koja je ponela ime Aleksandra Vučića. Nedugo zatim dobio je i zaposlenje u javnom sektoru.
Jakšić je, inače, prekaljeni političar na novosadskoj i pokrajinskoj sceni. U više saziva je bio novosadski odbornik i pokrajinski poslanik.
Već 20 godina je u Skupštini Novog Sada, a ranije je bio i kandidat radikala za gradonačelnika.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Okupljanje ispred suda zbog uhapšenih poljoprivrednika
17.09.2025.•
1
Studenti i zborovi građana Novog Sada najavili su okupljanje ispred suda u 11 časova.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
17.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
"U Novom Sadu će biti najveći komemorativni skup, a ne srpski Majdan": Studenti o planu za 1. novembar
17.09.2025.•
10
Spoljna obaveštajna služba Rusije (SVR) saopštila je da iza "nemira u Srbiji" u kojima učestvuju mladi, stoji EU, a da će godišnjica pada nadstrešnice 1. novembra biti iskorišćena za dovršavanje "srpskog Majdana".
Profesor Pravnog fakulteta: Ozbiljno shvatiti optužnicu za pad nadstrešnice, evo zašto
17.09.2025.•
3
Profesor beogradskog Pravnog fakulteta Miodrag Jovanović je kazao da se "pokazalo da u sudovima i tužilaštvima postoje delovi spremni da rade zakonito, spremni da rade ono zbog čega su i postavljeni na ta mesta".
Danas u Novom Sadu oblačnije, svežije i vetrovito
17.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i svežije.
FOTO: MUP ponovo tvrdi da nisu koristili CN gas
16.09.2025.•
23
MUP je ponovo saopštio da, "prilikom intervencije policije u Novom Sadu, nisu korišćena hemijska sredstva koja sadrže oznaku 'CN'".
Umrla Fuada Stanković, nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu
16.09.2025.•
13
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu Fuada Stanković umrla je danas u 84. godini u Novom Sadu.
Besplatne radionice "Upravljanje stresom" u četvrtak i petak
16.09.2025.•
0
Besplatne edukativne radionice, na temu stresa - uzroka, posledica i mogućnosti savladavanja, biće održane u četvrtak, 18. septembra i u petak, 19. septembra.
Sreda u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
16.09.2025.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija i sa mnogobrojnim dešavanjima.
ANKETA: Pomažu li vam snižene cene?
16.09.2025.•
29
Prošle su dve nedelje kako važi Uredba kojom se ograničavaju trgovačke marže.
Preporuka: Izložba "Vreme jede pogled" u MSUV
16.09.2025.•
2
Kustosi i zaposleni u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine odista se marljivo pripremaju da naredne godine obeleže šest decenija rada.
Rajić o optužnici za pad nadstrešnice: Vlasti je stalo da do 1. novembra može da kaže da se nešto uradilo
16.09.2025.•
5
Govoreći o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, nakon dopune istrage, advokat Jovan Rajić kaže da smo sada tačno tamo gde smo bili 30. decembra, jer je u pitanju novo podizanje optužnice.
Institut za onkologiju Vojvodine potpisao ugovor o saradnji sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju
16.09.2025.•
1
Ugovor o saradnji između Instituta za onkologiju Vojvodine i Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) potpisan je danas u sedištu Ujedinjenih nacija u Beču.
ANEM: Zaštitimo profesore i studente novinarstva
16.09.2025.•
0
ANEM je, povodom napada na profesore i studente novinarstva, saopštio da je, pored zaštite novinara, bitno zaštititi i profesore i studente.
Goran Vesić i dalje u bolnici
16.09.2025.•
1
Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je optužen u postupku za pad nadstrešnice, i dalje se nalazi na lečenju u bolnici.
Zaposleni u BioSensu: Sud brani kršenje zakona
16.09.2025.•
1
Sindikat BioSens oglasio se povodom odluke Upravnog suda u Novom Sadu u vezi sa njihovom tužbom zbog izbora novog Upravnog odbora.
Situacija u Jovinoj gimnaziji: Pokušano nezakonito konstituisanje Saveta roditelja
16.09.2025.•
6
"Juče smo imali nezakonit pokušaj konstituisanja Saveta roditelja u Jovinoj gimnaziji, i to suprotno zakonima o sistemu osnovnog obrazovanja i vaspitanja", kaže Snežana Bačlija Knoh, majka đaka ove gimnazije.
Student iz Novog Sada štrajkuje glađu zbog produžetka pritvora: Pročitajte njegovo pismo
16.09.2025.•
11
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji je u pritvoru od sredine avgusta, započeo je štrajk glađu u petak, kada mu je produžen pritvor.
Leto se ne predaje: U petak, subotu i nedelju sunčano i oko 30 stepeni
16.09.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti promenljivo oblačna i malo svežija.
Glamočić o protestu poljoprivrednika u Novom Sadu: Nebitno i da na ulice izađe 20, 50 ili 100 traktora
16.09.2025.•
7
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da su zahtevi poljoprivednika koji protestuju nerealni jer je potrebna čak petina budžeta Srbije da bi se ispunili.
KCV o povredama tokom protesta 5. septembra: Nije bilo pacijenata zbog respiratornih tegoba
16.09.2025.•
11
Klinički centar Vojvodine saopštio je da tokom 5. i 6. septembra u Urgentni centar te ustanove nije primljen nijedan pacijent zbog respiratornih tegoba.
Komentari 60
Voja
Zlateva
Gagi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar