Britanska veganska aktivistkinja "Mythical Mia" optužena je za smrt više od 90 zečeva koje je pokušala da spasi sa farme u Španiji.
Foto: Pixabay
Njena spasilačka misija kod Barselone pretvorila se u katastrofu jer su neke od "spasenih" životinja bile majke koje su tek okotile mlade pa su oni ostali bez hrane.
Farmeri su zato stotinak zečeva morali da eutanizuju. Još pet skotnih zečica je uginulo, a mnoge su još zbog stresa izgubile mladunce koje su nosile.
Mia tvrdi da su farmeri nju i njene pomagače vijali sat vremena pa čak i pucali razbivši joj pritom staklo na automobilu.
"Jurili su nas, pucali, prozor se razbio, a komadići stakla posekli su me po licu. Svuda je bilo krvi. Uprkos svemu, srećna sam, jer sam spasila 16 zečeva. Vredelo je", kaže Mia koja kaže kako nisu ostavili male zečeve bez majki jer su spasili samo mlade zečeve.
Policija je u svom izveštaju navela kako je staklo na prozoru verovatno razbijeno nekim "čvrstim objektom", a ne metkom i da su Mia i ostali aktivisti "spasili" 14, a ne 16 zečeva.
Pitam se da li ih je spasila iz zecijeg prihvatilista ili sa farme gde im je svi znamo kakva sudbina... znaci veganka kriva za njihovu smrt, a ne oni koji za istu placaju. ;)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Prvi nalazi vilinog konjica vrste "Lindenia tetraphylla" zabeleženi su na lokalitetu Dobrotin u jugoistočnoj Srbiji, saopštili su naučnici sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu i Biološkog društva "Dr Sava Petrović
Australijske vlasti odobrile su vakcinu protiv hlamidije kod koala, koju su naučnici sa Univerziteta Sanšajn koust (UniSC) razvijali više od 10 godina.
Mladunče gorile spaseno iz tovarnog prostora aviona, koje se oporavljalo u Zoološkom vrtu u Istanbulu, spremno je za povratak u svoju zemlju porekla Nigeriju.
Stanovnici jednog američkog predgrađa svedočili su nesvakidašnjoj sceni kada je rakun, nakon što se prejeo fermentisanog voća, završio u alkoholisanom stanju i izgubio svest.
Dva studenta Univerziteta Kornel u američkoj saveznoj državi Njujork, koji su imali važeće dozvole za lov, ubili su medveda i nakon toga su ga doneli u studentski dom.
Petogodišnje dete iz Srbije primljeno je u Dom zdravlja Svetog Nikole na Halkidikiju, a porodica je prijavila da je dečaka ujeo vuk, prenosi grčki portal iEidiseis.
Izgradnja berlinskog okruga Nojlihterfelde, sa 2.500 stanova, kasni već pet godina zbog problema zaštite životne sredine, prvobitno zbog pojave jedne vrste retkih guštera, a sada mravinjak zaustavlja nastavak radova.
Šareni papagaj koji govori ruski već tri dana izmiče hvatanju u turskom gradu Sivas, i to uprkos svim pokušajima, uključujući i snimak glasa vlasnika koji je poslat sa Kipra, prenosi turski portal Dejli sabah.
U blizini mesta Buju u jugozapadnom delu Obale Slonovače, nestalo je 11 osoba kada je nilski konj prevrnuo drveni čamac na reci Sasandra, saopštila je ministarka solidarnosti Belmond Dogo.
Jedan surfer preminuo je juče na plaži Di Vaj u Sidneju nakon napada ajkule, a pretpostavlja se da je reč o velikoj beloj ajkuli, saopštile su lokalne vlasti.
Zvaničnici na Floridi saopštili su da je osmogodišnji dečak prebačen helikopterom u bolnicu u Majamiju nakon napada ajkule u blizini ostrva Ki Largo, na krajnjem jugu te savezne države.
Plaže na Floridi su među 10 američkih plaža sa najvećim brojem napada ajkula u periodu od 1642. do 2024. godine, navodi se u istraživanju američke Agencije za prognozu vremena.
Grčko ministarstvo pravde izmenilo je važeći zakon o oružju, pa tako dozvola za posedovanje i nošenje oružja više neće biti izdavana osuđenima za zlostavljanje životinja.
Prošle nedelje nekoliko popularnih plaža u Španiji zatvoreno je zbog pojave neobične i opasne "plave flote" morskih stvorenja - plavih zmajeva (Glaucus atlanticus), prenosi Science Alert.
Novi Zeland je pokrenuo nacionalnu kampanju kako bi pronašao partnera za Neda, veoma retkog baštenskog puža koji se odlikuje nesvakidašnjom osobinom - njegova ljuštura se uvija ulevo, što čini parenje gotovo nemogućim.
Vrhovni sud Indije naložio je istragu o uslovima u kojima je sin poznatog milijardera nabavio stotine divljih životinja kako bi otvorio ogromni privatni park za životinje.
Komentari 8
Sajber
Sandra
Siniša
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar