Ispred Skupštine Republike Srpske u Banjaluci večeras su predstavnici četiri opozicione stranke održali skup pod nazivom "Parlament na otvorenom", a pridružilo im se nekoliko stotina građana.
Ako Kristijan Šmit nametne Zakon o državnoj imovini, istog trenutka ćemo proglasiti samostalnost, izjavio je danas predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Jedan od vlasnika lokala i zakupac tezge na pijaci "Boško Buha" u Nišu Zoran Nikolić vezao se lancima, nakon što je najavljena rekonstrukcija pijace počela nenajavljenim rušenjem lokala.
Fondacija Alek Kavčić, koja učenicima osnovnih škola u Srbiji nudi besplatne udžbenike u digitalnom obliku, saopštila je da je Privredni sud u Beogradu odbacio još jednu tužbu izdavačke kuće "Klett".
Muška reprezentacija Srbije u basketu tri na tri plasirala se danas u finale Evropskog prvenstva u Jerusalimu, pošto je u polufinalu pobedila Letoniju sa 21:19.
Carinici su na graničnom prelazu Batrovci 7. septembra u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja više od 25.000 cigareta sakrivenih u specijalno pregrađenom krovu jednog kombija.
Ukrajina je počela da izvozi žito preko hrvatskih morskih luka, sa ciljem da proširi svoje izvozne rute dok su njene crnomorske luke blokirane, rekao je visoki ukrajinski zvaničnik.
Predsednik Partije demokratskog progresa (PDP) Branislav Borenović izjavio je da će opozicione stranke večeras održati skup "Parlament na otvorenom", na platou ispred skupštine RS, uprkos zabrani.
Ministar privrede Srbije Slobodan Cvetković preuzeo je danas dužnost ministra od dosadašnjeg vršioca dužnosti te funkcije Siniše Malog, saopštilo je Ministarstvo.
Košarkaška reprezentacija Litvanije pobedila je danas u Manili Sloveniju sa 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21), u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta na Svetskom prvenstvu.
Viši sud u Beogradu ukinuo je sredinom avgusta pritvor osumnjičenima za zloupotrebe u Javnom preuzeću Elektroprivreda Srbije (EPS) pošto su ispitani svi svedoci, preneo je danas portal Insajder.
Stranka Zajedno je saopštila da poštuje odluku dosadašnjeg kopredsednika Aleksandra Jovanovića Ćute da napusti stranku i pozvala i "njega i ostale kolege iz opozicije" da nastave "zajedničku borbu".
Pokret Kreni-promeni predao je danas Ministarstvu prosvete peticiju sa više od 50.000 potpisa sa zahtevom da svi osnovci u Srbiji dobiju besplatne udžbenike.