FOTO, VIDEO Novosađani blokirali više raskrsnica: Prevrnuti kontejneri i postavljene ograde
Novosađani koji su se okupili u kampusu univerziteta u Novom Sadu blokirali su turbo kružni tok i druge raskrsnice u Novom Sadu.
Foto: 021.rs
U Gradskoj kući nalazi se policija u opremi za razbijanje demonstracija, ali se oko same Gradske kuće ne vide vozila policije.
Blokirano je više raskrsnica u Novom Sadu, deo građana ostaje kod turbo kružnog toka, dok drugi građani blokiraju raskrsnicu kod Merkatora, kao i raskrsnicu Bulevara oslobođenja - Braće Ribnikar, kod Futoške pijace i kod Medicinskog fakulteta. Kontejnerima su blokirane i Kisačka, Dositejeva. Blokirana je i raskrsnica kod crkve u Preradovićevoj u Petrovaradinu. U 22:30 počela je blokada raskrsnice na tranzitnom putu Novi Sad - Sombor. Blokirana je raskrsnica i kod Banovine.
Prema rečima sugrađanke, blokirano je još raskrsnica u Novom Sadu, i kako kaže čim neko pomeri kontejner ili ogradu sa puta, "pojavi se neko i ponovo blokira ulicu".

O blokiranju raskrsnica oglasio se i Žarko Mićin. On je blokade okarakterisao kao "anticivilizacijske" i "antidemokratske".
Razbijena su stakla na prostorijama SNS na Bulevaru oslobođenja.
Radijski voditelj Draško Milinović, koji učestvuje u večerašnjem protestu u Novom Sadu, kaže da je tu da bi iskazao protest protiv "pinočeovskih hapšenja koja se dešavaju još od početka protesta", kao i da mu to liči na "državni fašizam iz tamo nekih 1970-ih godina koji se dešavao prvenstveno u nekim južnoameričkim državama", piše N1.

Zbog blokada raskrsnica stvaraju se gužve. Građani su postavljali ograde i kontejnere kako bi dodatno zaustavili kretanje saobraćaja. Postavljene su barikade i na uglu Pap Pavla.




Na skupovima ukupno ima više stotina građana.
Pojedini građani su počeli da guraju kontejnere ka mestu koje je blokirano.

Na okupljanje u kampusu pozvali su novosadski zborovi, nakon čega je doneta odluka da se blokira turbo kružni tok.
Nije poznato dokle će trajati blokada.
Blokada prometne raskrsnice je odgovor Novosađana na hapšenja studenata koja su usledile nakon protesta u Beogradu.
Osim u Novom Sadu, blokiraju se i pojedine lokacije u prestonici.
Povod skupa je, kako navode iz novosadskih zborova, što je u Beogradu privedeno preko 80 studenata.
Novosađani su krenuli u blokadu turbo kružnog toka, nakon što su se na poziv zborova okupili kod kampusa.#NoviSad pic.twitter.com/BH7z75NofC
— Radio 021 (@Radio021) June 29, 2025
"Ne znamo još da li će se ovo ludilo preliti na Novi Sad, ali tamo smo i čuvamo ih", saopštili su iz Zborova građana Novog Sada.
Kampus 20:00
— Blokada FFUNS (@BlokadaFFUNS) June 29, 2025
Dragi građani dobili ste zeleno svetlo. pic.twitter.com/vocuchCQKl
I studenti su pozvali na okupljanje i poručili "dragi građani dobili ste zeleno svetlo".
Slobodan univerzitet takođe je pozvao građane da podrže studente.

"Studenti zovu! Potrebni smo jedni drugima", saopštili su.
Podsećamo, u toku su hapšenja studenata u blokadi.
Kako navodi Tanjug, u toku je "hapšenje grupe studenata koji blokiraju fakultete, koji su zajedno sa drugim studentima 20. i 21. juna dogovarali i pripremali napad na državne institucije, blokadu puteva, rušenje EXPO-a i drugu vrstu nasilja u cilju izazivanja haosa u zemlji i nasilne promene ustavnog uređenja".
U Beogradu uhapšen je i novosadski student.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Advokati u Vojvodini u utorak neće raditi u znak protesta zbog "Mrdićevih zakona"
09.02.2026.•
3
Advokatska komora Vojvodine najavila je da će advokati u utorak, 10. februara, na jedan dan obustaviti rad u znak protesta zbog izmena pravosudnih zakona.
Počela zamena slivničke rešetke u centru
09.02.2026.•
3
Gradska uprava je saopštila da su počeli radovi na rekonstrukciji slivničke rešetke u Zmaj Jovinoj ulici i adaptaciji slivnika u Dunavskoj ulici.
Dramski departman Akademije umetnosti u Novom Sadu dobio nagradu "Joakim Vujić"
09.02.2026.•
0
Dramski departman Akademije umetnosti u Novom Sadu dobio je priznanje "Joakim Vujić" koje Knjaževačko-srpski teatar dodeljuje za doprinos srpskoj pozorišnoj sceni.
Meštani Beočina, Temerina i Sremskih Karlovaca protiv poskupljenja GSP prevoza: Predata peticija
09.02.2026.•
10
Građani Beočina, Temerina i Sremskih Karlovaca predali su svoje peticije protiv poskupljenja karata JGSP "Novi Sad".
Novosadski Univerzitet spremio 40 miliona za zimovanje najboljih studenata na Kopaoniku
09.02.2026.•
11
Univerzitet u Novom Sadu raspisao je javno nabavku, čija je procenjena vrednost 40 miliona dinara, za rekreativne i edukativne aktivnosti najboljih studenata na Kopaoniku.
Novosadsko policijsko udruženje: Netačno da ima kriminala kao 90-ih, statistika to demantuje
09.02.2026.•
32
Novosadsko Strukovno udruženje policije "Dr Rudolf Arčibald Rajs" reagovalo je statističkim podacima na, kako kažu, učestale navode u javnosti kojima se nivo kriminaliteta poredi sa devedesetim godinama prošlog veka.
Novi Sad duguje 5,7 milijardi dinara, više nego AP Vojvodina
09.02.2026.•
12
Novi Sad je na kraju 2025. godine dugovao 5,7 milijardi dinara, pokazuju podaci Uprave za javni dug.
Sutra u Novom Sadu moguća susnežica, u četvrtak 16 stepeni
09.02.2026.•
1
Utorak će u Novom Sadu biti osetno hladniji i moguća je susnežica.
Mićin o Vučićevoj poseti Novom Sadu: Oduševljenje prolaznika najjasniji pokazatelj poverenja Novosađana
09.02.2026.•
38
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je da je poseta predsednika Srbije Aleksandra Vučića Novom Sadu u nedelju bila politička poruka.
Vikend doneo lepe vesti: U Novom Sadu rođena 21 beba
09.02.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođena 21 beba.
Vučić bio blizu ali ne i na Železničkoj stanici, a indeks sendvič nije slučajan: Poruke iz posete Novom Sadu
09.02.2026.•
36
Prvi put od 5. novembra 2024. godine predsednik Srbije Aleksandar Vučić javno je posetio Novi Sad, gde je sa predsednikom SNS Milošem Vučevićem obišao sedmi "Zavičajni sajam" na Novosadskom sajmu.
Promenljivo oblačno u Novom Sadu, ponovo počinje da duva košava
09.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
Ogledalo iz nekog drugog vremena: Pronađite vašeg dvojnika na delima u Galeriji Matice srpske
08.02.2026.•
0
U Galeriji Matice srpske pokrenut je projekat u saradnji sa Francuskim institutom u Novom Sadu u kojem posetioci pronalaze svog dvojnika u muzeju.
FOTO Reakcije na Vučićev dolazak u Novi Sad: Ušunjao se u grad
08.02.2026.•
59
Predstavnici novosadske opozicije ocenjuju da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas ušunjao u Novi Sad i da je, umesto da ode na Železničku stanicu, odlučio da ode na indeks-sendvič.
FTN organizuje pripremnu nastavu za polaganje prijemnog
08.02.2026.•
0
Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu organizuje pripremnu nastavu za polaganje prijemnog ispita, namenjenu budućim studentima različitih studijskih programa.
Exit odgovorio na Mirovićeve optužbe: Licemerne izjave nekoga ko je odgovoran za srozavanje kulture
08.02.2026.•
18
Organizatori Exit festivala reagovali su izjavu bivšeg predsednika Pokrajinske vlade Igora Mirovića koji je optužio Exit za "kulturni kolonijalizam i despotizam".
Nedelja pred Novosađanima nestabilna, malo toplija i ponovo će duvati košava
08.02.2026.•
0
Nedelja pred nama biće relativno topla za ovo doba godine i nestabilna.
FOTO Vučić u poseti Novom Sadu: Na sendviču sa Vučevićem, pa ide među Krajišnike
08.02.2026.•
134
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na mrežama da je danas u poseti Novom Sadu.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno
08.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
U sredu licitacija poslovnih prostora i prodajnih mesta na novosadskim pijacama
07.02.2026.•
0
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora i prodajnih mesta na pijacama u Novom Sadu biće održana u sredu, 11. februara.
Glumica Gordana Đurđević Dimić dobitnica Dobričinog prstena
07.02.2026.•
9
Najznačajnija glumačka nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije, nagrada za životno delo "Dobričin prsten" za 2025. godinu pripala je glumici Gordani Đurđević Dimić.
Komentari 169
@Julija
@Aksa
Zzz
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar