Obraćajući se polaznicima u Centru za simulacije i učenje na daljinu, ministar odbrane Zoran Djordjević kazao je da su Visoke studije odbrane i bezbednosti najviši nivo karijernog usavršavanja oficira i državnih službenika.
"Ove studije bile su potrebne Srbiji, njenoj odbrani i bezbednosti. Danas ulazite u modernu instituciju i bićete privilegovani korisnici usluga i kapaciteta Ministarstva odbrane i drugih ministarstava i ustanova", kazao je Djordjvić. On je ocenio da prisustvo najviših državnih funkcionera medju polaznicima treba posmatrati kao "punu podršku obrazovnom sistemu u okviru Ministarstva odbrane".
Načelnik Škole nacionalne odbrane Miroslav Talijan rekao je da su glavna nastavna područja usavršavanja Strategijsko okruženje, Upravljanje sistemom nacionalne bezbednosti i Bezbednost i odbrana.
"Težište studija je na osposobljavanju polaznika za multidisciplinarni pristup u analiziranju savremenog bezbednosnog okruženja, procenjivanje dugoročnih političko-bezbednosnih trendova, saradnju sa drugim sistemima nacionalne bezbednosti na regionalnom i globalnom nivou", naveo je Talijan.
Medju polaznicima su i po jedan oficir oružanih snaga BiH, Slovenije i Hrvatske, a prema rečima pukovnika Slovenačke vojske Dušana Toša, cilj stručnog usavršavanja u Srbiji je sticanje novih pogleda na probleme bezbednosti i zaštite.
Osnovni cilj Visokih studija bezbednosti i odbrane je obrazovanje i priprema polaznika iz Srbije i zemalja regiona za preuzimanje visokih dužnosti u sistemu nacionalne bezbednosti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
miki21
Doktori diplomiranja
hell
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar