Autor: BBC News na srpskom

BBC
23.10.2022.
09:30 > 09:45
Od svih zemalja u koje su se ruski emigranti zaputili između dva svetska rata, samo su u tadašnjoj Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca mogli da imaju i vojni savez i škole i crkvu.
  • Surovi

    23.10.2022 15:51
    Da nema Rusije i njenog nuklearnog oruzija, nebi Srbija postojala ni nedelju dana, Anglosaksonci bi je rastrgli
  • ja

    23.10.2022 15:35
    Prošlost!
    Ovaj članak pokazuje koliko smo kao narod (ili tadašnja vlast), bili blagodarni Ruskoj carevini. Realno, Rusija i nije imala neku veliku potrebu, ili korist da se upusti u I Svetski rat, dobrim delom je to učinjeno zbog Srbije! Da li je to bila pametna odluka ili ne, nije naše da sudimo. I ovo što im je dato u tadašnjoj Kraljevini SHS, je bilo "vraćanje duga"na neki način. Nema razloga da se zbog toga stidimo, ili danas da to analiziramo, to je prošlost i ostaje u prošlosti!
  • K

    23.10.2022 10:01
    K
    Sve smo im dali za zlato! Bili su drzava u drzavi! Ovi sada su neka srednja klasa dok ovi bogati beze na Zapad!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna