U otvorenom pismu Vulinu Inicijativa navodi da se slaže u oceni da je za Hrvatsku sramota hapšenje mladih aktivista koji su prekrili ploču u Jasenovcu s uklesanim ustaškim pozdravom "Za dom spremni". Ističu, takođe, da je za Hrvatsku sramota ne samo privođenje aktivista na informativni razgovor, već sama činjenica da u Jasenovcu, najvećem stratištu u ovom delu Evrope, uopšte stoji takva ploča.
Inicijativa, međutim, Vulinu prebacuje da kritikuje hrvatski nacionalizam, ali da istovremeno sam zastupa nacionalističke stavove zbog kojih je, kako tvrde, bliži onima koji su ploču postavili, nego onima koji se nje stide i protive joj se.
U pismu, koje je preneo hrvatski "Jutarnji list", ističu da dok se oni bore protiv nacionalizma, Vulin "najpre pita čiji je". Inicijativa mladih osuđuje sve totalitarne, isključive, neslobodne i nasilne ideologije, kakva je bila ustaška ideologija, ali i nacionalizam u vidu četništva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Saša
kiki
NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar