Kako su Srbi zaradili milione evra na Pokemonima

Kada je, pre nekoliko godina, svetom odjeknula vest da lik iz Amerike prodaje jednoroga, svi su bili u čudu - danas ovo nije nikakva novost.

Već danima su stranice oglasa pune čudnih stvorenja zvanih Pokemoni, koji se prodaju i po ceni od više stotina dolara. Pogađate, Srbima nije dugo trebalo da prihvate ovaj trend.

Igrica koja je zaludela svet za manje od 20 dana izrodila je biznis ideju koja je prvo zaživela u Americi, a onda se proširila i u drugim delovima sveta. Popularna stranica za prodaju Ibej puna je oglasa za prodaju naloga za "Pokemon Go" igricu i to sa već uhvaćenim Pokemonima na naprednim nivoima. Drugim rečima, ako nekoga mrzi da ide ulicom i juri ova virtuelna stvorenja, sada može da kupi čitav nalog na kojem je neko radio dve nedelje.

Budući da je igrica potpuno besplatna, ova ideja je brzo zaživela i u Srbiji, pa već imamo čitave cenovnike. Cene značajno variraju u zavisnosti od toga na kom je nivou nalog i koliko su uznapredovali pokemoni. Tako za nalog koji je došao do 20. nivoa morate da izdvojite od 1.800 dinara do pedesetak evra.

Sudeći po broju oglasa, Pokemoni idu kao alva, ali je razlika u ceni u odnosu na Ameriku ogromna. Primera radi, jedan Englez iz Mančestera je pre tri dana prodao svoj profil na 21. nivou za impresivnih 1.500 evra na Ibeju, dok se u Hrvatskoj za taj nivo plaća oko 90 evra, sudeći po oglasima.

Nintendo je upozorio sve svoje korisnike da je korišćenje njihovih naloga u komercijalne svrhe zabranjeno, pa sada svakome ko proda ili kupi nalog preti dugoročni ban.
 

Srbi zaradili 50 miliona evra od Pokemona

Akcije kompanije Nintendo koja je lansirala igricu "Pokemon Go" kupilo je oko 50 Srba za pola miliona evra. Na taj uložen novac oni su zaradili još najmanje toliko, jer su već prvog dana nakon lansiranja igrice akcije ove kompanije skočile za 25 odsto.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija