Nakon što su Gugl i Epl prošle nedelje ponudili sistemska rešenja za kovid aplikacije, još uvek se ne zna da li će "lovljenje" kontakata obolelog preko mobilnog telefona biti uvedeno i u Srbiji, objavile su "Novosti".
Lokalne kineske vlasti žele da prošire primenu zdravstvenih barkodova, koji su odigrali ključnu ulogu u suzbijanju virusa korona u toj zemlji, ali te najave izazvale su bojazan za privatnost i sigurnost ličnih podataka.
Policijske snage u EU uvešće u upotrebu oružje australijske proizvodnje protiv dronova koje će im pomoći da eliminišu pretnje po nacionalnu bezbednost.
Svetska banka odobrila je kredit od 100 miliona dolara Srbiji za uspostavljanje stanica za brzo testiranje putnika i povećanje kapaciteta za testove na Covid-19 sa 7.000 na 9.000 dnevno, navodi se u saopštenju.
Pripadnici kanadskih oružanih snaga od izbijanja epidemije virusa korona pomažu zaposlenima u domovima za dugotrajno zbrinjavanje, a sada su obelodanili uznemirujuće podatke o stanju koje su zatekli u tim ustanovama za stare.
Avionima crnogorskog avio-prevoznika Montenegro erlajnsa biće uskraćena dozvola za sletanje na beogradski aerodorom "Nikola Tesla", potvrđeno je Tanjugu u Direktoratu civilnog vazduhoplovstva.
Carinici su u ponedeljak prilikom kontrole robe prijavljene za carinjenje u magacinu u Dobanovcima, zaplenili 57 električnih bicikala, bez uredne dokumentacije.
Francuski predsednik Emanuel Makron predstavio je danas "istorijski plan" pomoći od osam milijardi evra proizvođačima automobila, znatno ugroženima posledicama pandemije.
U Sjedinjenim Američkim Državama danas je zvanično registrovana stohiljadita žrtva korona virusa, a najviše preminulih, 29.400, bilo je u državi Njujork, koja je sa 373.160 obolelih žarište pademije u Americi.
U Turskoj su se za 24 sata od korona virusa oporavile još 1.492 osobe, čime je ukupan broj oporavljenih porastao na 121.507, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja.
U Severnoj Makedoniji sutra se ukida policijski čas, a od prekosutra, četvrtka, biće dozvoljen delimičan rad ugostiteljskim objektima, odlučila je Vlada.
Avio kompanija Er Srbija saopštila je da će, zbog povećane potražnje, u periodu do 14. juna povećati broj letova na pojedinim linijama do kojih u ovom trenutku leti.
Venecijanski filmski festival biće održan u redovnom terminu, od 2. do 12. septembra, kako je prvobitno i planirano, izjavio je guverner regiona Veneto Luka Zaja.
Pandemija korona virusa je na silaznoj putanji u Italiji, uprkos popuštanju zabrana u poslednja 24 sata umrlo je 78 obolelih, što je jedan od najmanjih brojeva umrlih od početka epidemije.