Prvi preduzetnik registrovan elektronskim putem u APR-u

Agencija za privredne registre saopštila je da je registrovan prvi preduzetnik korišćenjem novog sistema za podnošenje elektronskih prijava.
U saopštenju se navodi da je osnivač radnje za montažu i servis liftova iz Novih Banovaca Ras lift "na jednostavan i lak način popunio e-prijavu, potpisao je svojim e-potpisom, a naknadu za osnivanje platio elektronski platnom karticom".
 
"Kako je prijava uredno popunjena, za kratko vreme je na sajtu APR-a objavljeno rešenje o osnivanju, čime je osnivanje preduzetničke radnje završeno bez obilaska ijednog šaltera, uz značajnu uštedu vremena i novca", objavio je APR.
 
Sva uputstva o e-registraciji korisnici mogu se pronaći na sajtu APR-a u odeljku Preduzetnici-informacije o sistemu za podnošenje elektronskih prijava.
 
APR je ranije saopštio da očekuje da bi uslugu e-registracije godišnje moglo da koristi oko 32.000 preduzetnika, koliko ih u proseku tokom tog perioda u Srbiji pokrene sopstveni biznis.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Dragan

    07.01.2018 13:07
    Besplatna registracija?
    Pa cilj elektronske registracije da bude besplatna, ako već sve mora podnosilac sam da odradi! Jer službenika u lancu više nema...?
  • Gerga

    05.01.2018 18:03
    Usput
    Na sajtu su i objavljene nove cene(naravno veće) takse za registraciju....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Pad Metaverzuma

Pred Novu godinu objavljeno je poslovanje u trećem kvartalu kompanije Meta, koju još uvek velika većina "običnog sveta" naziva starim imenom Fejsbuk.

Delatnosti u Srbiji kojima se (skoro) niko ne bavi

Možda ne čudi previše što sa pretežnom delatnošću vađenje prirodnog gasa u Srbiji nije registrovano nijedno preduzeće. A prirodnog gasa nije da baš nema nimalo. Ima ga i eksploatišemo ga još od 1949. godine.

Kolika je vrednost NIS-a?

Berzanska cena NIS-a u iznosu od oko milijardu evra ne može se smatrati realnom tržišnom vrednošću, te kao reper treba uzeti knjigovodstvenu vrednost NIS-a koja iznosi 3,2 milijarde evra.

Rekordna cena bakra, zalihe se preusmeravaju u SAD

Cena bakra je nastavila snažan rast nakon što je prvi put premašila nivo od 13.000 dolara po toni, pošto investitori računaju na ograničenu ponudu i pojačani apetit za rizikom na globalnim finansijskim tržištima.