Danas svečanost povodom nove sezone Srpskog narodnog pozorišta
Nakon odlaganja spektakla zbog vremenskih prilika, svečanost povodom otvaranja 162. sezone biće upriličena u četvrtak, 15. septembra, na platou ispred Srpskog narodnog pozorišta.
Foto: 021.rs
Multimedijalni performans, čiju režiju potpisuje Sonja Petrović, ima za cilj da pokaže kakve sve planove imaju sve tri umetničke jedinice za nadolazeću sezonu.
U sat vremena, prisutni će takođe imati priliku da isprate segmente predstava - dramskih, operskih i baletskih koje su obeležile prošlu sezonu.
Tako će posetioci moći da pogledaju Aljošu Đidića koji igra glavnu ulogu u predstavi "Mefisto", Mariju Medenicu u monodrami "Neodustajanje", Draginju Voganjac u novoj predstavi "Kafka Mašin", ali i scenu "Žrtvovanja" iz operskog spektakla "Aida", uz video projekcije na kojima će Ana Karenjina i Vronski, koje tumače prima balerina Ana Đurić i prvak baleta Andrej Kolčeriju, izvesti ples fatalne ljubavi.
Upravnik Srpskog narodnog pozorišta Aleksandar Stankov kaže da je cilj za novu pozorišnu sezonu bio da rasterete administraciju, da ulože u mlade ljude, tehniku, kao i da se omogući prostor u kom se bezbedno i tečno pravi umetnost.
"Zadatak nam je da ponudimo drugačiji organizacioni model koji bi bio primeren stvarnim potrebama Pozorišta, koji bi njegov rad učinio efikasnijim nego što je danas, ali ga i prilagoditi savremenim trendovima, koristeći pozitivna iskustva drugih. Zadatak nam je da ljude kojima je predstava osnovni proizvod, postavimo na mesto koje im pripada", ističe Stankov.
Svečanost počinje u 20 časova.
U protekloj sezoni, u Srpskom narodnom pozorištu je predstavljeno 18 premijera, a ansambli su bili na preko četrdeset gostovanja.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič
Promocija knjige "Violončelo u parku" u utorak u Bulevar Books-u
08.11.2025.•
0
Promocija knjige "Violončelo u parku", autora Milana Belegišanina održaće se u utorak, 11. novembra u knjižari Bulevar Books.
Kustoska vođenja kroz izložbu "Lazar Vozarević. Galerija u gostima" tokom vikenda
07.11.2025.•
0
Kustoska vođenja kroz izložbu "Lazar Vozarević. Galerija u gostima" u Galeriji Matice srpske organizuju se u subotu i nedelju, 8. i 9. novembra.
U Novosadskom pozorištu počele probe predstave "Zašto magarci stoje u promaji?", premijera u decembru
07.11.2025.•
0
U Novosadskom pozorištu/Újvidéki Színház počele su probe predstave "Zašto magarci stoje u promaji?", po motivima pripovetki Danila Harmsa.
Izložba Anđele Amidžić "Druga strana priče" od petka
06.11.2025.•
0
Izložba Anđele Amidžić "Druga strana priče" biće otvorena u petak, 7. novembra, u Kulturnom centru Vojvodine "Miloš Crnjanski", u Vojvode Putnika 2.
"Žak ili pokornost" Ežena Joneska u režiji Strahinje Bojovića u SNP-u
06.11.2025.•
0
U Srpskom narodnom pozorištu počele su probe dramske predstave "Žak ili pokornost" Ežena Joneska, u režiji Strahinje Bojovića.
Predavanje "Despot Stefan Branković Slepi i seobe Srba u Južnu Italiju" u petak
06.11.2025.•
0
Dr Mila Mihajlović održaće peto predavanje iz ciklusa "Kulturno-istorijske veze Srbije i Italije" u petak, 7. novembra, u Digitalnom omladinskom centru, u Vojvode Putnika 1.
Predavanje o položaju žena u Jugoslaviji između dva svetska rata u petak u Muzeju Vojvodine
06.11.2025.•
1
Predavanje "Put ka otporu: položaj žena u Jugoslaviji između dva svetska rata" održaće se u petak, 7. novembra u Muzeju Vojvodine, u Dunavskoj 37.
"Ulice protiv fašizma" u subotu u CK13: Filmovi, veganska klopa, kokteli i nastupi bendova
06.11.2025.•
0
Festival "Ulice protiv fašizma", 25. po redu, održaće se u subotu, 8. novembra u Omladinskom centru CK13.
Plesna radionica u okviru projekta "Fuzija - savremene forme umetnosti i društvenosti" u sredu u SKCNS
04.11.2025.•
0
U okviru projekta "Fuzija - savremene forme umetnosti i društvenosti" u sredu, 5. novembra, u Studentskom kulturnom centru Novi Sad održače se plesna radionica.
Obeležavanje 50 godina panka u četvrtak u Američkom kutku
03.11.2025.•
7
Program povodom 50 godina panka organizuje se u četvrtak, 6. novembra, u Američkom kutku.
Izložba Božidara Mandića "Tehnoklizma" od četvrtka u SKCNS
03.11.2025.•
2
Izložba Božidara Mandića "Tehnoklizma", kojom se obeležava 55 godina umetnikovog stvaralaštva i rada Porodice bistrih potoka, biće otvorena u četvrtak, 6. novembra, u galeriji SKCNS-a u Vladimira Perića Valtera 5.
Koncert Katarine Besmeljceve i Vasilija Sokolovskog u Gradskoj koncertnoj dvorani
03.11.2025.•
0
Koncert pijanistkinje Katarine Besmeljceve i violončeliste Vasilija Sokolovskog biće održan u subotu, 8. novembra, u Gradskoj koncertnoj dvorani.
Koncert ansambla "Artisti dell' arco" u četvrtak
03.11.2025.•
0
Koncert ansambla "Artisti dell' arco" biće održan u četvrtak, 6. novembra, u Kulturnom centru Vojvodine "Miloš Crnjanski" u Vojvode Putnika 2.
Festival "Balkanofilmofilija" u Areni od 6. do 8. novembra
03.11.2025.•
0
Treće izdanje festivala "Balkanofilmofilija Pariz – Berlin – Vašington – Novi Sad" održaće se u bioskopu Arena Cineplex, od 6. do 8. novembra.
Casillas i Odvojena stvarnost u utorak u Crnoj kući
03.11.2025.•
0
Bendovi Casillas i Odvojena stvarnost nastupiće u utorak, 4. novembra, u Omladinskom centru CK13.
Otvaranje izložbe i promocija knjige o Ruđeru Boškoviću u utorak u Prometeju
02.11.2025.•
0
Otvaranje izložbe i promocija knjige "Ruđer Bošković – preteča kvantne teorije i teorije relativnosti" Dragoslava Stoiljkovića, biće u utorak, 4. novembra, u galeriji Prometej.
Izložba Miloša Vujanovića "Sram" od četvrtka u Platoneumu
02.11.2025.•
0
Izložba Miloša Vujanovića "Sram" biće otvorena u četvrtak, 6. novembra, u Galeriji Ogranka SANU u Novom Sadu.
Četvrto predavanje ciklusa "Kulturno-istorijske veze Srbije i Italije" u sredu
02.11.2025.•
0
Ciklus predavanja "Kulturno-istorijske veze Srbije i Italije" nastavlja se u sredu, 5. novembra.
Predstava o Nikoli Pašiću u ponedeljak u Galeriji Matice srpske
02.11.2025.•
0
Predstava o Nikoli Pašiću "Neki važan čovek", zaječarskog pozorišta "Zoran Radmilović", biće izvedena u Galeriji Matice srpske, u ponedeljak, 3. novembra.
Izložba "Skulpturalno": U Malom likovnom salonu dela Mrđana Bajića i Dušana Otaševića
31.10.2025.•
0
Izložba "Skulpturalno: Putovanje… Prostor… Kontekst…", u organizaciji galerije BelArt, postavljena je na više lokacija u Novom Sadu.
"Deca iz vode" u Fabrici 5. novembra: Gosti su Žika Todorović i Tanja Jovićević
31.10.2025.•
0
Deca iz vode (EKV tribjut bend) nastupiće u Fabrici u sredu, 5. novembra.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar