Imovinska karta na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije otkrila je da ministarka za zaštitu životne sredine Irena Vujović ima osam akcija u Investicionom fondu "Vista rica", vrednih 100.000 dinara.
Ekološki aktivisti blokirali su na sat vremena put u Šapcu, kao protest protiv iskopavanja litijuma u Srbiji, a bilo je blokirano skretanje za Jevremovac.
Službenik Uprave policije Područne jedinice Bijelo Polje povređen je nakon što se vozilo interventne jedinice prevrnulo jutros, oko 2.40 časova, u mestu Sokolac.
Posle dve potpune obustave rada u školama i najave treće, četiri reprezentativna sindikata prosvetnih radnika od 4. novembra ulaze u takozvani "zonski štrajk".
Predsednik Narodnog pokreta Srbija Miroslav Aleksić najavio je tužbu protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog "neistina" koje je izneo u intervjuu za TV Prva.
Protekle godine industrije kože i obuće su ostvarile izvoz u vrednosti od 1,7 milijardi evra, dok je samo proizvodnja tekstilnih i odevnih predmeta ostvarila izvoz od 760 miliona evra.
Federalna vlada Brazila postigla je 23 milijarde dolara vredno poravnanje sa rudarskim kompanijama odgovornim za pucanje nasipa zbog kojeg se 2015. toksični otpad iz jednog rudnika izlio u reku.
Osam muškaraca uhapšeno je u Bosanskoj Krupi i Bihaću zbog veze sa terorističkim napadom na policijsku stanicu kada je ubijen jedan policajac, a drugi ranjen.
Neformalno tržište privatnih časova za osnovce i srednjoškolce u Srbiji vredi otprilike oko 110 miliona evra godišnje, najmanje 30 odsto ukupnih plata nastavnog osoblja u školama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je Srbija poprište hibridnog rata "spoljnih službi koje učestvuju u sukobima u Ukrajini, a neke na Bliskom istoku i na Pacifiku".