Dačić: Navodi o napadu apsolutna laž, dokaz izjava studenta u bolnici
Ministar policije Ivica Dačić objavio je izjavu studenta koji se posle napada u centru Novog Sada nalazio u bolnici, teško povređen.
Foto: 021.rs
Kako je saopštio ministar, policija radi na rasvetljavanju događaja kada su četiri studenta Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje napadnuti blizu Katoličke porte, "a koji je dobio političku konotaciju iako ona uopšte nije spomenuta kada je događaj prijavljen".
Podsetimo, četiri studenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu napadnuti su u noći između 27. i 28. marta, nakon što su u jednom klubu u Laze Telečkog pevali "ko ne skače, taj je ćaci". Dva studenta su u incidentu teže povređena, a jedan je zadržan na bolničkom lečenju.
Prema rečima studenta Milana Stankovića, dok su bili u klubu rečeno im je da obrate pažnju "ukoliko dođu SNS batinaši".
"Pri tom kolega koji je bio na ulazu je video da nas neko snima. Mi smo izašli napolje blizu fontane smo stali, odjednom je izašlo 10 povećih momaka sa kaiševima u rukama, pitali su da li ima neki problem. Mi smo digli ruke i rekli da nema problema i želimo samo da se provedemo. Oni su nas napali kaiševima. Kolegi jednom je slomljena vilica", ispričao je on.
Dačić navodi da je reč "o apsolutnoj laži", što potvrđuje navodno i izjava koju je dala osoba koja je teško povređena i nalazi se u bolnici.
"U svojoj izjavi, on kaže da su posle sat vremena izašli ispred lokala i dogovarali se šta dalje i da je video svog druga kako se proderao i da je jako besan", navodi se u saopštenju koje potpisuje Dačić.
Tada je, nastavlja, video dva deteta kako trče u pravcu od njih i da je povređeni "držao druga da ih ne napadne".
"Da su kasnije došli ljudi, grupa od 10 njih, da su krenuli ka njegovom drugu i on je pobegao. Da su ih udarili i da su pitali da li su oni sa ovim što je pobegao, oni su govorili da nisu i ta lica su otišla", rekao je Dačić.
Dodao je da je policija identifikovala jednog od dečaka koje je povređeni student pominjao, te da će on dati izjavu u skladu sa zakonom.
"U narednim satima biće poznate sve činjenice ovog događaja, ali je već sada jasno da je reč o brutalnoj laži i manipulaciji u cilju uznemiravanja javnosti i lažnog optuživanja vlasti za nasilje. Podsećam da je davanje lažnog iskaza krivično delo", navodi se u saopštenju poslatom kasno sinoć.
Nakon što su studenti izašli u javnost u vezi sa incidentom, MUP je saopštilo da je NN lice prijavilo tuču više lica u Katoličkoj porti.
"Policija je u vezi sa tim sačinila službenu belešku u kojoj se navodi da je policija, na Pozorišnom trgu, zatekla četvoricu mladića, od kojih su trojica imala vidne povrede, a takođe su isti bili u vidno alkoholisanom stanju", navodi MUP u saopštenju.
Kako se dalje navodi u saopštenju, "prema izjavi četvrtog, koji nije bio povređen, oni su, prethodno, u ulici Laze Telečkog, ušli u verbalni konflikt sa nekoliko lica, kako su oni rekli romske nacionalnosti, koji su ih, zatim, fizički napali i zadali im više udaraca rukama, nogama i kaiševima".
Gradonačelnik Novog Sada najoštrije je osudio "zlonamerne pokušaje grupe studenata da za lični sukob koji su u alkoholisanom stanju sami izazvali, u noći između četvrtka i petka u ulici Laze Telečkog, okrive druge sa ciljem da podstaknu nove pobedele u društvu i izazove atmosfera linča i mržnje".
"Osuđujemo svaki vid nasilja, i apelujem na policiju i istražne organe da, pod hitno, o detaljima sukoba izvezste javnost i podnesu odgovarajuće krivične prijave protiv svih učesnika u incidentu, ali i onih koji lažno prijavljuju i uznemiravaju javnost", naveo je Mićin.
Prema tvrdnjama Gradskog odbora SNS "studenti DIF-a šire laži", navodeći da su oni "napali Rome, koji su ih nadjačali, a onda su izmislili SNS batinaše".
Povodom ovog događaja je sinoć organizovan i protest u Novom Sadu, kada je više hiljada građana izašlo u znak solidarnosti sa povređenim studentima. Tokom protesta je gađana jajima prostorija Srpske napredne stranke u Stražilovskoj ulici, na kojoj su ispisani i grafiti.
Protest je završen nešto posle ponoći, nakon što su građani od 23.52 do 00.08 sati održali 16-minutnu poštu nastradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Nedelja pred Novosađanima sve toplija i uz dosta sunca
26.10.2025.•
2
Nedelja pred nama biće suva, uz dosta sunca i sve toplija.
Objavljena detalja ruta kojom će studenti iz Beograda pešačiti na komemorativni skup u Novom Sadu
26.10.2025.•
2
Studenti u blokadi objavili su rutu kojom će peške doći iz Beograda u Novi Sad na komemorativni skup 1. novembra.
FOTO: Limanci zasadili 16 borića na mestu kod Štranda gde se planira crkva
26.10.2025.•
62
Zbor Mesne zajednice "Liman" danas, 26. oktobra zasadio je 16 borića na zelenoj površini kod Štranda, gde se inače planira izgradnja crkve.
Zborovi građana Novog Sada na više od 30 lokacija organizuju akciju "5 do 12"
26.10.2025.•
10
Zborovi građana Novog Sada, u nedelju, 26. oktobra, organizuju akciju "5 do 12".
Vučić opet pominjao otcepljenje Vojvodine - iako niko drugi to ni ne poteže
26.10.2025.•
69
Predsednik Aleksandar Vučić je na proslavi 17. rođendana u Zrenjaninu podsetio da je SNS još u Sremskoj Mitrovici, 15. februara, kada je doneta deklaracija o Vojvodini, upozorio šta je krajnji cilj "blokadera".
Učenici Jovine gimnazije tvrde da je konstitutivna sednica parlamenta održana nelegitimno
25.10.2025.•
9
Učenici Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštili su da se u petak, 24. oktobra desio pokušaj konstitutivne sednice Učeničkog parlamenta ove škole.
Mićin: Pronađena lokacija za privremeno železničko stajalište u Novom Sadu
25.10.2025.•
85
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin kaže da je pronađena privremena lokacija za železničko stajalište u Novom Sadu, jer Železnička stanica neće moći da se koristi dok ne bude rekonstruisana.
Nova grupa za odvikavanje od pušenja okuplja se u ponedeljak
25.10.2025.•
0
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja, Doma zdravlja Novi Sad, okuplja se u ponedeljak, 27. oktobra, u ambulanti u Rumenačkoj 102.
U nedelju oblačno sa pljuskovima
25.10.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti pretežno oblačno, povremeno sa kišom i lokalnim pljuskovima.
Roditelji učenika Jovine gimnazije: Direktor nastavlja sa opstrukcijom Saveta roditelja
25.10.2025.•
10
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" najavili su da će pokrenuti sve pravne postupke i obratiće se svim nadležnim institucijama, kako bi "zaustavili samovolju direktora Radivoja P. Stojkovića".
"Riverside" - novi projekat u Novom Sadu
25.10.2025.•
0
U trenutku kada gradovi ubrzano rastu, a potrebe ljudi se menjaju, kompanija Aleksandar Group predstavila je Riverside – novi real estate projekat u Novom Sadu.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba
25.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Sud vratio na posao mikrobiologa u Pasterovom zavodu: Kaže da je otpušten jer je odbio da ide na mitinge SNS-a
24.10.2025.•
8
Osnovni sud u Novom Sadu vratio je na posao doktora veterinarskih nauka Nemanju Obradovića koji je zaposlen u Pasterovom zavodu, a, kako tvrdi, "dobio je otkaz jer nije hteo da ide na mitinge Srpske napredne stranke".
Međunarodne medijske organizacije u Beču bacile 16 belih ruža u Dunav za žrtve pada nadstrešnice
24.10.2025.•
3
Predstavnici Platforme Saveta Evrope za zaštitu novinarstva i bezbednost novinara, koju čini više medijskih i organizacija koje se bave slobodom medija, bacili su danas u Beču 16 belih ruža u Dunav.
Još trojica članova PSG-a puštena da se brane sa slobode
24.10.2025.•
1
Aktivistima Pokreta slobodnih građana Mladenu Cvijetiću, Srđanu Đuriću i Davoru Stefanoviću, koji se terete za navodnu pripremu nasilnog rušenja ustavnog poretka, ukinut je kućni pritvor.
Bez kvoruma na sednici Nastavničkog veća Jovine gimnazije, nije došlo skoro dve trećine profesora
24.10.2025.•
6
Profesori Jovine gimnazije saopštili su da sednica Nastavničkog veća koja je bila zakazana za danas nije održana, jer na nju nije došlo skoro dve trećine profesora.
Prosečna zarada Novosađana u avgustu skoro 122.000 dinara: Kako stoji vaša plata?
24.10.2025.•
63
Novosađani su u avgustu ove godine prosečno zarađivali 121.886 dinara, bez poreza i doprinosa.
Subota u Novom Sadu oblačna i toplija, a od nedelje zahlađenje i kiša
24.10.2025.•
0
Subota pred Novosađanima biće mestimično oblačna i sa mogućim sunčevim zracima, ali relativno topla.
Bolnice pune, lekara nedostaje: Šta pokazuju podaci o zdravlju Novosađana u 2024. godini?
24.10.2025.•
18
Godišnja analiza Instituta za javno zdravlje Vojvodine pokazuje da su Novosađani tokom 2024. godine najviše u bolnicama bili zbog tumora, bolesti sistema krvotoka i tegoba uzrokovanih bolestima koštano-mišićnog sistema.
Komentari 65
Fića
Ko to , u mupi, "uskraćuje informaCije vrhovniK... ovom ministeru"...?!
Je l' to lepo...?
Magi
Da barem mrvu logike unesete u sve te izmišljotine, ali znate da ne treba ni toliko da se potrudite, jer ovi što vas prate mozak uopšte ne aktiviraju, samo gledaju slike i poneki naslov pročitaju, ali samo ako je kratak
Sledece ce biti da su sami sebe isprebijali da bi bili u vestima, ili da su se međusobno potukli zbog devojke
Strašno je šta radite
Hm...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar