
FOTO, VIDEO: Zbor Podbare bukom ispratio Mićina, interventna policija ga sprovela do automobila
Zbor građana Podbare, koji se okupio ispred Kulturne stanice Svilara, ispratio je bukom gradonačelnika Žarka Mićina, kojeg je interventna policija sprovela od Kulturne stanice do službenog automobila.

Foto: 021.rs
Podsetimo, Mićin je u Kulturnu stanicu Svilara došao nešto pre 18 časova, na prezentaciju aplikacije "Novi Sad - kandidat za Evropski grad sporta 2026". Ispred Svilare su ga dočekali i predstavnici Zbora građana Podbara koji su želeli da postave pitanje gradonačelniku.


Građani su tokom trajanja prezentacije sve vreme stajali ispred KC Svilara i čekali da se pojavi gradonačelnik, dok su kulturnu stanicu obezbeđivali pripadnici interventne policije.

Interventna jedinica je razmeštena oko KC Svilara.

Interventna jedinica policije se razmešta oko Svilare, očekuje se izlazak gradonačelnika Žarka Mićina i drugih funkcionera.#NoviSad https://t.co/fLqhbf8yRn pic.twitter.com/wr9osTd3lI
— Radio 021 (@Radio021) June 23, 2025
Tokom predstavljanja projekta u Svilari, kojem prisustvuje gradonačelnik Žarko Mićin, na društvenim mrežama oglasili su se studenti u blokadi Akademije umetnosti, čije dvorište fakulteta dele sa dvorištem KC Svilara.
Da li znate koji fakultet deli dvorište sa Svilarom? pic.twitter.com/4QNhAsqtvd
— Blokada AUNS (@blokada_auns) June 23, 2025
Ispred KC Svilara je i Momčilo Sovilj, zamenik načelnika Policijske uprave u Novom Sadu.

Zbor građana Podbara dočekao je gradonačelnika Novog Sada Žarka Mićina ispred Kulturne stanice Svilara gde se održava prezentacija aplikacije "Novi Sad - kandidat za Evropski grad sporta 2026".
Kako javlja reporterka 021, oni su blokirali Almašku ulicu, na uglu sa Ulicom Đorđa Rajkovića.
Događaj obezbeđuju policija i privatno obezbeđenje.

U prostorijama Svilare se održava prezentacija aplikacije "Novi Sad – kandidat za Evropski grad sporta 2026", kojoj će prisustvovati i gradonačelnik Novog Sada.

"Ovo je retka prilika da se predstavnici gradske vlasti nađu u našem komšiluku, a znamo da se među građanima već dugo nagomilavaju pitanja i nezadovoljstvo – od stanja Almaškog kraja i vodovodne mreže, do načina upravljanja gradom", naveli su, ranije danas, predstavnici Zborova.
Zato, kako navode, smatraju da je važno "da svi koji osećaju potrebu da iskažu svoj stav - imaju informacije o dolasku".
"Ukoliko odlučite da dođete i izrazite svoje mišljenje, pozivamo vas da to učinite mirno, nenasilno i dostojanstveno, u duhu građanske kulture i međusobnog poštovanja", piše u pozivu Zborova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO Zaustavljen autobus Jaćimovića koji prevozi studente i građane na protest u Sremsku Mitrovicu
24.08.2025.•
8
Autobus autoprevoznika Jaćimovića, koji je oko 17 časova sa studentima i građanima krenuo iz Novog Sada na protest "Jesen stiže huljo moja" u Sremsku Mitrovicu, policija je zaustavila na izlazu iz Iriga.
Zaposlenom u Institutu u Sremskoj Kamenici određen je pritvor do 30 dana
24.08.2025.•
7
Zaposlenom u Institutu u Sremskoj Kamenici, uhapšenom zbog napada na "Kobre" na protestu ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja, određen je pritvor do 30 dana.
Pokrajinska vlada raspisala konkurs za podršku ženskom preduzetništvu: Izdvojeno 25 miliona
24.08.2025.•
8
Pokrajinska vlada raspisala je konkurs za podršku ženskom preduzetništvu u AP Vojvodini u tekućoj godini.
Medicinskom tehničaru pozlilo tokom saslušanja u vezi sa napadom na "Kobre"
24.08.2025.•
8
Uhapšenom medicinskom tehničaru iz Instituta u Sremskoj Kamenici, koji se tereti za napad na "Kobre" na protestu ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja, pozlilo je prilikom saslušanja
Sledeće nedelje novi vreli talas: U Novom Sadu i do 38 stepeni
24.08.2025.•
1
U Novom Sadu će od sutra biti pretežno sunčano i sve toplije, a temperature će se opet približiti 40 podeoku.
Iz pokrajinske budžetske rezerve 15 miliona dinara za adaptaciju i opremanje Etno kuće u Kisaču
24.08.2025.•
0
Pokrajinska vlada je izdvojila 15 miliona dinara iz tekuće budžetske rezerve za adaptaciju i opremanje Etno kuće u Kisaču.
Studenti pozivaju na skup ispred suda u 10h: Razlog - hapšenje zbog navodnog napada na pripadnike "Kobri"
24.08.2025.•
8
Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu pozvali su građane da dođu danas, 24. avgusta ispred Višeg suda u Novom Sadu zbog novog hapšenja zbog navodnog napada na pripadnike "Kobri".
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno
24.08.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno.
VIDEO: Izgoreo automobil na Mišeluku
23.08.2025.•
16
Kako je objavljeno na društvenim mrežama, večeras se na Mišeluku u Novom Sadu zapalio automobil.
Još jedna osoba uhapšena zbog navodnog napada na pripadnike "Kobri"
23.08.2025.•
13
Još jedna osoba uhapšena je zbog navodnog napada na pripadnike "Kobri" u sredu, 13. avgusta, kod prostorija Srpske napredne stranke na Bulevaru oslobođenja.
U nedelju oko 24 stepena, narednih dana sve toplije
23.08.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju ujutro i pre podne biti oblačno sa slabom kratkotrajnom kišom u jutarnjim satima.
Za večeras najavljena nova okupljanja "građana protiv blokada"
23.08.2025.•
9
Okupljanja "građana protiv blokada" najavljena su i za danas, 23. avgust.
Savet roditelja Elektrotehničke škole: Zašto škola ćuti na ponižavanje učenika u policiji?
23.08.2025.•
15
Savet roditelja Elektrotehničke škole "Mihajlo Pupin" obratio se upravi i kolektivu škole zbog "izostanka njihove zvanične reakcije na hapšenje i ponižavanje njihovih učenika u policijskoj stanici nakon privođenja".
Poljoprivredni blokadni bazar u subotu u kampusu
23.08.2025.•
2
U kampusu će danas, 23. avgusta, biti organizovan Poljoprivredni blokadni bazar.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 19 beba
23.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 19 beba.
Danas oko 25 stepeni
23.08.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti pretežno sunčano vreme, povremeno uz malu do umerenu oblačnost.
Dekani iz Novog Sada, Subotice, Sombora: Osuđujemo nasilje policije i maskiranih ljudi nad učesnicima protesta
22.08.2025.•
5
Dekani pet fakulteta iz Novog Sada, Subotice i Sombora osudili su verbalno i fizičko nasilje koje se poslednjih dana sprovodi prema studentima i učesnicima građanskih protesta.
Ponavlja se "Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za dečaka Borislava Stanojevića
22.08.2025.•
0
Posetioci Štranda biće ponovo u prilici da 25. avgusta u okviru akcije "Humanitarni ponedeljak" pomognu Novosađaninu Borislavu Stanojeviću.
Bivši robijaš koji je branio SNS u Novom Sadu: Na slobodi od maja ove godine
22.08.2025.•
7
Ni tri meseca od izlaska iz zatvora zbog pokušaja ubistva, osuđeni Jovan Kecman našao se na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, braneći prostorije Srpske napredne stranke od demonstranata.
Plan crkve na Limanu na javnom uvidu, stiglo više od 360 primedbi
22.08.2025.•
46
Plan generalne regulacije zelene površine kod Štranda, koji se odnosi na izgradnje crkve na Limanu, stavljen je na javni uvid.
FOTO, VIDEO Medicinari i građani ispred KCV povodom hapšenja tehničara: "Ko je pustio policiju na odeljenje?"
22.08.2025.•
11
Protest povodom hapšenja tehničara Kliničkog centra Vojvodine održan je ispred upravne zgrade ove ustanove.
Komentari 82
Olivera
Cvejka
sale ns
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar