Zlato u minusu, svetske berze u plusu

Akcije na evropskim berzama i na Volstritu su porasle nakon postizanja dogovora o novoj italijanskoj vladi i izveštaja koji je ukazao na nastavak jačanja tržišta rada u SAD.
Zlato u minusu, svetske berze u plusu
Foto: Pixabay
Američki indeks S&P 500 je porastao za 0,7 odsto na 2.725 poena, zahvaljujući čemu je na putu da izbriše najveći deo gubitaka zabeleženih početkom ove nedelje.
 
Industrijski indeks Dau DŽons je porastao za 0,9 odsto na 24.628 poena, a tehnološki Nasdak za 0,8 odsto na 7.505 poena.
 
U Evropi, francuski CAC 40 je skočio za 1,5 odsto, nemački DAX za 1,4 odsto, a britanski FTSE za 0,6 odsto.
 
Evro je danas pao na 1,1675 američkih dolara sa jučerašnjih 1,1685 dolara, funta je ojačala na 1,3329 dolara sa 1,3289 dolara, a dolar na 1,2965 kanadskih dolara sa 1,2957 kanadskih dolara.
 
Cena zlata je pala za 7,60 dolara na 1.297,10 dolara za uncu.
 
U Aziji, japanski indeks Nikei je pao za 0,1 odsto, dok je honkoški Hang Seng porastao za 0,1 odsto.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Koje su opcije Srbije?

Četvrtak, 23. oktobar, bio je prijatan jesenji dan. Već oko 11 časova temperatura je dostigla 23 stepena i svako ko je mogao odlučio se za šetnju.

Amazon otpušta 30.000 radnika

Kompanija Amazon od danas počinje ukidanje 30.000 korporativnih radnih mesta, jer radi na smanjenju troškova i prekomernog zapošljavanja, do kog je došlo na vrhuncu potražnje tokom pandemije, objavio je Rojters.