Stado divljih koza blokiralo je ulaz na parking supermarketa u mestu Landudno, u velškom okrugu Konvi.
Većina ih bezbrižno šeta i pase travu, a neke su započele borbu rogovima nasred kolovoza. Radi se o stadu divljih koza koje žive na rtu Veliki Orm, ali su se iz samo njima poznatog razloga spustile u Landudno i "zauzele" parking ispred lokalnog supermarketa.
Divlje koze bore se rogovima da bi uspostavile dominaciju ili pokazale svoje mesto u stadu. Medicinska sestra Mišel Evans, koja ih je među prvima opazila, kazala je da su "to velike životinje" i da "prave ogromnu buku" te da je "u prvom trenutku pomislila da je neko povređen".
"Stanovnici su trubili iz automobila nastojeći da ih ratseraju jer nisu uspevali ni da uđu ni da izađu sa parkinga ispred supermarketa, pa su na kraju odustali i počeli da zaobilaze veselo društvo. Zaista ne očekujete da ćete naići na tako nešto kada krenete po namirnice", rekla je Evans.
Uprava Konvija je saopštila da "mora da radi u interesu koza i njihove dobrobiti" kada se zateknu na gradskoj zemlji, ali da oni nisu odgovorni za štetu koju koze naprave i ne mogu da ih uklone jer se nalaze na privatnom posedu.
Kašmirske koze izvorno su bile poklon kraljice Viktorije lordu Mostinu, a regijom lutaju već stotinak godina. Iako su nekada bile u vlasništvu lorda, danas se smatraju divljim životinjama i za njih niko nije zakonski odgovoran.
Pažnju i međunarodnu slavu stekle su još na vrhuncu pandemije 2020, kada su lutale praznim ulicama Landudna.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U gradiću Stimbout Springs u saveznoj državi Kolorado, jedan veoma odlučan medved postao je prava lokalna atrakcija (i nevolja) kada je pokušao da krofni u automobilu.
Zebra po imenu Ed, koja je pobegla sa imanja u okrugu Hamilton, Tenesi, uhvaćena je nakon što je lutala više dana kroz naseljena mesta i čak dospela blizu auto-puta.
Kengur Sidni, koji je pobegao iz zoo vrta u blizini grada Šahti u ruskom regionu Rostov, pronađen je i u dobrom je stanju, saopštio je predstavnik tog zoološkog vrta.
Dve kornjače ugrožene vrste Melanochelys tricarinata, poreklom iz podnožja Himalaja, rođene su u zatočeništvu u parku kornjača A Cupulatta na francuskom ostrvu Korzici, što je retkost.
Meso legalno odstreljenih medveda u Slovačkoj sada je moguće distribuirati restoranima, ali hotelski radnici u Tatrama za sada nisu previše zainteresovani za ovu novinu.
Narandžasti mačori duguju svoj krzneni kaput jedinstvenoj genetskoj mutaciji i upravo ta mutacija objašnjava zašto je toliko njih muškog pola, pokazala su dva nova istraživanja.
Najnovija studija Univerziteta u Oregonu pokazala je da je zbog klimatskih promena ugroženo više od 3.500 životinjskih vrsta, od korala, preko ptica do grbavih kitova.
Nova analiza vlade SAD utvrdila je da pomorski saobraćaj povezan sa eksploatacijom nafte i gasa u Meksičkom zalivu predstavlja ozbiljnu pretnju opstanku ugrožene vrste - Rajsovog kita.
U Nepalu je započet popis majmuna kako bi se obuzdao rastući probleme sa tim životinjama u nepalskim selima, gde uništavaju useve i sukobljavaju se sa ljudima.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar