Na snimku se vidi kako orangutan Dana zadihano udahne paru iz e-cigarete, što je izazvalo šok i zabrinutost. Nakon incidenta, životinja pokazuje "uznemirujuće" ponašanje, a veterinari sprovode preglede i testove.
Prema izveštajima ruskog portala Zamin.uz, Lučkina se suočava s novčanom kaznom i zabranom ulaska u park Taigan. Takođe, izazvala je brojne negativne reakcije na društvenim mrežama.
Dana je jedini orangutan te vrste na Krimu i, prema izveštajima, nije dobro reagovao na e-cigaretu. Postoje bojazni da je progutao i uloške, koji sadrže 2,5 do 3 ml nikotina. Nakon što mu je Lučkina dala e-cigaretu, orangutan je izgubio apetit i odbija kontakt s posetiocima zoološkog vrta.
U safari parku Taigan strogo su zabranjena sva ponašanja koja mogu uznemiriti životinje - uključujući zadirkivanje, plašenje, bacanje predmeta u ograđene prostore kao i pružanje ruku i nogu kroz rešetke te naslanjanje i dodirivanje životinja raznim predmetima, prenosi
Klix.ba.
Još nije poznato kakva će kazna biti izrečena Lučkinovoj niti da li će orangutan Dana pretrpeti dugoročne posledice.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar