Naprednjaci: Vučić će vrlo brzo doći u Novi Sad, kad mu državničke obaveze to dozvole
Gradski odbor Srpske napredne stranke saopštio je da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić "vrlo brzo doći" u Novi Sad.
Foto: 021.rs
Novosadski naprednjaci reagovali su na izjave Bojana Pajtića o tome da Vučić ne može da se pojavi u Novom Sadu "bez zaštite stotine pripadnika obezbeđenja", kao i da bi njegov dolazak u ovaj grad bio "prst u oko Novosađanima".
Naprednjaci su, po običaju, izneli niz optužbi na račun Pajtića.
"A u Novom Sadu, u koji će Vučić vrlo brzo doći, prosečna plata je dostigla 125.137 dinara. I zato su Novosađani uz Vučića, i zato će ga rado ugostiti, kad mu to državničke obaveze budu dozvolile", ukazuju naprednjaci koji su u svom saopštenju rekli da i da je Vojvodina za vreme Pajtića "bila najzaostalija regija u Srbiji".
Vučić je poslednji put u samom gradu bio 5. novembra 2024. godine, kada je došlo do nereda na protestu posle pada nadstrešnice i kada su runirane prostorije Srpske napredne stranke na Bulevaru oslobođenja. Vučić je tada posetio upravo prostorije stranke.
Posle toga Vučić je najavljivao da će prošetati 15 minuta gradom, što nije učinio. U međuvremenu, dolazio je i u okolinu Novog Sada, ali i u Petrovaradin, gde je obišao radove na mostu u sklopu Fruškogorskog koridora.
Otkad je postao predsednik Vučić je u Novi Sad dolazio barem dva puta godišnje, uglavnom u obilaske radova i otvaranje fabrika ili pak na stranačke skupove. U gotovo 30 navrata predsednik Srbije je dolazio u grad.
Tokom 2025. godine bilo je više najava Vučićevog dolaska i organizovanja velikih skupova u Novom Sadu, ali se nijedna nije ostvarila.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO "Dalje ruke od Miletića": Demonstranti na Trgu slobode, pristalice vlasti ispred SNP-a
22.02.2026.•
21
U centru grada u toku je protest "Dalje ruke od Miletića" na koji su pozvali novosadski studenti u blokadi.
Predstavnici Grada, Pokrajine i Republike položili vence na grob Svetozara Miletića na Uspenskom groblju
22.02.2026.•
8
Predstavnici Grada Novog Sada, Pokrajine i Republike položili su danas vence kod Miletićevog grobnog mesta na Uspenskom groblju.
Sledeće nedelje i preko 15 stepeni u Novom Sadu, a biće i sunca
22.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u ponedeljak biti oblačno, ali suvo.
Novosadski studenti pozivaju na protest: "Dalje ruke od Miletića!"
22.02.2026.•
45
Novosadski studenti u blokadi pozvali su na protestni skup u nedelju, 22. februara.
Danas u Novom Sadu promenljivo oblačno, ali malo toplije
22.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno, ali nešto toplije nego prethodnih dana.
Nova grupa za odvikavanje od pušenja počinje u ponedeljak
21.02.2026.•
0
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja, Preventivnog centra Doma zdravlja Novi Sad, počinje u ponedeljak, 23. februara.
Naredni dani u Novom Sadu oblačni, ali nešto topliji
21.02.2026.•
0
Nedelja u Novom Sadu biće promenljivo oblačna, ali nešto toplija nego prethodnih dana.
FOTO: Garaža kod SNP-a demontirana posle 20 godina
21.02.2026.•
17
Garaža kod Srpskog narodnog pozorišta potpuno je demontirana.
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 22 bebe, među njima i blizanci
21.02.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanije rođene su 22 bebe.
Dekan Alanović odbio da na dnevni red stavi zahtev za njegovu smenu
20.02.2026.•
41
Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoj Alanović odbio je da na dnevni red sednice Nastavno-naučnog veća (NNV) stavi zahtev šefova odseka za njegovu smenu.
Nezaposlenost u Novom Sadu: Šta kaže statistika?
20.02.2026.•
22
Na teritoriji Novog Sada je prošle godine bilo skoro 8.000 nezaposlenih, od čega je više od 60 odsto žena.
Divlja deponija na Temerinskom putu: Nadležni ne reaguju
20.02.2026.•
17
Nadležne institucije, uprkos apelima, ne reaguju na rešavanje višegodišnje divlje deponije na Temerinskom putu.
Studenti FTN-a u blokadi osnovali organizaciju, plenum u statutu
20.02.2026.•
10
Studenti Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, koji su učestvovali u blokadama i protestima, osnovali su organizaciju Klub studenata FTN - student je car.
Plan Gradske magistrale uz Bulevar Evrope: Novi kružni tokovi na izlazu iz Novog Sada
20.02.2026.•
24
Novom planskom regulacijom definiše se severozapadni deo tzv. Gradske magistrale, koji se nalazi na samom ulazu u Novi Sad iz smera auto-puta.
Osnivač Centra za društvenu stabilnost: Srećan sam što više nisam deo te priče
20.02.2026.•
15
Ukoliko biste želeli da kontaktirate Centar za društvenu stabilnost, na javno dostupan kontakt telefon javio bi vam se jedan od osnivača i bivši član ove organizacije - Lazar Slepčev.
Plansko uređenje parkinga ispod Mosta slobode: Deo Memorijalnog kompleksa žrtvama racije
20.02.2026.•
11
Izmenama planske regulacije predviđen je parking sa oko 220 mesta na delu neuređenog parkirališta ispod Mosta slobode, kod stadiona FK "Kabel".
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 22 bebe
20.02.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanije rođene su 22 bebe.
Gore-dole temperature u Novom Sadu
20.02.2026.•
0
Petak u Novom Sadu nam donosi temperature u plusu, ali i moguću susnežicu.
Moguća susnežica za kraj radne nedelje: Novosađani, evo šta vas očekuje
19.02.2026.•
0
Poslednji dan ove radne nedelje proći će u tmurnom vremenu, pa čak i u mogućoj susnežici, ali sa nekoliko događaja koje vredi posetiti.
Apelacioni sud ukinuo odluku o potvrđivanju jedne od optužnica za pad nadstrešnice
19.02.2026.•
10
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je odluku o potvrđivanju optužnice za pad nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i naložio da se o njoj ponovo odlučuje.
Grad prodaje tri lokala na Novom naselju - pogledajte koliko koštaju
19.02.2026.•
2
Gradska uprava za imovinu objavila je javni oglas za prodaju tri lokala na Novom naselju.
Komentari 68
Zvalave price
Coolg
Gedza gegula
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar