Građanski pokret Bravo poziva odgovorne u EPS-u i EDS-u, kao i ministarku energetike Dubravku Đedović da reše problem Novosađana sa računima za struju.
Elektrodistribucija Srbije oglasila se povodom saopštenja LSV koji je zatražio da se hitno reši problem koji imaju mnogi građani, a vezan je za očitavanje brojila za struju i visoke račune.
Novosađanke T. M. (63) i B. V. (63) uhapšene su zbog sumnje da su šest godina novac koji su građani plaćali za struju, prebacivale na račune svojih poznanika koji nisu plaćalli račune.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da ove godine neće biti poskupljenja struje za građane u Srbiji, iako je cena struje na berzama bila "izuzetno visoka".
Nakon što su se Novosađani požalili da im računi za struju za jun kasne, ubrzo su počeli da pristižu. Međutim, građani se sada žale da im brojila nisu očitana.
Vršilac dužnosti generalnog direktora Elektroprivrede Srbije (EPS) Dušan Živković izjavio je da će struja za privredu pojeftiniti, a da će cena za stanovništvo u narednom periodu ostati ista.
Bitka građana Srbije sa Elektroprivredom Srbije oko neobjašnjivo velikih računa za struju se nastavlja, a Beograđanin Zoran Z. je, kako se čini, ovog puta "pobednik".