Najstariji mužjak šimpanze u zoološkim vrtovima Severne Amerike uginuo je u Zoološkom vrtu u San Francisku u 63. godini.
Šimpanza po imenu Kobi bio je dresiran za nastupe pre nego što je stigao u zoološki vrt 60-tih godina prošlog veka.
U saopštenju nije naveden uzrok njegove smrti, ali je Kobi nedavno bio bolestan, a zvaničnici zoološkog vrta veruju da je uginuo od starosti, prenosi AP.
Međunarodno udruženje za očuvanje prirode svrstalo je šimpanze na listu ugroženih vrsta.
Šimpanze se smatraju primatima pod najvećim rizikom u Africi zbog lova, gubitka staništa i zaraznih bolesti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Srpski entomolozi otkrili su novu vrstu insekta i nazvali je "Remyelal spanovicae", odnosno Španovićkina remijela u čast najbolje srpske atletičarke svih vremena Ivane Španović.
Dva mlada medveda su u ponedeljak pobegla iz svog ograđenog prostora u zoološkom vrtu na jugu Engleske i pojurila ka rezervi meda ostavljenoj u blizini, saopštio je taj zoo vrt.
Mladi primerak velike bele ajkule uhvaćen je i pušten u crnogorskim teritorijalnim vodama, što je jedno od retkih zabeleženih pojavljivanja ove ugrožene vrste u Mediteranu u poslednjih 30 godina.
Velika Britanija mogla bi da zabeleži veliki porast broja ugroženih vrsta ajkula, raža i ostriga pošto se te vrste usled povišenih temperatura okeana premeštaju iz svojih staništa.
Nakon što je godinama bio atrakcija u restoranu s morskim plodovima u Njujorku, jastog po imenu Lorenco, od gotovo 10 kilograma i 110 godina, konačno je pušten nazad u prirodu.
Deset crnih nosoroga čiji je opstanak kritično ugrožen, preseljeno je iz Južne Afrike u Mozambik da bi ih ponovo bilo u toj zemlji u kojoj su istrebljeni pre 50 godina.
U Zoo vrtu "Five Sisters Zoo" u škotskom selu Zapadni Kalder u pokrajini Zapadni Lotijan, proslavljen je poseban događaj - 39. rođendan najstarijeg lemura koji živi u zarobljeništvu.
U gradiću Stimbout Springs u saveznoj državi Kolorado, jedan veoma odlučan medved postao je prava lokalna atrakcija (i nevolja) kada je pokušao da krofni u automobilu.
Zebra po imenu Ed, koja je pobegla sa imanja u okrugu Hamilton, Tenesi, uhvaćena je nakon što je lutala više dana kroz naseljena mesta i čak dospela blizu auto-puta.
Kengur Sidni, koji je pobegao iz zoo vrta u blizini grada Šahti u ruskom regionu Rostov, pronađen je i u dobrom je stanju, saopštio je predstavnik tog zoološkog vrta.
Dve kornjače ugrožene vrste Melanochelys tricarinata, poreklom iz podnožja Himalaja, rođene su u zatočeništvu u parku kornjača A Cupulatta na francuskom ostrvu Korzici, što je retkost.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar