
Krivične prijave protiv Dačića, Vasiljevića i N.N. lica zbog napada na građane u Novom Sadu, Vrbasu i Palanci
Pokret "Kreni-promeni" najavio je da će danas podneti krivične prijave protiv ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića i direktora policije Dragana Vasiljevića, kao i protiv više N.N. lica.

Foto: 021.rs
Kako navodi ovaj pokret, ta N. N. lica su kamenicama i pirotehničkim sredstvima, napadala građane 12. avgusta u Vrbasu i Bačkom Petrovcu, kao i 13. avgusta u Novom Sadu.
"Krivične prijave obuhvataju i lica koja su rukovodila policijskim snagama, a koja nisu sprečila napade već su, naprotiv, obezbeđivala napadače iz prostorija SNS. Među napadačima, kako se vidi na snimcima, nalazio se i naoružani pojedinac sa pištoljem. Dačić i Vasiljević su, kao najviši funkcioneri MUP-a, bili direktno odgovorni za pristrasno postupanje policije koja je štitila huligane, odnosno za nepostupanje kojima su omogućeni neredi", ukazuje ovaj pokret.
Dodaje da umesto zaštite građana, svojim javnim izjavama opravdavali su postupke naoružanih huligana, a osuđivali žrtve napada.
"Time su, sa jasnim umišljajem, zloupotrebili službeni položaj i uključili policiju u nelegalne aktivnosti paradržavnih grupa, čiji je cilj bio da uguše pravo na slobodu okupljanja i ugroze živote i bezbednost građana", navodi Pokret.
Zaključuje da je selektivno postupanje policije bilo je očigledno - dok je sa huliganima učestvovala u neredima kod prostorija SNS, policija nije ni pokušala da spreči eventualne incidente kod prostorija SPS, stranke čiji je predsednik Ivica Dačić.
Direktor policije Dragan Vasiljević rekao je u sredu, 13. avgusta, jutro posle nereda u Vrbasu i Bačkoj Palanci, da u tim mestima pristalice SNS nisu išle nikoga da napadaju, već je namera građana bila da se sukobe.
Takođe, ministar Dačić je rekao da je u Novom Sadu i drugim mestima došlo do napada na pristalice i prostorije SNS, bez uzimanja u obzir da su iz tih prostorija na učesnike protesta ispaljivana pirotehnička sredstva, bacani predmeti, a neretko su izlazili i batinaši sa palicama, stolicama i drugim rekvizitima kako bi napali građane.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sutra u Novom Sadu 36 stepeni, subota još toplija, pa malecno osveženje
14.08.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti još topliji, subota će biti vrela, a onda će uslediti blagi pad temperature.
Gradonačelnik Novog Sada na odmoru na Tasosu: "Vraćam se da budem uz saborce"
14.08.2025.•
28
U trenutku dok je Novi Sad u haosu zbog izbijanja otvorenog sukoba između pristalica SNS i građana, gradonačelnik Žarko Mićin je na godišnjem odmoru, na Tasosu.
Vučević: Blokaderi u Novom Sadu pokušali da ubiju pristalice SNS
14.08.2025.•
40
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je danas da su "blokaderi u sredu uveče pokušali bukvalno da ubiju pristalice SNS, a ne da zapale i polome prostorije".
Zastavnik koji je potegao pištolj u Novom Sadu: Pucao sam jer su kolegama i meni bili ugroženi životi
14.08.2025.•
119
Javnosti se obratio zastavnik Vojske Srbije Vladimir Brkušanin koji je sinoć, tokom sukoba pristalica SNS i građana na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, potegao pištolj.
Direktor VBA: U Novom Sadu povređeno sedmoro pripadnika Vojske Srbije, pištolj potegnut po propisima
14.08.2025.•
82
Sedam pripadnika Vojske Srbije povređeno je tokom sinoćnjih sukoba u Novom Sadu, rekao je direktor Vojno-bezbednosne agencije general-potpukovnik Đuro Jovanić.
Infrastruktura železnice Srbije: Nedostaci estetske prirode uklonjeni sa Železničke stanice u Čortanovcima
14.08.2025.•
5
"Nedostaci estetske prirode", koji su se pre nekoliko dana pojavili na potpornom zidu na oko 200 metara od stare Železničke stanice Čortanovci ka Beškoj, uklonjeni su u najkraćem roku.
Novosadsko udruženje policije: Policija nije neprijatelj naroda, već njegov neodvojivi deo
14.08.2025.•
34
Strukovno udruženje policije "Dr Rudolf Arčibald Rajs" iz Novog Sada saopštilo je da izražava "duboku zabrinutost i žaljenje zbog eskalacije nasilja tokom javnih okupljanja koja su dovela do sukoba i povređivanja".
Novosađani, danas ističe rok da platite treću ratu poreza na imovinu: Onda sledi kamata
14.08.2025.•
23
Rok za plaćanje treće rate poreza na imovinu za 2025. godinu ističe u četvrtak, 14. avgusta.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba
14.08.2025.•
0
U protekla 24 časa u Novom Sadu je rođena 21 beba.
FOTO, VIDEO Jutro posle nereda u Novom Sadu: Razbijena vozila, "Čistoća" uređuje prostor kod prostorija SNS
14.08.2025.•
50
Veliki broj vozila uništen je protekle noći iza prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja, odnosno u ulici paralelno sa bulevarom.
Još jedan vreo dan pred Novosađanima: Do 35 stepeni
14.08.2025.•
0
I danas će u Novom Sadu biti vrelo.
Dačić o muškarcu koji je ispred prostorija SNS u Novom Sadu potegao pištolj: Zastavnik vojske na zadatku
14.08.2025.•
79
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je ko je muškarac koji je sinoć tokom sukoba pristalcia SNS i građana ispred prostorija SNS na Bulevaru oslobođenja potegao pištolj i pucao u vazduh.
VIDEO: Potpuno razlupani automobili bez tablica u Ulici Branimira Ćosića
14.08.2025.•
48
Automobili parkirani kod vrtića "Palčica" u Ulici Branimira Ćosića potpuno su razlupani protekle noći oko dva sata.
VIDEO: Haos u Novom Sadu, sukob SNS-a sa građanima
14.08.2025.•
87
Veliki sukobi izbili su između Srpske napredne stranke i naroda, u četvrtak uveče, u Novom Sadu. Povređeno je više desetina osoba.
VIDEO: Potegnut pištolj tokom sukoba u Novom Sadu
14.08.2025.•
8
Na društvenim mrežama pojavio se snimak osobe koja je potegla pištolj tokom sukoba između pristalica SNS-a i građana u Novom Sadu.
Vučić: Više od 60 povređenih u Novom Sadu
14.08.2025.•
41
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je više od 60 osoba povređeno u Novom Sadu.
VIDEO: Naprednjaci vatrometom gađaju zgradu u Novom Sadu
13.08.2025.•
17
Članovi Srpske napredne stranke okupljeni ispred prostorija partije na Bulevaru oslobođenju gađaju vatrometom zgradom, odnosno jedan stan u toj zgradi.
Vučić: Brutalno napadnute prostorije SNS u Novom Sadu, predstoje promene u državnom aparatu
13.08.2025.•
29
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su prostorije Srpske napredne stranke u Novom Sadu "brutalno napadnute".
VIDEO: Pogledajte SNS batinaše sa štanglama kako kreću na građane u Novom Sadu
13.08.2025.•
15
Grupa muškaraca koja se večeras, po svemu sudeći, sukobila sa protestantima, snimljena je kako ulazi u Stražilovsku ulicu.
Novosadska policija: Napad na prostorije SNS u Novom Sadu, povređen policajac
13.08.2025.•
13
Jedan policajac povređen je u sukobu u Novom Sadu, saopštila je Policijska uprava u Novom Sadu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar