Bivši direktor GSP-a Ivan Radojičić na čelu novosadskog ogranka Elektrodistribucije
Doskorašnji direktor JGSP "Novi Sad" Ivan Radojičić postao je direktor ogranka Elektrodistribucije Srbije u Novom Sadu.
Foto: 021.rs
Radojičić je sada postao direktor novosadskog Ogranka Elektrodistribucije Srbije, čija se centrala nalazi na Bulevaru oslobođenja 100, piše na sajtu EDS-a, kao i u Informatoru o radu.
On na ovo mesto dolazi sa pozicije direktora JGSP "Novi Sad", na čije je čelo došao nakon izbora 2020. godine.
Nakon što su krenule glasine da će Radojičić napustiti čelo gradskog prevoznika, pričalo se da je moguć njegov povratak u Elektrovojvodinu, odnosno Elektroprivredu Srbije, gde je započeo svoj rad u javnom sektoru.
Radojičić u zvaničnoj biografiji navodi da je od 2013. do 2015. bio šef Službe printing centra Elektrovojvodine, nakon čega je do 2018. bio šef Službe za opšte poslove Operatora distributivnog sistema "EPS distribucija".
Ipak, kao što se može videti iz nove odluke, on je prešao u Elektrodistribuciju Srbije.
Radojičić je nakon svog angažmana u Elektroprivredi Srbije dve godine bio direktor JKP "Stan", nakon čega je 2020. došao na čelo JGSP "Novi Sad".
Portal 021.rs je u januaru 2021. godine otkrio da su firme povezane sa Radojičićem dobijale poslove na gradskim tenderima, zarađujući milione dinara. On je tada tvrdio da su svi poslovi u skladu sa zakonom i da nema sukoba interesa. O čemu se radilo čitajte na OVOM LINKU.
Prema podacima iz januara ove godine, Agencija za sprečavanje korupcije je objavila da prima platu od 110.000 dinara, što je bila jedna od najmanjih plata među direktorima javnih preduzeća. Na sajtu Agencije, ipak, i dalje stoji da je Radojičić na ovoj funkciji.
U svojoj imovinskoj karti iz januara 2024. naveo je da poseduje plac od 760 kvadratnih metara, za koji nije naveden osnov sticanja, dok zakupljuje magacin od 2.000 kvadratnih metara. Osim toga, označeno je polje kojim se otkriva da ima "depozite u bankama i drugim finansijskim organizacijama u zemlji i inostranstvu".
U prethodnom periodu Radojičić se raspravljao i sa Građanskim pokretom Bravo, koji su kritikovali stanje u GSP-u i dobijanje polovnih autobusa. Još uvek aktuelni direktor GSP-a im je tada odgovorio da zbog stranačke zaslepljenosti ne mogu da vide šta je sve učinjeno u preduzeću u protekle četiri godine njegovog upravljanja. Detaljno o "slučaju polovni autobusi" pročitajte OVDE.
Radojičić je bio na čelu GSP-a u trenutku kada su Novom Sadu donirani polovni autobusi iz Švajcarske. Tada su iz preduzeća naveli da su autobuse dobili na osnovu ugovora o poklonu.
Međutim, kada je 021.rs zatražio od GSP-a da dostavi ugovor, iz preduzeća su rekli da autobusi "nisu bili predmet ugovaranja". Do danas nije poznato ko je novosadskom prevozniku donirao autobuse.
U međuvremenu, Radojičića je na direktorskoj poziciji u GSP-u zamenio Mladen Papović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Akcija Doma zdravlja u petak u Merkatoru
18.03.2026.•
0
Povodom Nacionalnog dana borbe protiv raka dojke, Dom zdravlja Novi Sad i Institut za javno zdravlje Vojvodine organizuju akciju u Merkator centru, u petak, 20. marta.
Profesori Jovine u četvrtak će održati štrajk upozorenja, roditelji učenika organizuju skup podrške
18.03.2026.•
0
Protestni skup, u organizaciji roditelja učenika Jovine gimnazije, biće održan u četvrtak, 19. marta.
Dekani četiri novosadska fakulteta: Neprihvatljivo oduzimanje prostora Akademiji umetnosti
18.03.2026.•
7
Dekani Prirodno-matematičkog, Ekonomskog, Pedagoškog i Građevinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pružili su podršku kolegama sa Akademije umetnosti.
FOTO: Slika sa Novog naselja - "mačka napada pse surovo"
18.03.2026.•
4
Na društvenim mrežama pažnju je privukla jedna mačka. Fotografija je nastala na Novom naselju.
VIDEO: Incident u Skupštini Novog Sada, razdvajali odbornike
18.03.2026.•
8
Tokom današnje sednice Skupštine grada došlo je do incidenta između odbornika Srpske napredne stranke Nedjeljka Klisurića i odbornika GP Bravo Mirana Pogačara.
Mićin: Izgradnja Solar-termal postrojenja treba da počne 2028. godine
18.03.2026.•
5
Izgradnja Solar-termal sistema trebalo bi da počne 2028. godine, najavio je gradonačelnik Žarko Mićin.
Narednih nekoliko dana u Novom Sadu identični po temperaturi i vremenu
18.03.2026.•
0
Narednih dani biće identični kada je u pitanju i vreme i temperatura.
Prostor stare ambulante u Njegoševoj koristiće Zavod za zaštitu spomenika
18.03.2026.•
6
Prostor u kom je bila ambulanta Doma zdravlja, a koji se nalazi u Njegoševoj ulici, u centru grada, dat je na korišćenje Zavodu za zaštitu spomenika kulture.
Mićin o Akademiji umetnosti: "Pobuna rađa svest" na prostoru koji im Grad daje besplatno?!
18.03.2026.•
62
"'Pobuna rađa svest', uz sve dužno poštovanje, u prostoru koji im Grad daje na korišćenje besplatno", rekao je gradonačelnik Žarko Mićin povodom odluke da se Akademiji umetnosti Novi Sad oduzmu dva prostora.
Poljoprivredni sajam u Novom Sadu neće biti preseljen u Beograd
18.03.2026.•
32
Novosadski sajam demantovao je tvrdnje da će Međunarodni poljoprivredni sajam biti preseljen u Beograd.
Pravi se strategija razvoja Novog Sada i još nekoliko opština: "Zelena ulaganja, pravedna energija"
18.03.2026.•
2
Na dnevnom redu Skupštine grada nalazi se i odluka o izradi teritorijalne strategije urbanog područja Novog Sada i opština Bački Petrovac, Bačka Palanka, Bač, Odžaci i Apatin.
VIDEO: Protest zbog oduzimanja prostora Akademiji umetnosti, okupljeni ispred Skupštine
18.03.2026.•
7
Počeo je protest zbog namere gradske vlasti da oduzme dva prostora Akademiji umetnosti u Novom Sadu.
Novosadski odbornici danas o više od 40 tačaka dnevnog reda: Pred sednicu protestni skup studenata
18.03.2026.•
2
Odbornici Skupštine Novog Sada danas odlučuju o više od 40 tačaka dnevnog reda.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
18.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Danas malo vedrije u Novom Sadu
18.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo vedrije i odnosu na juče.
Jakov Jozinović nakon koncerta: "Novi Sade, videćemo se opet"
17.03.2026.•
2
Mladi pevač iz Hrvatske Jakov Jozinović održao je koncert u subotu, 14. marta, u novosadskom Spensu, nakon čega se oglasio i poručio "Novi Sade, vidjet ćemo se opet".
Policija najavila snimanje sutrašnjeg skupa ispred Skupštine Novog Sada
17.03.2026.•
12
Novosadska policija saopštila je da će preduzeti sve mere da sutrašnji skup ispred Skupštine grada, na koji su pozvali studenti Akademije umetnosti, prođe bezbedno.
Vedrija sreda pred oblačne dane: Novosađani, evo šta vas očekuje
17.03.2026.•
0
Ova sreda u Novi Sad donosi vedrije vreme, i nekoliko događaja koje bi bila šteta propustiti.
Zavišić: Stojim iza stava da su svi Hrvati ustaše, apsolutno se nisam pokajao
17.03.2026.•
54
Potpredsednik Skupštine Vojvodine Nemanja Zavišić kaže da se "apsolutno nije pokajao" zbog svoje ranije izjave da "možda nisu sve ustaše Hrvati, ali da su svi Hrvati ustaše".
Sednica Skupštine grada: Evo šta se odlučuje u vaše ime (a nije da vas neko pita)
17.03.2026.•
5
Redovna sednica Skupštine Novog Sada održaće se u sredu, 18. marta.
Prilika za novosadska udruženja: Besplatna ekološka radionica i do 1.500 evra podrške za akciju čišćenja
17.03.2026.•
0
Organizacije civilnog društva i udruženja građana iz Novog Sada i okolnih mesta imaju priliku da se priključe sedmoj godini projekta "Čisto iz ljubavi".
Komentari 14
dacic
Kako stalno menja dir.mesto, jel isao na prekvalifikaciju doskolavanje kako bi mogao da resava nove izazove i probleme?
mislim da nije,jer ce eps i dalje da zeza narod a on i njegovi ce da beru kajmak i slag sa torte
Slavko
Eon
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar