Barbara Strejsend ostala bez Oskara zbog polne diskriminacije

Američka glumica, pevačica i rediteljka Barbara Strejsend izjavila je da je zbog polne diskriminacije tokom godina ostala bez nekoliko Oskara.
Barbara Strejsend ostala bez Oskara zbog polne diskriminacije
Foto: 021.rs
Barbara Strejsend je, kako prenosi list "Varajeti", rekla reditelju Robertu Rodrigezu tokom intervjua na njujorškom "Tribeka" filmskom festivalu, da je bilo mnogo starijih ljudi koji nisu želeli da vide ženu u režiserskoj stolici. Ona je kazala da je čak bila na meti pojedinih kritičarki zbog svog pola. 
 
Film "Yentl'' (Jentl) Barbare Strejsend nominovan je 1984. godine za Oskara u pet kategorija. Strejsendova je osvojila nagradu Američke filmske akademije za režiju, ali "Yentl'' nije nagrađen u kategoriji najbolji film. 
 
Režiji se vratila 1991. sa ostvarenjem "The Prince of Tides" (Princ plime) koji je nominovan u kategoriji najbolji film, ali Barbara Stejsend je izostavljena sa spiska nominovanih za najbolju režiju. 
 
Barbara Strejsend je primetila da u Holivudu nema dovoljno žena reditelja.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Мунгос

    02.05.2017 08:02
    Страшна је та полна дискриминација. Нарочито ако је неко сексуална мањина.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Poznati

Fredi Merkjuri dobio svoju kovanicu

Britanska kraljevska kovnica odlučila je da oda počast Frediju Merkjuriju, frontmenu rok grupe Kvin, novim kovanicama sa njegovim likom za koje je muzičareva sestra rekla da bi mu mnogo značile.

Mišel Obama: SAD nisu spremne za predsednicu

Bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država Mišel Obama izjavila je u razgovoru objavljenom na njenoj YouTube stranici da zemlja još nije spremna za ženu predsednicu, dodajući da je SAD potrebno još mnogo da sazre.

Papa ugostio filmske umetnike, među njima i Kusturica

Papa Lav je priredio audijenciju za grupu filmskih stvaralaca i tom prilikom rekao da se bioskopi bore za opstanak i da bi trebalo više učiniti kako bi se zaštitili i sačuvalo zajedničko iskustvo gledanja filmova.