
Reakcije na imenovanje ćerke Jorgovanke Tabaković: "Poštovanje zakona neoprostiv greh za SNS"
Niz opozicionih stranaka reagovao je na informaciju da je ćerka Jorgovanke Tabaković, dr Milena Tabaković, imenovana za v.d. direktorku Instituta za javno zdravlje Vojvodine.

Foto: 021.rs
Sa funkcije v.d. direktora smenjen je dr Vladimir Petrović, koji je na toj funkciji bio 13 godina.
Smena i imenovanje za sada nisu zvanično potvrđeni, dok na sajtu Instituta za javno zdravlje Vojvodine (IZJZV) i dalje stoji da je direktor Petrović. Međutim, informacija objavljena u medijima nije ni demantovana.
Većina opozicionih stranaka Petrovićevu smenu vidi kao kaznu za to što je IZJZV, nakon početnog negiranja nadležnih u Novom Sadu, potvrdio da su u vodi za piće prisutni valjkasti crvi.
Po rečima predsednika Gradskog odbora Demokratske stranke Veljka Krstonošića, smena Petrovića i postavljenje ćerke guvernerke Narodne banke Srbije Jorgovanke Tabaković na čelo Instituta "neizbežno dovodi u pitanje poverenje u budući rad ove vrlo važno ustanove i predstavlja posrednu pretnju po ukupno javno zdravlje u Novom Sadu i čitavoj Vojvodini".
Kako dodaje, Tabaković na čelu Instituta dolazi zahvaljujući poziciji svoje majke.
"Javnost će s punim pravom sumnjatiu ono što o ispravnosti vode, ili stanju u bilo kojoj drugoj oblasti, kaže nestručnjak postavljen po partijskoj liniji. Ova vlast nas je dovela dotle da se čak i na čelo zdravstvene ustanove koja brine o zdravlju svih nas postavljaju ljudi 'preko veze'. Zato ovu vlast treba smeniti pre nego ćerka neke uticajne 'naprednjakinje', ili sin nekog važnog 'naprednjaka', poželi da nam operiše srce, ili transplantira bubrege", navodi Krstonošić.
Za Pokret obnove Kraljevine Srbije postavljanje ćerke Jorgovanke Tabaković za direktorku Instituta je "dokaz i besprizornog nepotizma i toga da je poštovanje zakona, a ne stranačkog interesa, neoprostiv greh za SNS". I oni Petrovićevu smenu dovode u vezu sa slučajem "nematode", dodajući da je SNS njegovom smenom "poslao poruku bahatosti bez premca".
"Baš kao što su smenjeni i degradirani inspektori koji su otkrili najveću plantažu narkotika u Evropi, a prvooptuženi Koluvija pušten da se brani sa slobode i gostuje po režimu odanim televizijama, tako je i direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine smenjen zbog poštovanja zakona. Bezakonje je postalo zakon u ovoj zemlji, a članska karta i rodbinski odnosi jedino merilo profesionalne i ljudske vrednosti. To je siguran put u uništenje jednog društva kom je dužan da se usprotivi svako ko voli Srbiju", dodaje se u saopštenju POKS-a.
Stranka slobode i pravde je saopštenju navela da Miloš Vučević i Maja Gojković nisu oprostili profesionalnost dr Petroviću. Predsednik Gradskog odbora SSP Vladimir Vrsajkov veruje da je postavljanje doktorke Tabaković "na ovako jedno važno mesto za zdravlje građana Novog Sada i Vojvodine toliko je skandalozno da su zgroženi i mnogi članovi SNS-a".
Reagovala je Akcija progresivne Vojvodine, koja nema odbornike u Novom Sadu, navodeći da su oni prošle nedelje tražili smenu dr Vladimira Petrovića zbog skrivanja informacija o vodi.
"Akcija progresivne Vojvodine postavlja pitanje zašto je Pokrajinska Vlada AP Vojvodine smenila direktora, zašto nema obrazloženja i zašto je to urađeno u tajnosti? Rad pokrajinskih institucija mora da bude javan, a SNS krije rad svojih funkcionera. Da li je to zato što smatraju da je to privatna firma, ili zato što se ophode prema građanima Vojvodine kao da su unutrašnja kolonija?", pitaju u APV.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Broj prijava nasilja u porastu: Radnici Centra za socijalni rad u Novom Sadu preopterećeni
14.06.2025.•
7
Broj korisnika Centra za socijalni rad povećan je tokom 2024. godine, a kako se ističe u izveštaju rada ove ustanove, radnici su neretko ukazivali na preopterećenost.
VIDEO: Novi Sad je postao grad "vespi"
14.06.2025.•
12
Evropska nedelja vespi trenutno se održava u Novom Sadu i trajaće do nedelje, 15. juna.
Tužilac Lazić: Vučić direktno preti tužiocima i sudijama čijim odlukama nije zadovoljan
14.06.2025.•
21
Tužilac Apelacionog suda u Novom Sadu Radovan Lazić rekao je da predsednik Aleksandar Vučić "direktno preti razrešenjem i krivičnim gonjenjem sudijama i tužiocima čijim odlukama nije zadovoljan".
Akademski plenum: "Raspišite izbore i rešite društvenu krizu"
14.06.2025.•
23
Akademski plenum smatra da je Odlukom komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta dozvoljeno da se ispiti ne održavaju na fakultetima, što znači da je moguće, kako su rekli, da budu i u kafanama.
Grad ove godine subvencioniše JGSP sa 2,5 milijarde dinara: Preduzeće sa najvećim dotacijama
14.06.2025.•
17
Gradska vlast uvećala je subvencije koje će ove godine davati Javnom gradskom saobraćajnom preduzeću "Novi Sad", te sada iznose 2,5 milijarde dinara.
Devojčice u vođstvu: U Novom Sadu za 24 sata rođeno 29 beba
14.06.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 29 beba.
Kreni - promeni: Ponovo odbijen predlog za pritvor studenta FTN-a zbog sukoba ispred DIF-a
13.06.2025.•
1
Viši sud u Novom Sadu doneo je pravosnažnu odluku - odbijen je predlog za pritvor studenta FTN-a Veljka Petrovića, saopštio je pokret Kreni-promeni.
Sukob u Jevrejskoj ulici, upotrebljen i nož
13.06.2025.•
5
Dve žene su lakše povređene nakon fizičkog sukoba u Jevrejskoj ulici.
Ulaganje u javni prevoz u Novom Sadu: Da li je ženska bezbednost deo računice?
13.06.2025.•
13
Žene u Novom Sadu, kao i u većini drugih gradova, češće koriste javni prevoz nego muškarci. Ipak, Grad i saobraćajno preduzeće ulažu malo truda u to da prevoz prilagode najčešćim korisnicima.
Novosadski studenti zahtevaju obraćanje na sednici Skupštine Novog Sada: "Da se naš glas čuje"
13.06.2025.•
17
Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu podneli su zahtev za obraćanje na sednici Skupštini grada Novog Sada zakazanoj za utorak.
VIDEO Požar na Sajlovu: Velika materijalna šteta
13.06.2025.•
3
Lokalizovan je požar u autoservisu na Sajlovu koji je izbio danas u toku popodnevnih časova.
Akademski plenum o uspehu koleginica sa FTN: Plate minimalne - rezultati maksimalni
13.06.2025.•
7
Iako je Vlada Srbije nezakonitom odlukom naučno-istraživački i umetnički rad na fakultetima svela samo na pet časova nedeljno nastavnici i saradnici su i dalje posvećeni nauci i umetnosti.
Uvećan budžet Novog Sada: Na šta će se trošiti milijarde dinara
13.06.2025.•
14
Budžet Grada Novog Sada za ovu godinu uvećan je za više od 4,4 milijarde dinara, te će sada iznositi više od 48,9 milijardi.
Muškarcu koji je udario policajca kod GSP određen kućni pritvor: Tereti se za napad na službeno lice
13.06.2025.•
5
Muškarcu koji je osumnjičen za napad na službeno lice tokom blokade raskrsnice kod JGSP "Novi Sad" izrečena je mera zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora.
Zaposleni PIO fonda u Novom Sadu tvrde da im se preti zbog 16 minuta tišine: Izlaze uprkos pretnjama
13.06.2025.•
35
Sindikalna organizacija Direkcije Pokrajinskog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje u Novom Sadu saopštila je da su zaposleni u toj ustanovi svakodnevno izloženi pritiscima, ucenama i pretnjama.
Kućni pritvor i za ostale osumnjičene sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu
13.06.2025.•
3
Osim dekanice Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, kućni pritvor određen je i ostalim osumnjičenima za poresku utaju i pranje novca u ovom predmetu.
Savet za obrazovanje Novog Sada: Olakšice za prevoz dece sa teškoćama u razvoju do škole
13.06.2025.•
1
Savet za obrazovanje Novog Sada usvojio je predlog kojim se reguliše prevoz dece i učenika sa teškoćama u razvoju i invaliditetom.
Prikupljeno manje od 60.000 dinara: Humanitarna akcija na Štrandu za malog Ivana se ponavlja
13.06.2025.•
2
U okviru akcije "Humanitarni ponedeljak" koja je prošlog ponedeljka bila namenjena za Ivana Davidovića, prikupljen iznos manji je od 60.000 dinara.
Još jedan javni čas u Lazinoj gimnaziji: Govori i Tihomir Stanić
13.06.2025.•
3
Učenici novosadske gimnazije "Laza Kostić" organizuju još jedan javni čas u utorak, 17.juna.
Izjednačeno u Betaniji: Rođeno devet devojčica i devet dečaka
13.06.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Dekanici Medicinskog fakulteta u Novom Sadu određen kućni pritvor
12.06.2025.•
10
Dekanici Medicinskog fakulteta u Novom Sadu prof. dr Snežani Brkić određen je kućni pritvor.
Komentari 23
Jelena B.
Zanovetalo
cure
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar