Pesma Evrovizije sledeće godine u Beču ili Inzbruku

Austrijski javni servis ORF saopštio je da su u uži izbor za domaćina naredne Pesme Evrovizije ušli Insbruk i Beč.

Odluka o gradu koji će organizovati najveće muzičko takmičenje biće saopštena u drugoj polovini avgusta.

Austrijski gradovi imali su rok do 4. jula da pošalju svoje ponude za organizaciju Pesme Evrovizije, koja će se sledeće godine održati u Austriji zahvaljujući ovogodišnjoj pobedi Džej Džeja u Bazelu, prenosi RTS.

Uprkos tome što su mediji prenosili da su za organizaciju zainteresovani mnogi austrijski gradovi, poput Linca i Graca, najuži izbor ORF-a sveo se na Inzbruk i prestonicu Beč.

Predstavnici austrijskog javnog servisa obišli su dvoranu "Olimpijahale" u Inzbruku koja je bila korišćena za dva izdanja Zimskih olimpijskih igara, kao i "Štadthale" u Beču u kojoj je održana Pesma Evrovizije 2015. godine.

ORF je saopštio da će konačnu odluku o gradu domaćinu doneti tokom druge polovine avgusta, a da su dva grada pozvana da konkretizuju svoje ponude.

Austrija je do sada dva puta organizovala Pesmu Evrovizije – oba puta u Beču 1967. i 2015. godine.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Kontekst

    17.07.2025 23:03
    Najbolje ako može, nikako.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Muzika

Kraj jedne ere: MTV gasi kanale širom sveta

Kompanija Paramount Global saopštila je da će do kraja 2025. godine ugasiti više MTV muzičkih kanala širom sveta, čime se zatvara jedno od najdugovečnijih poglavlja u istoriji muzičke televizije.

Madona najavila novi album

Pop ikona Madona (67) zvanično se vraća u izdavačku kuću Vorner rekords, gotovo dvadeset godina nakon što ju je napustila.