Više od tri meseca od prebijanja Novosađanina u policijskoj stanici: Osumnjičeni i dalje "nepoznati"
Iako je prošlo više od tri meseca od prebijanja starijeg Novosađanina Ilije Kostića u policijskoj stanici u Novom Sadu, nadležnim organima je i dalje nepoznato ko je učestvovao u nasilju.
Foto: 021.rs
Kako za 021.rs kažu u Osnovnom javnom tužilaštvu u Sremskoj Mitrovici u koje je ovaj predmet prebačen, oni su radeći na otkrivanju N. N. policijskih službenika PU novi SAd naložili Sektoru unutrašnje kontrole hitno postupanje u vezi sa prikupljanjem dokaza.
"Nakon dobijanja izveštaja od istih OJT u Sremskoj Mitrovici donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv dva nepoznata učinioca zbog postojanja osnova sumnje da je jedan N. N. učinilac izvršio krivično delo zlostavljanje i mučenje, a drugi zlostavljanje i mučenje u sticaju sa krivičnim delom teška telesna povreda", piše u odgovoru ovog tužilaštva za 021.rs.
U toku sprovođenja istrage od strane javnog tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u Sremskoj Mitrovici, ispitan je u svojstvu svedoka oštećeni Ilija Kostić.
U tužilaštvu navode i da je ispitano ukupno 24 svedoka od kojih su 18 policijski službenici. Za navedena krivična dela se za sada terete N.N. policijski službenici. To bi značilo da je, od kada je 021.rs poslednji put pisao ovom tužilaštvu, 16. januara, ispitano samo šest svedoka.
Zakazana su ispitivanja još četiri svedoka, policijska službenika.
"Kako je u međuvremenu na snazi bila obustava rada advokata i kako oštećeni Ilija Kostić ima punomoćnika, koji želi da prisustvuje ispitivanju svedoka, po okončanju obustave rada advokata, biće nastavljen dalji rad na predmetu", navode u tužilaštvu.
Podsetimo, u Osnovnom javnom tužilaštvu u Sremskoj Mitrovici, formiran je predmet nakon što je Apelaciono javno tužilaštvo u Novom Sadu donelo rešenje da se izvrši prenos mesne nadležnosti sa Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Sadu na Osnovno javno tužilaštvo u Mitrovici.
Predmet je formiran na osnovu krivične prijave protiv N.N. policijskih službenika PU Novi Sad zbog osnova sumnje da je izvršeno krivično delo zlostavljanje i mučenje na štetu Ilije Kostića iz Novog Sada, podnete od strane Beogradskog centra za ljudska prava i Ivana D. Ninića.
"Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici je radeći na predmetu, a u cilju otkrivanja N.N. policijskih službenika PU Novi Sad u ovoj krivičnopravnoj stvari naložilo Sektoru unutrašnje kontrole Beograd, hitno postupanje po našem zahtevu za prikupljanje potrebnih obaveštenja. Nakon dobijanja izveštaja od istih Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv dva nepozanta učinioca zbog postojanja osnova sumnje da bi jedan N.N. učinilac izvršio krivično delo zlostavljanje i mučenje iz čl 137 stav 3 u vezi stava 2 Krivičnog zakonika, a drugi N.N. učinilac krivično delo zlostavljanje i mučenje iz čl 137 stav 3 u vezi stava 2 Krivičnog zakonika u sticaju sa krivičnim delom teška telesna povreda iz čl 121 stav 2 Krivičnog zakonika", objašnajva se u odgovoru Tužilaštva.
Podsetimo da je Ilija Kostić priveden 21. novembra u toku blokade suda u Novom Sadu. On je, kako se sumnja, u toku protesta poprskao policijskom službeniku biber sprej u oči. On je nekoliko dana kasnije u Kliničkom centru Vojvodine podvrgnut amputaciji testisa usled teških povreda koje je zadobio u policijskoj stanici.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Predstavljanje istraživanja o nasilju nad građanima u Novom Sadu u četvrtak u kampusu
27.10.2025.•
0
Akademska mreža Slobodan univerzitet, u saradnji sa još nekoliko organizacija, izradila je sajt (svedocanstva.labs.rs) sa svedočenjima o policijskoj brutalnosti u noći između 5. i 6. septembra u Novom Sadu.
Novosađani, evo ga utorak: Pogledajte šta donosi
27.10.2025.•
0
Novi utorak u Novi Sad donosi lepše i toplije vreme, kao i neke događaje koje vredi posetiti.
Studenti pozvali ljude širom sveta da 1. novembra odaju poštu poginulima u Novom Sadu
27.10.2025.•
0
Studenti u blokadi pozvali su danas građane širom sveta da, na godišnjicu pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, u subotu, 1. novembra, zastanu i odaju poštu žrtvama.
Poziv Novosađanima da ugoste studente i građane koji dolaze na komemorativni skup
27.10.2025.•
9
Novosađani koji imaju mesta u svojim domovima pozvani su da ugoste studente i građane koji će boraviti u gradu tokom 31. oktobra i 1. novembra.
Od srede preko 20 stepeni u Novom Sadu
27.10.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti malo topliji i malo vedriji.
Vučević ponovo o nasilju 1. novembra u Novom Sadu: "Država će reagovati"
27.10.2025.•
48
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da od "blokadera" zavisi a ne od vlasti da li će biti nasilja 1. novembra u Novom Sadu.
Preminuo novosadski stomatolog Hosein Farzihamedani
27.10.2025.•
8
Novosadski stomatolog Hosein Farzihamedani preminuo je u 65. godini.
Jednačina Anketne komisije za istragu o nadstrešnici: "Jedan predsednik plus dva premijera plus tri ministra"
27.10.2025.•
2
Jednačina Anketne komisije za početak istrage o odgovornosti za pad železničke nadstrešnice u Novom Sadu je jednostavna i glasi "jedan predsednik plus dva premijera plus tri resorna ministra".
U Novom Sadu proteklog vikenda rođena 21 beba
27.10.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođena 21 beba.
Studenti u blokadi: Komemorativni skup u Novom Sadu biće miran, za incidente će biti odgovorna vlast
27.10.2025.•
16
Studenti fakulteta iz različitih delova Srbije poručili su da će komemorativni skup u Novom Sadu 1. novembra biti miran i da će svaki incident biti odgovornost vlasti.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno i do 14 stepeni
27.10.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno.
Nedelja pred Novosađanima sve toplija i uz dosta sunca
26.10.2025.•
2
Nedelja pred nama biće suva, uz dosta sunca i sve toplija.
Objavljena detalja ruta kojom će studenti iz Beograda pešačiti na komemorativni skup u Novom Sadu
26.10.2025.•
4
Studenti u blokadi objavili su rutu kojom će peške doći iz Beograda u Novi Sad na komemorativni skup 1. novembra.
FOTO: Limanci zasadili 16 borića na mestu kod Štranda gde se planira crkva
26.10.2025.•
72
Zbor Mesne zajednice "Liman" danas, 26. oktobra zasadio je 16 borića na zelenoj površini kod Štranda, gde se inače planira izgradnja crkve.
Zborovi građana Novog Sada na više od 30 lokacija organizuju akciju "5 do 12"
26.10.2025.•
11
Zborovi građana Novog Sada, u nedelju, 26. oktobra, organizuju akciju "5 do 12".
Vučić opet pominjao otcepljenje Vojvodine - iako niko drugi to ni ne poteže
26.10.2025.•
77
Predsednik Aleksandar Vučić je na proslavi 17. rođendana u Zrenjaninu podsetio da je SNS još u Sremskoj Mitrovici, 15. februara, kada je doneta deklaracija o Vojvodini, upozorio šta je krajnji cilj "blokadera".
Učenici Jovine gimnazije tvrde da je konstitutivna sednica parlamenta održana nelegitimno
25.10.2025.•
9
Učenici Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštili su da se u petak, 24. oktobra desio pokušaj konstitutivne sednice Učeničkog parlamenta ove škole.
Mićin: Pronađena lokacija za privremeno železničko stajalište u Novom Sadu
25.10.2025.•
96
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin kaže da je pronađena privremena lokacija za železničko stajalište u Novom Sadu, jer Železnička stanica neće moći da se koristi dok ne bude rekonstruisana.
Nova grupa za odvikavanje od pušenja okuplja se u ponedeljak
25.10.2025.•
0
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja, Doma zdravlja Novi Sad, okuplja se u ponedeljak, 27. oktobra, u ambulanti u Rumenačkoj 102.
U nedelju oblačno sa pljuskovima
25.10.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti pretežno oblačno, povremeno sa kišom i lokalnim pljuskovima.
Komentari 13
Nebitno
Novopalančanin
Hoćete da kažete da je neko protestovao i pre studenata???
Ma nemoguće, samo studenti protestuju i samo oni su sve pokrenuli...
/
ej pa njima je 'iskocio' vezan covek kroz prozor sa resetkama kako bi sakrili da su ga ubili
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar