Britanka više puta morala da dokaže da je - živa: Bez dokaza nije mogla da dobije penziju
Jednoj penzinisanoj učiteljici u Velikog Britaniji penzija je prestala da stiže jer pružalac usluge odbija da joj poveruje da - nije mrtva.
Foto: Pixabay
Penzionisanoj učiteljici je četiri puta obustavljana isplata penzije jer je agencija koja je zadužena za uplatu više puta odbijala da prihvati da nije preminula, piše Gardijan, a prenosi N1.
Ejlin Mekgrat (85) ostala je bez prihoda tokom Božića kada su je "Teachers' Pensions", koja upravlja penzijama u ime britanske vlade, pomešale sa drugom ženom koja je preminula.
"U novembru sam dobila dva pisma od Teachers’ Pensions u kojima su me eufemistički pitali da li sam mrtva", rekla je ona.
Penzionerka je dodala da odmah nazvala da razjasni da je "veoma živa".
"Ipak, nedelju dana kasnije stigla su još dva pisma sa istim pitanjem, pa sam i pismeno ponovila da još nisam umrla", kazala je ona.
Četiri dana pre Božića, Mekgrat je otkrila da joj penzija nije isplaćena.
Uprkos novim pozivima ageniciji, isplata udovičke penzije koju ona takođe prima od njih je takođe zaustavljena. Obe isplate su konačno izvršene 2. januara nakon što se ona žalila.
Mekgrat je rekla da je od nje više puta traženo da dokaže svoje postojanje od 2020. godine i da se svaki put suočavala sa gubitkom prihoda.
Tokom pandemije korone boravila je u kući svog sina i propustila je pisma koja su proveravala njeno stanje. Otkrila je da postoji problem tek kada joj penzija nije isplaćena.
Bila je žrtva postupka provere koji redovno kontroliše korisnike penzija u registru umrlih, kako bi se sprečile dodatne isplate.
"Nakon što sam se žalila, moja penzija je vraćena, ali nije bilo izvinjenja. U matičnoj službi navode se puno ime i prezime i godina rođenja umrlih lica. Gotovo je nemoguće da postoje drugi penzionisani učitelji sa mojim imenom i datumom rođenja koji umiru iz godine u godinu", kazala je ona.
Ona je rekla da u pismima nije jasno da bi penzioneri trebalo da stupe u kontakt ako se njihove okolnosti nisu promenile.
"Na sreću, imam dovoljno novca na svom štednom računu da prebrodim ove incidente, ali sigurna sam da to nije slučaj za sve. Osim toga, neprijatno je i uznemirujuće kada vam se povremeno govori da neko misli da ste mrtvi", rekla je ona.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Magazin
Španija uvodi "otisak mržnje": Novi sistem za praćenje govora mržnje na mrežama
12.03.2026.•
2
Premijer Španije Pedro Sančez najavio je pokretanje sistema za merenje polarizacije i govora mržnje na društvenim mrežama pod nazivom "HODIO", takozvani "otisak mržnje".
Na današnji dan: Ubijen Đinđić, rođeni Dis i vojvoda Stepa, Austrija pripojena Trećem rajhu
12.03.2026.•
0
Pregled važnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 12. mart.
Kompanija nudi 735 evra dnevno zaposlenom koji će ceo dan da maltretira AI
11.03.2026.•
1
Ako vam je AI četbot ikada testirao strpljenje, ovaj posao vam može doneti 800 dolara (oko 735 evra) da izbacite iz sebe svu tu frustraciju.
Na današnji dan: Umrli Dragan Nikolić i Slobodan Milošević, Krim proglasio nezavisnost
11.03.2026.•
0
Pregled najvažnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 11. mart.
Italija za 30 miliona evra otkupila delo Karavađa
10.03.2026.•
0
Italija je kupila delo baroknog majstora Karavađa za 30 miliona evra, što je jedna od najvećih suma koje je država ikada platila za jedno umetničko delo, saopštilo je danas italijansko Ministarstvo kulture.
Britanski poslanici odbacili predlog o zabrani društvenih mreža za mlađe od 16 godina
10.03.2026.•
1
Poslanici u parlamentu Ujedinjenog Kraljevstva odbacili su predlog o zabrani društvenih mreža za mlađe od 16 godina.
Na današnji dan: Ostavka vlade Vojislava Koštunice, umro Sterija, osuđen ubica Martina Lutera Kinga
10.03.2026.•
0
Pregled najvažnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 10. mart.
Na današnji dan: Prve antirežimske demonstracije u Beogradu, rođen Bobi Fišer, umro Čarls Bukovski
09.03.2026.•
0
Pregled najvažnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 9. mart.
Nivo mora je viši nego što smo mislili, a posledice su ogromne
08.03.2026.•
0
Rastući nivoi mora zbog klimatskih promena mogu ugroziti desetine miliona više ljudi nego što su naučnici i državni planeri prvobitno mislili.
Danas se pomeraju kazaljke u SAD - milioni Amerikanaca nisu srećni zbog toga
08.03.2026.•
1
U većem delu SAD časovnici se danas pomeraju jedan sat unapred zbog letnjeg računanja vremena, te dan traje 23 sata što remeti rasporede spavanja i izaziva milione žalbi.
Globalno zagrevanje se ubrzalo - i to dvostruko
08.03.2026.•
2
Klimatski slom i zagrevanje planete odvijaju se mnogo brže, pri čemu je tempo zagrevanja gotovo dvostruko ubrzan, upozorili su istraživači u najnovijoj studiji, prenosi "Gardijan".
Indonezija zabranila društvene mreže za mlađe od 16 godina
08.03.2026.•
1
Indonezija će zabraniti društvene mreže za decu mlađu od 16 godina, rekla je ministarka komunikacija i digitalnih poslova Meutja Hafid.
Na današnji dan: Italija uvela karantin zbog korone, uspostavljen Međunarodni dan žena
08.03.2026.•
0
Pregled najvažnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 8. mart.
Prvi automati za pomfrit stižu i u Brisel
07.03.2026.•
1
Automati za pomfrit stižu u Brisel, glavni grad Belgije, gde su prženi krompirići omiljeni a i tradicija, preneo je belgijski portal Fokus na Belgiju (Focus on Belgium).
Na današnji dan: Rođen Masarik, preminuo Kjubrik
07.03.2026.•
0
Pregled najvažnijih dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 7. mart.
Na današnji dan: Rođen Mikelanđelo, Srbija postala kraljevina
06.03.2026.•
0
Šta se sve dogodilo na današnji dan, 6. mart.
Trećina muških pripadnika Generacije Z smatra da žena mora da bude poslušna
05.03.2026.•
3
Obimno ispitivanje javnog mnjenja u 29 zemalja pokazalo je da postoji zastoj na putu ka punoj rodnoj ravnopravnosti.
I Turska planira zabranu društvenih mreža mlađima od 15 godina
05.03.2026.•
0
Vladajuća Stranka pravde i razvoja (AKP) turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana uputila je parlamentu nacrt zakona koji bi zabranio pristup društvenim mrežama deci mlađoj od 15 godina.
Na današnji dan: Umrli Staljin, Volta i Milton Manaki, počela da radi prva štamparija u Srbiji
05.03.2026.•
1
Ovo su najznačajnija dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 5. mart.
Vatikan upozorio: Estetska hirurgija vodi ka kultu tela - histeričnoj potrazi za savršenom figurom
04.03.2026.•
1
Vatikanska komisija upozorila je katolike da estetska hirurgija može da dovede do kulta tela i nerealne potrage za savršenom figurom, ističući da Isus Hristos i dalje voli vernike kako stare i sa kojom borom na licu.
Na današnji dan: Ruzvelt objavio "New Deal", umro Saladin, rođen Vivaldi
04.03.2026.•
0
Ovo su najznačajnija dešavanja u svetu i kod nas na današnji dan, 4. mart.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar