FOTO, VIDEO: Žandarmerija potisnula studente sa ulaza RTV-a, učesnici blokade se ubrzo razišli
Veliki broj pripadnika žandarmerije u punoj opremi za razbijanje demonstracija jutros je potisnuo studente sa ulaza zgrade RTV-a na Mišeluku. Studenti su se ubrzo razišli.
Foto: 021.rs
Žandarmerija je oko 5.30 časova potisnula studente od ulaza u zgradu i formirala kordon.
Zaposleni su ušli u zgradu. RTV je emitovao redovni Jutarnji program, a u njemu nije rečeno da je policija potisnula studente, već samo da su se oni "razišli".
Ubrzo su se studenti razišli, a za njima su ostale drvene i metalne barikade koje su sinoć postavili ispred zgrade. Plato kod ulaza u zgradu je ofarban u crveno, a ostavljene su i poruke po staklima i zidovima pokrajinskog javnog servisa.




Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu sinoć su oko 22 časa iznenada prvo krenuli u protestnu šetnju do RTV-a, a zatim ga i blokirali. Istovremeno su studenti u Beogradu blokirali RTS na dve lokacije - u Takovskoj 10 i na Košutnjaku.
Novosadski studenti su u jednom trenutku pojačali blokadu RTV-a, na ulaz su doneli metalne konstrukcije i palete i stavili su barikade na zgradu pokrajinskog javnog servisa. Barikade su bile postavljene na sva tri ulaza u RTV.
Vrata na ulazu u RTV gađana su jajima, a studenti su crvenom farbom na staklu ispisali poruke.
Studenti su najavili da će ispred ova dva javna medijska servisa ostati do daljeg, odnosno dok se ne raspiše novi konkurs za REM ili dok se RTS ne ugasi.
"Javni medijski servis radi protiv svih nas. Kako regulator elektronskih medija (REM) ne postoji - niko ih ne može ukrotiti. Protest traje dok se ne raspiše novi konkurs za REM ili dok se RTS ne ugasi", naveli su studenti.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Humanitarni ponedeljak na Štrandu za Jasinu Hasani
02.08.2026.•
0
Tradicionalna akcija Humanitarni ponedeljak na Štrandu biće održana u ponedeljak, 3. avgusta, a prikupljena sredstva namenjena su Novosađanki Jasini Hasani.
Roditelji učenika: Istekao zakonski rok za konkurs za direktora Jovine gimnazije
02.08.2026.•
2
Roditelji učenika Jovine gimnazije upozorili su da je istekao zakonski rok za raspisivanje konkursa za direktora te škole i od ministra prosvete zatražili odgovor na pitanje da li je i kada konkurs raspisan.
Mićin o vodi u Novom Sadu: Pušta se u rad deveti bunar, jedini problem na Popovici
02.08.2026.•
13
Gradonačelnik Žarko Mićin saopštio je da je, dok je vodostaj Dunava na istorijskom minimumu, u Novom Sadu vodosnabdevanje stabilno.
Protestna akcija u ponedeljak na Trgu slobode zbog tri nova slučaja femicida
02.08.2026.•
1
Aktivistička grupa "Žene za promene" organizovaće u ponedeljak, 3. avgusta protest na Trgu slobode zbog tri femicida počinjena u Srbiji u poslednjih deset dana.
Narednih dana još toplije u Novom Sadu, u sredu i četvrtak do 40 stepeni
02.08.2026.•
2
Narednih dana u Novom Sadu će biti još toplije.
Do sada iz Dunava kod Novog Sada "izronile" četiri eksplozivne naprave
02.08.2026.•
13
Na obali Petrovaradina u blizini Tvrđave i Kameničkog parka do sada su pronađene i iz vode izvučene četiri eksplozivne naprave.
CRTA podsetila na svoju anketu: Koji je uzrok pada nadstrešnice - šta kažu glasači SNS, a šta Studentske liste
02.08.2026.•
13
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) povodom 21 meseca od pada nadstrešnice u Novom Sadu podsetio je na nalaze svog istraživanja o stavu ljudi o uzroku tog pada.
Pred Novosađanima još jedan vreo dan - sledeće nedelje više dana do 40 stepeni
02.08.2026.•
5
I danas će u Novom Sadu biti sunčano i vrelo.
VIDEO Dvadeset i jedan mesec od pada nadstrešnice: Komemorativna šetnja i 16 minuta tišine
01.08.2026.•
0
Danas se obeležava 21 mesec od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, što je dovelo do pogibije 16 osoba i teškog povređivanja još jedne.
U 13 časova najtoplije u Somboru - 37 stepeni, među "rekorderima" i Novi Sad
01.08.2026.•
3
Najtopliji grad u 13 časova u Srbiji bio je Sombor, gde je zabeleženo 37 stepeni, dok je stepen manje bilo na Paliću, Novom Sadu i Kikindi, pokazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
VIDEO Dvadeset i jedan mesec od pada nadstrešnice: Građani i dalje u tišini dok odgovorni ne odgovaraju
01.08.2026.•
12
Studenti u blokadi, zborovi Novog Sada i građani okupili su se danas na raskrsnici ispred Železničke stanice kako bi obeležili 21 mesec od tragedije na tom mestu, kada se obrušila betonska nadstrešnica i ubila 16 osoba.
Bačka pod crvenim meteoalarmom: Temperature lokalno i do 40 stepeni
01.08.2026.•
4
Crveni meteoalarm danas je proglašen u tri okruga - za Bačku, Banat i Pomoravlje, dok je za ostale delove Srbije najavljen narandžasti meteolarm, objavljeno je na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Bazar Fondacije "Hrka" danas u Kampusu
01.08.2026.•
5
Prvi bazar Fondacije "Hrka" održaće se u subotu, 1. avgusta, u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
FOTO: Nekretnine za izdavanje u Novom Sadu: Od Limana do Sremske Kamenice
01.08.2026.•
0
Ukoliko tražite nekretninu koju biste da iznajmite, imamo nekoliko predloga za vas.
Lepa vest iz Betanije: Za 24 sata na svet došla 21 beba
01.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Poljoprivredna škola Futog: Životinje na gazdinstvu adekvatno zbrinute, navodi o zanemarivanju neistiniti
01.08.2026.•
9
Poljoprivredna škola sa domom učenika u Futogu saopštila je da su navodi o neadekvatnom postupanju prema životinjama na školskom gazdinstvu netačni i neosnovani.
Tropski početak avgusta, u Novom Sadu 37 stepeni
01.08.2026.•
4
U Novom Sadu će danas biti sunčano i veoma toplo vreme.
Azijskom tigrastom komarcu odgovaraju tropske temperature: Ciklonizacija tokom vikenda izvodi tretmane
01.08.2026.•
6
Tokom vikenda biće izvedeni tretmani sa zemlje protiv urbanih formi komaraca na teritoriji Novog Sada, navode u Ciklonizaciji.
Dvadeset i jedan mesec od pada nadstrešnice: Pravde i dalje nema
01.08.2026.•
20
Navršava se 21 mesec od kada je, 1. novembra 2024. godine, u 11 časova i 52 minuta, pala nadstrešnica rekonstruisana i dvaput svečano otvarane Železničke stanice u Novom Sadu.
VIDEO Završen protest u Sremskim Karlovcima zbog pretnji silovanjem aktivistkinji: "Niko nije sam"
31.07.2026.•
4
U Sremskim Karlovcima je održan protest "Karlovčani protiv nasilnika", organizovan povodom pretnji silovanjem koje su upućene jednoj lokalnoj aktivistkinji.
Raspisan konkurs za sticanje prava korišćenja znaka "Najbolje iz Vojvodine"
31.07.2026.•
1
Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam raspisao je konkurs za sticanje prava korišćenja oznake kvaliteta "Najbolje iz Vojvodine".
Komentari 56
Jeca
@Dementor
Dementor
Za "staro", ili mnogo gore "nešto novo"?
Staljine, možeš li "ustati i svratiti" do Srbije ...samo na "par" dana.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar