Britanska kraljica Elizabeta Druga odlikovala je naučnike Oksfordskog univerziteta koji su razvili vakcinu protiv korona virusa u saradnji sa britansko-švedskom kompanijom Astrazeneka.
Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin je, zbog naglog porasta broja zaraženih, proglasio danas neradne dane od 15. do 19. juna koji će biti plaćeni svim zaposlenima.
Specijalna nagrada Pulicer dodeljena je tinejdžerki čiji je snimak smrti Afroamerikanca Džordža Flojda pod kolenom belog policajca pokrenuo globalni pokret protiv rasizma i policijske brutalnosti.
"Srbija voz" saopštio je danas da se od 13. juna uvodi direktan voz sa stanice Beograd centar do stanice Zlatibor i sa stanice Zlatibor do stanice Beograd centar.
Iako mnogi smatraju da je hleb "glavni krivac" za višak kilograma, naučnici i stručni magazini su pokušali da objasne zašto je ipak dobro da uvrstimo ovu namirnisu u našu ishranu.
Emi je, kao i mnogim ljudima, korona osujetila planove za putovanja, ali je ta ženka belog nosoroga nakon više meseci odlaganja stigla u Japan u potrazi za ljubavlju.
Rovinjska je policija 8. juna oko 23 časa u Ulici Braće Božić u tom mestu zaustavila teretni automobil zagrebačke registarske oznake, kojim je pod vidnim uticajem alkohola upravljao 44-godišnjak.
Norveška će sprovesti "surove" testove na kitovima vrste Manji usan, iako se naučnici te zemlje, kao i širom sveta protive toj ideji jer bi ovi ekpserimenti mogli ozbiljno da povrede životinje.
Jedan redak novčić, dragocen među kolekcionarima, prodat je za 18,87 miliona dolara na akuciji kuće "Sotbi" u Njujorku, što je rekord za predmete te vrste.
Zbog sveprisutnije brige vakcinisanih građana oko toga da li imaju "dovoljno" antitela, stručnjaci ukazuju na to da bi nadležni u Srbiji trebalo da naprave plan oko davanja treće doze vakcine.