Kako da stignete do Rajske plaže Sitonije i zašto je ona tako posebna
Ukoliko ste se zaputili na "drugi prst" Halkidikija, obavezno posetite Kavourotripes Paradise, plažu koja se nalazi na Sitoniji i udaljena je oko osam kilometara od Sartija.
Kako portal Grčka info prenosi, Kavourotripes Paradise je nekadašnja neuređena Dukina plaža, danas je egzotičan beach bar koji zaista vredi posetiti, a mnogi turisti je ubrajaju u najlepše plaže na Sitoniji.
Kako stići do plaže Kavourotripes Paradise
Ova plaža pripada čuvenoj obali Kavourotripes i zauzela je svoje mesto nedaleko od isto toliko lepih plaža Orange i Mega Portokali. Ukoliko dolazite iz pravca Sartija, otprilike 1,5 kilometar nakon što naiđete na tablu za Orange beach (Portokali) i Mega Portokali, ugledaćete znak na kom piše Kavourotripes Paradise beach.
Kod table skrenite sa glavnog puta i vozite još otprilike jedan kilometar zemljanim putem dok ne naiđete na parking. Parkirajte svoj automobil (podsetnik: vodite računa da u njemu ne ostavite ništa vredno) i uskim zemljanim putićem spustite se ka "rajskoj plaži" sa koje se pruža lep pogled na Atos.
Zbog čega je ova plaža tako posebna
Pre svega, Kavourotripes Paradise plaža je posebno zbog svog nestvarno lepog tirkizno plavog mora koje je toplo i kristalno čisto, a plaža je prekrivena finim belim peskom. Tu su dve uvale, jedna manja bez ležaljki i druga sa ležaljkama i suncobranima.
Iznad plaže u šumi postavljena je kantina koja služi piće i grickalice, okružena ljuljaškama za izležavanje, lejzi begovima, drvenim stoličicama i muzikom u istom egzotičnom ritmu.
Kavourotripes Paradise je tokom sezone veoma posećena i veoma je teško pronaći slobodnu ležaljku. Zato se preporučuje da plažu posetite radnim danom i malo ranije kako biste našli slobodno mesto i još više uživali u njenoj lepoti.
Ako planirate da je posetite sa decom, imajte na umu da spust od kantine ka moru strmim stepenicama može biti malo nezgodan za mališane.
Ukoliko volite prirodu, pesmu zrikavaca u gustoj borovoj šumi, predivan zalazak Sunca, savršenu kombinaciju plavog mora, peska, stena, borova i egzotike, ova plaža će vas definitivno impresionirati.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Putovanja
VIDEO Sørvágsvatn: Jezero koje "lebdi" iznad okeana
15.03.2026.•
0
Sørvágsvatn, takođe nazvano Leitisvatn, jezero je površine 3,4 kvadratna kilometra na Farskim ostrvima koje izgleda kao da lebdi iznad mora.
Avio-prevoznici već dižu cene zbog poskupljenja goriva, neizvesno šta će biti na leto
15.03.2026.•
0
Cene mlaznog goriva rastu kako rat na Bliskom istoku remeti snabdevanje sveta naftom, vršeći pritisak na avio-kompanije dok se približava letnja sezona velikih putovanja.
Barselona udvostručuje turističku taksu od aprila
14.03.2026.•
0
Turisti koji borave u Barseloni će počev od aprila morati da plaćaju dvostruko veću taksu, koja će u nekim slučajevima iznositi i 15 evra po noćenju.
Sledeće godine startuje let avionom od 22 sata: Putnici će dva puta videti izlazak sunca
12.03.2026.•
0
Australijska avio-kompanija Qantas sledeće godine pokrenuće dva najduža direktna komercijalna leta na svetu: od Sidneja do Londona i od Sidneja do Njujorka.
Rat koji SAD i Izrael vode protiv Irana košta turizam Bliskog istoka 515 miliona evra dnevno
12.03.2026.•
0
Sukob između SAD i Izraela s jedne strane i Irana s druge svakodnevno košta turistički sektor Bliskog istoka oko 515 miliona evra, pokazuju procene Svetskog saveta za putovanja i turizam (WTTC).
VIDEO: Najveći Diznijev kruzer kreće na svoje prvo putovanje
10.03.2026.•
1
Najveći brod kompanije "Disney Cruise Line" nazvanog "Disney Adventure" sprema se za svoje prvo putovanje iz Singapura koje je planirano za utorak, 10. mart.
Stjuard upozorava: "Nikada nemojte nositi crne čarape u avionu"
08.03.2026.•
2
Iako je udobna odeća prioritet na dugim letovima, jednu stvar ipak bi trebalo izbegavati, naročito na noćnim putovanjima.
Zašto hrana ima drugačiji ukus u avionima?
08.03.2026.•
0
Ako mislite da je hrana koju avio-kompanije poslužuju bezukusna ili neprivlačna, to nije nužno njihova krivica.
Turisti će ubuduće plaćati ulaz u Kelnsku katedralu
07.03.2026.•
0
Kelnska katedrala će ubuduće turistima naplaćivati ulaz. Tako treba da se pokriju veći troškovi, saopštili su sveštenici katedrale.
Putnicima iz Srbije zbog rata u Iranu upitni aranžmani: Mogu li dobiti povrat novca?
05.03.2026.•
4
Da li putnici iz Srbije u slučaju otkazivanja putovanja zbog rata u Iranu mogu da dobiju povraćaj novca?
Er Frans suspenduje letove ka Kubi: Nema goriva u ovoj zemlji
04.03.2026.•
0
Avio kompanija Er Frans saopštila je da će na nekoliko sedmica suspendovati letove između Pariza i Havane, s obzirom na nestašice goriva na Kubi i njihov uticaj na turizam i druge ekonomske aktivnosti.
Naplata ulaznica za Fontanu di Trevi donela 435.000 evra u prvom mesecu
03.03.2026.•
2
Tokom prvih mesec dana naplate ulaska u zonu Fontane di Trevi zabeleženo je skoro 230 hiljada poseta ovoj znamenitosti Rima.
Avio karte za letove između Azije i Evrope naglo poskupele nakon napada na Iran
03.03.2026.•
1
Cene avionskih karata između Azije i Evrope naglo su porasle nakon zatvaranja ključnih bliskoistočnih čvorišta zbog rata SAD-a i Izraela protiv Irana, a na mnogim rutama karte su rasprodate danima unapred.
Samo jedan aerodrom nikad nije izgubio nijedan prtljag
03.03.2026.•
4
Nije nimalo prijatno kada se putoanje završi izgubljenim prtljagom.
Vlade brojnih zemalja nastoje da vrate kućama putnike "zaglavljene" zbog rata na Bliskom istoku
02.03.2026.•
0
Vlade više zemalja su i danas nastojale da pomognu putnicima da se vrate kućama, nakon što su širom Bliskog istoka obustavljeni letovi zbog američkih i izraelskih napada na Iran.
VIDEO: Venecija je nedavno izgledala kao pakao na zemlji
01.03.2026.•
1
Turisti su preplavili ulice i mostove Venecije tokom vikenda otvarenja Venecijanskog karnevala (31. januar do 17. februara).
Aerodrom Tampa: Objava o zabrani nošenja pidžama u terminalu bila šala
01.03.2026.•
0
Međunarodni aerodrom Tampa na Floridi objavio je da ranija objava o zabrani nošenja pidžama u terminalu nije bila ozbiljna, već deo šale na društvenim mrežama.
Otkazani današnji letovi na relacijama Beograd-Dubai i Beograd-Doha
28.02.2026.•
1
Letovi između Beograda i Dubaija, kao i Beograda i Dohe, koji su bili planirani za danas, otkazani su, prema podacima sa sajta Aerodroma Nikola Tesla.
KLM od 1. marta obustavlja letove za Tel Aviv zbog porasta tenzija sa Iranom
26.02.2026.•
0
Holandska avio-kompanija KLM objavila je da privremeno obustavlja letove između Amsterdama i aerodroma Ben Gurion u Tel Avivu, počev od 1. marta, zbog rastućih tenzija sa Iranom i mogućnosti vojnog sukoba.
Rimski Fjumičino osvojio nagradu za najbolji aerodrom u Evropi
25.02.2026.•
1
Rimski aerodrom Leonardo da Vinči, poznatiji kao Fjumičino, devetu godinu zaredom je ocenjen kao najbolji aerodrom u Evropi sa više od 40 miliona putnika.
EU zabranjuje mini-šampone u hotelima
23.02.2026.•
6
Hotelski mini šamponi biće zabranjeni od 2030. godine, a praktične bočice koje se nalaze u hotelskim kupatilima trebalo bi postepeno da nestanu širom EU, predviđeno je uredbom o ambalaži i ambalažnom otpadu.
Komentari 2
Ja
Liman
Jeste lepa uvalica, ali po vrućini nije baš blizu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar