Koprivica je rođen u Nikšiću 1950. godine, a završio je Opštu književnost i teoriju književnosti na beogradskom Filološkom fakultetu.
Bio je dramaturg po pozivu, u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, Narodnom pozorištu, Bitef teatru, Zvezdara teatru, Kraljevskom pozorištu "Zetski dom", Crnogorskom narodnom pozorištu i festivalu "Grad teatar" u Budvi.
Objavio je knjige Volej i sluh, Vreme reči: Razgovori sa Borislavom Pekićem, Kiš, Borhes, Maradona, Dribling 1001 noć, Samo bogovi mogu obećati, Vježbanka Danilo Kiš, Luđak je vječno dijete i Luda knjiga.
Priredio je Zbornik o Danilu Kišu za časopis Ars. Bio je član redakcije časopisa za književnost i kulturu Fokalizator.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar