Tela mrtvih životinja, među kojima je bilo i mladunčadi, pronađena su ove nedelje razbacana po ulicama grada Tura Beacha, koji se nalazi 540 kilometara južno od Sidneja. Policija sumnja na to da su životinje ubijene tokom noći, i to u periodu od jednog sata.
Osumnjičeni 19-godišnjak je uhapšen u utorak i optužen za mučenje i okrutnost prema životinjama. Prema novim australijskim zakonima, okrutnost prema životinjama kažnjava se s do pet godina zatvora i kaznom od 15.000 američkih dolara.
Spasioci divljih životinja opisali su ovaj događaj kao tragediju i ispričali kako su stanovnici mrtve životinje pronašli i na svojim travnjacima kad su se ujutro probudili. U organizaciji "Wildlife Information, Rescue and Education Service" su rekli kako je troje mladunčadi spaseno i nalaze na nezi.
Prema statistikama organizacije "Wildlife Information, Rescue and Education Service", tokom 2017. i 2018. godine vlasti su primile 57.000 prijava za okrutnost prema životinjama.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
Orwell Vegan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar