
VIDEO Alikante: Evo šta sve nudi najsunčaniji grad u Evropi
Najsunčaniji grad u Evropi se nalazi na jugoistočnoj obali Španije, gde sunce u toku meseca prosečno sija 349 sati i prosečnom mesečnom temperaturom od 19°C.

Foto: Pixabay
Alikante je jedno od najlepših letovališta u Kosta Blanci, području poznatom po mediteranskim plažama, piše N1 Beograd.
Otkrivamo vam šta možete posetiti u gradu sunca u jednom danu.
Dvorac Santa Barbara (Castillo de Santa Barbara)
Jedna od najvećih tvrđava u Španiji, nalazi se na nadmorskoj visini od 166 metara. Do nje može da se dođe na više načina, postoje brojne pešačke staze kao i lift koji vodi do vrha i njegova cena je 2,7 evra. Ulaz u zamak se ne naplaćuje, ali ima radno vreme od 10 do 23 časova za vreme letnje sezone.
Tvrđava se sastoji iz tri nivoa i oni se nalaze na različitim visinama, a svaki nivo predstavlja istoriju iz različitih epoha.
Šetalište "Explande de Espagna"
Nakon tvrđave možete prošetati najpoznatijim šetalištem u Alikanteu "Explande de Espagna". Sastoji se od 6,5 miliona mermernih pločica u beloj, plavoj i crvenoj boji.
Oko šetališta nalaze se brojni restorani i kafići, a u jednom od njih možete napraviti predah i pojesti jedno od tradicionalnih španskih jela "arozz de rabo de toro" (pirinač sa bikovim repom).
Pijaca "Mercado Central"
Sledeće što vredi videti je pijaca "Mercado Central". Kao i u svim primorskim gradovima glavna hrana je riba, ali možete uživati i u različitim vrstama voća, povrća, vina, sirevima kao i slatkim poslasticama.
Autentično za Španiju, a ono sto možete probati na ovoj pijaci je Iberico pršuta, 100 odsto iberico rasa svinje hranjena isključivo žirevima. Topi se u ustima, jede se bez hleba i pića. Na pijaci je možete naći kao Pata Negra (Crna šapa).
Ulica pečuraka (Call da Las Setas)
Obavezno prošetajte i najneobičnijom ulicom koja se nalazi u centru grada, poznatoj po velikim pečurkama koje se izdižu iz žuto-zelene kaldrme. Pravi naziv ove ulice je San Francisko.
Za kraj dana imaćete vremena da se rashladite na gradskoj plaži, El Postignute, koja je najposećenija, samim tim i nije baš najčistija. U blizini je plaža Urbanova, a nedaleko od nje i Arenales del Sol.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Putovanja
Slučaj preživelog putnika pokrenuo debatu: Koje mesto je najbezbednije u avionu?
16.06.2025.•
1
Slučaj putnika aviona kompanije Er Indija, koji je jedini preživeo nesreću u kojoj je poginula 241 osoba, pokrenuo je debatu o tome da li je njegovo sedište, 11A, najbezbednije mesto u avionu.
Oštrije kazne na evropskim plažama: Evo gde su zabranjeni pušenje, šetnja u bikiniju, opijanje ...
15.06.2025.•
6
Od kazni za nošenje japanki do zabrane pušenja na plažama i sprečavanje i naplaćivanje pravljenja selfija, pravila za putovanja po Evropi postaju strožija.
VIDEO: Ovo je 10 najboljih plaža na svetu - prema izboru putnika
15.06.2025.•
0
Tripadvisor, jedna od najvećih svetskih platformi za ocene i preporuke u turizmu, objavio je popis deset najboljih plaža na svetu za 2025. godinu.
Stjuardese se vežu drugačijim pojasom od putnika: Ovo je razlog
15.06.2025.•
0
Ako često putujete avionom, verovatno ste barem jednom primetili da stjuardese imaju drugačiji pojas od onoga koji vi dobijete na svom sedištu.
Ovo je najopasnija zemlja za putovanje, a evo kako se kotira Srbija
15.06.2025.•
0
Novo istraživanje koje je sprovela platforma za finansijska poređenja Hellosafe otkrilo je koje su zemlje sveta najopasnije za putovanje.
Koković poručio vozačima: Na duži put kolima ne krećite noću, pravite pauzu na svaka dva sata
15.06.2025.•
3
Svi putnici koji planiraju svoje putovanje u julu i avgustu nikako ne treba da kreću na put noću, već u toku dana kada su odmorni.
VIDEO Ovo su najopasniji putevi na svetu: Na listi i magistrala iz Srbije
15.06.2025.•
4
Put pun rupa, gužve u saobraćaju - sve to vozača čini nervoznim ali može da bude i gore, mnogo gore, pokazuje lista Science Focus-a.
Ako planirate put: Ovo je važno da proverite na vozilu
12.06.2025.•
0
Udruženje autoservisi Srbije uputilo je poziv svim vozačima da pre polaska na letovanje, duže putovanje ili put u inostranstvo, obavezno provere tehničku ispravnost svojih vozila.
Ponovo otvoren aerodrom "Franjo Tuđman" u Zagrebu
09.06.2025.•
2
Međunarodni aerodrom "Franjo Tuđman" u Zagrebu ponovo je otvoren za saobraćaj.
Letovanje u inostranstvu skuplje i do 15 odsto, Grčka je i dalje najtraženija
09.06.2025.•
2
Cene aranžmana za letovanje u inostranstvu porasle su do 15 odsto u odnosu na isti period prošle godine, a najtraženija destinacija i ove godine je Grčka.
Putnici u avio-saobraćaju teže do naknade ako im je kasnio let
08.06.2025.•
0
Zemlje EU su se složile da povećaju vreme kašnjenja putnika u avionu pre nego što oni mogu da dobiju nadoknadu štete.
Šest stvari koje su su obavezna oprema u automobilu
08.06.2025.•
6
Zakon o bezbednosti saobraćaja i Pravilnik o tehničkim uslovima za vozila jasno definišu obaveznu opremu koju svako vozilo mora posedovati.
Ako u Grčku idete kolima: Samo put će vas koštati od 150 do 200 evra
05.06.2025.•
12
Na pragu je još jedna sezona letovanja i mnogi građani Srbije se odlučuju da na odmor krenu svojim automobilom, ukoliko je reč o destinacijama u okruženju - Grčka, Hrvatska, Crna Gora.
U italijanskom Galipoliju zabranjen boravak u centru grada u kupaćem kostimu, kazne i do 125 evra
04.06.2025.•
0
Gradonačelnik grada Galipoli, u južnom italijanskom regionu Pulja, zabranio je boravak u centru grada u kupaćem kostimu ili bez majice za oba pola.
Stanovnici ove evropske zemlje reći će vam sve u lice
01.06.2025.•
3
Ako vam je neprijatno kada neko "previše iskreno" kaže šta misli, onda Holandija nije vaša idealna destinacija. Tamo se ne okoliša - sve se kaže jasno, glasno i bez uvijanja.
Stjuardesa objasnila zašto je morala da nosi crveni ruž tokom leta
01.06.2025.•
0
Bivša stjuardesa Heder Pul je nakon gotovo dve decenije u velikoj američkoj avio-kompaniji svoje iskustvo opisala u memoarima "Cruising Attitude: Tales of Crashpads, Crew Drama, and Crazy Passengers".
Ako putujete u Grčku: Pooštrene kazne za vozače, evo koliko ćete platiti pojedine prekršaje
01.06.2025.•
3
Za sve srpske turiste koji će automobilom u Grčku važna informacija je da je ta država od 1. maja promenila Zakon o saobraćaju i pooštrila kazne.
VIDEO: Golubovi uleteli u avion, pilot morao da prekine poletanje
01.06.2025.•
1
Let avio-kompanije Delta pretvorio se u haos prošle subote kada su u glavnoj kabini aviona otkrivena dva goluba, a snimci koje je objavio NBC News prikazuju ceo nered.
Greška u aplikaciji Gugl maps izazvala zakrčenje puteva u Nemačkoj
31.05.2025.•
3
Greška u aplikaciji Gugl maps zbunila je vozače na auto-putevima u Nemačkoj, nakon što je pokazala veliki broj crvenih tačaka koje predstavljaju znak za zaustavljanje.
Srpski TAG bi mogao da počne da se koristi u Grčkoj od 1. jula
28.05.2025.•
3
Ambasador Srbije u Grčkoj Nikola Nedeljković izjavio je da bi naš TAG za elektronsku naplatu putarine mogao da počne da se koristi i na severu Grčke od 1. jula.
Da bi turisti manje čekali na granici: Grčka pokreće hitnu modernizaciju prelaza Evzoni
26.05.2025.•
1
Grčka pokreće hitnu modernizaciju graničnog prelaza Evzoni kako bi ubrzala pasoške i carinske kontrole i znatno skratila zadržavanje turista na ulasku i izlasku iz zemlje.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar