VIDEO: Policajci u SAD-u prstima dodiruju zadnji i bočni deo zaustavljenog vozila - evo zašto

Policajac u SAD zaustavlja automobil i desnom rukom dodiruje zadnji deo vozila. Ovo nije slučajno.
VIDEO: Policajci u SAD-u prstima dodiruju zadnji i bočni deo zaustavljenog vozila - evo zašto
Foto: Screenshot (Youtube/Dirceu Valadares)
To je deo protokola saobraćajne policije u SAD-u i nekim drugim državama. Ova aktivnost na važnosti dobija kada policijski službenici patroliraju sami.
Tako policajac proverava da li je gepek zatvoren, da ne bi neko iskočio iz njega i iznenadio ga. 
Tačno se zna koje će delove automobila dotaći policijski službenik kako bi ostavio otiske pristiju na limu. Tako bi se, u slučaju napada na policajca (i njegovog ranjavanja ili ubistva), vozilo mogli dovesti u vezu s kaznenim delom, prenosi Revijahak.
 
Kad se nađe blizu vozačkog položaja, policajac stavlja ruku na krov, odmah iznad prozora jer je to još jedno područje gde bi se mogli pronaći otisci pristiju. 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin