Gradić Rokport u saveznoj američkoj državi Masačusets našao se pod opsadom neobičnog napadača - izrazito teritorijalnog detlića, koji je već razbio više od 25 vozila u tom području.
Foto: Pixabay
Stanovnica Rokporta Džanel Favaloro uspela je da fotografiše pticu u trenutku kad je kljunom, koji je snažan poput pneumatskog čekića, napadala jedno vozilo.
"Imamo vandala u susedstvu. Visine je 45 do 60 centimetara, odeven u crno-belo, s crvenom kapom", našalila se Favaloro na društvenim mrežama.
Ona navodi kako zna za najmanje 25 automobila koje je ptica oštetila, najčešće napadajući retrovizore i prozore.
"Detlić je sleteo na brisače našeg kampera u dvorištu i zurio u svoj odraz. Pomislili smo: 'Sigurno je on i razbio retrovizore'", ispričala je za "NBC Today".
Neki stanovnici pokušali su da zaštite svoja vozila prekrivajući retrovizore plastičnim omotima ili džemperima dok su im automobili bili parkirani, prenosi Index.hr.
Metju Fuksdžeger, šef katedre za postdiplomske studije ekologije i evolucijske biologije na Univerzitetu Braun, objašnjava da se ponašanje detlića može pripisati sezoni parenja, tokom koje mužjaci postaju izrazito teritorijalni.
"Reč je o žestokoj ptici, vrlo snažnoj. Biomehanički, njihov kljun je ekvivalent čekiću", rekao je Fuksdžeger.
Ron Magil, direktor komunikacija zoološkog vrta Majami, slaže se da sezonu parenja treba smatrati glavnim razlogom napada. Dodaje da je logično da ptica cilja reflektujuće površine.
"Kad vide sopstveni odraz, ne shvataju da je reč o odrazu. Misle da je to suparnik", rekao je Magil.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Velika Britanija mogla bi da zabeleži veliki porast broja ugroženih vrsta ajkula, raža i ostriga pošto se te vrste usled povišenih temperatura okeana premeštaju iz svojih staništa.
Nakon što je godinama bio atrakcija u restoranu s morskim plodovima u Njujorku, jastog po imenu Lorenco, od gotovo 10 kilograma i 110 godina, konačno je pušten nazad u prirodu.
Deset crnih nosoroga čiji je opstanak kritično ugrožen, preseljeno je iz Južne Afrike u Mozambik da bi ih ponovo bilo u toj zemlji u kojoj su istrebljeni pre 50 godina.
U Zoo vrtu "Five Sisters Zoo" u škotskom selu Zapadni Kalder u pokrajini Zapadni Lotijan, proslavljen je poseban događaj - 39. rođendan najstarijeg lemura koji živi u zarobljeništvu.
U gradiću Stimbout Springs u saveznoj državi Kolorado, jedan veoma odlučan medved postao je prava lokalna atrakcija (i nevolja) kada je pokušao da krofni u automobilu.
Zebra po imenu Ed, koja je pobegla sa imanja u okrugu Hamilton, Tenesi, uhvaćena je nakon što je lutala više dana kroz naseljena mesta i čak dospela blizu auto-puta.
Kengur Sidni, koji je pobegao iz zoo vrta u blizini grada Šahti u ruskom regionu Rostov, pronađen je i u dobrom je stanju, saopštio je predstavnik tog zoološkog vrta.
Dve kornjače ugrožene vrste Melanochelys tricarinata, poreklom iz podnožja Himalaja, rođene su u zatočeništvu u parku kornjača A Cupulatta na francuskom ostrvu Korzici, što je retkost.
Meso legalno odstreljenih medveda u Slovačkoj sada je moguće distribuirati restoranima, ali hotelski radnici u Tatrama za sada nisu previše zainteresovani za ovu novinu.
Komentari 1
Šaban
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar