Udruženje građana "Fruškać" objavilo je video "Sumrak Fruške gore" u kojem ukazuju na probleme koji postoje u ovom nacionalnom parku.
Ono što su u "Fruškaću" naveli kao problematične tačke su: legalna deponija na 900 metara od nacionalnog parka, divlje deponije u fruškogorskim selima, opustošeni ugostiteljski objekti, rupe na Partizanskom putu, nedostatak biciklističkih staza. Kako navode, bez jasne strategije o ulaganjima u Frušku goru, neće se sačuvati bogata prirodna, kulturna i istorijska riznica ovog nacionalnog parka.
"Takođe, bez direktinijeg uključivanja lokalne zajednice i sistematičnog i konstruktivnog zajedničkog rada sa institucijama nećemo napredovati i ostvariti rezultate vredne pomena. Nadamo se da će budući infrastrukturni projekti smanjiti uticaj čoveka na prirodu i broj motornih vozila na Fruškoj gori, da će se baviti obnovom postojećih i napuštenih objekata a ne zidanjem isključivo novih, da će dovesti više biciklista i pešaka i pokrenuti turizam u fruškogorsko-podunavskim delovima i da će na pravi način afirmisati lokalni i seoski turizam kao i zdrav način života".
Kako napominju u ovom udruženju, Fruškoj gori je potrebno jedno veliko spremanje.
Dobro je što se sagledavaju mane odnosa gradjana ka FG, ali mislim da javnosti treba tako formulisati ove poruke da one postanu podstcaj šta se odmah, na individualnom nivou, može bolje uraditi. To može i novinar da "prepeva". Ovako, nema motivacije, pozitivnih vesti, širi se depresija... Po meni i to je zagadjenje, samo ne prirode u užem smislu, već misli, motivacije, volje i duše naroda koji čita ovaj medij.
Svaka svest probudjena na internetu, ostaje na internetu. Ne brinite se vi koji unistavate Frusku Goru, niko nece guzicu iz stolice pomeriti, samo rokajte dalje slobodno. Jbg...
Fruškać, a da pogledate koliko je šume vrli Cicmil posekao u Nacionalnom parku i kakvu sve industriju pravi pod okriljem tzv "Etno sela" Vrdnička kula....Ah, da.... pa vaši spotovi se vrte po njegovim hotelima....ništa, ond adrugi put
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sanaciju krila A i D Železničke stanice u Novom Sadu, kao i stanica Bačka Topola i Subotica radiće firme "Bricken", "N-ING" Beograd i "Institut za ispitivanje, procenu stanja i sanaciju konstrukcija" Novi Sad.
Firma Imperial Buildings odabrana je za izgradnju kanalizacije otpadnih voda južno od Kanala T-803 do Ulice Branka Ćopića, na Adicama, za cenu od 150 miliona dinara sa porezom.
Vanredna profesorka Filozofskog fakulteta Jelena Kleut, nakon što je prošireni sastav Senata odbio njen prigovor na odluku da ne bude izabrana u zvanje, kaže da to ne predstavlja iznenađenje.
Prošireni sastav Senata Univerziteta u Novom Sadu odbio je prigovor vanredne profesorke Filozofskog fakulteta Jelene Kleut na prvobitnu odluku Senata da ne bude izabrana za redovnu profesorku.
Slobodan Milutinović, poznatiji kao Sloba Snajper, kojem se u odsustvu sudilo zbog otmice devojke 2021. godine, osuđen je na četiri i po godine zatvora.
EXIT festival osvojio je sinoć u Groningenu nagradu za Najbolju event organizaciju u Evropi (Promoter of the Year), dodeljenu u finalu najprestižnijeg evropskog festivalskog takmičenja, European Festival Awards.
Jedan od osumnjičenih u slučaju finansiranja projekta rekonstrukcije pruge Novi Sad - Subotica, G. R., izručen je Srbiji iz Hrvatske, potvrdilo je Ministarstvo pravde za Tanjug.
Grupa učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj", u prisustvu nekoliko roditelja, htela je danas da ima sastanak sa pokrajinskim sekretarom za obrazovanje.
Grupi ponuđača, predvođenoj novosadskom firmom "Karin komerc", dodeljen je posao uklanjanja objekata na nekoliko lokacija u Novom Sadu, među kojima su i barake na Limanu V.
Više od godinu dana od pada nadstrešnice i stradanja 16 ljudi na Železničkoj stanici, kažnjenih nema, a donete su samo novčane presude u korist porodica žrtava.
Komentari 19
Ideja
Slanina
Mrki vuk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar