Autor: Forbes Srbija

Info
17.07.2025.
15:24
Elaborat Građevinskog fakulteta o ispitivanju armirano-betonske konstrukcije železničke stanice Prokop u Beogradu, pokazao je u kakvom stanju su beton i armatura ugrađeni u ovaj objekat i koje su debljine.
  • Zutma

    17.07.2025 21:42
    78 ploča
    Tu ima 78 raznih ploča, raznih debljina i svaka od tih ploča ima svoje stubove, ploče su odvojene dilatacijom. Stubovi objekata na pločama (12 objekata) su nastavljeni na stubove ploča, tako da ploče nisu opterećene. Ako se sada 78 neovisnih odvojenih ploča raznih debljina, posmatra kao jedna jedina ploča, onda se upada u bunar sa potrebnom armaturom. Papirni zmaj na nebu, povlači kanap u rukama deteta, tako su stubovi opterećeni..
  • Marko

    17.07.2025 21:23
    Tito je izgradio Beograd, Ljubljanu, Zagreb i sve gradove i u selima postavio tvornice. Dan danas pruga Zagreb Ljubljana i prvi autoput napravljen je od Ljubljane do Postojne. Zanimljiv detalj da zbog velikog broja kasarni i vojnika u tom dijelu. Vozim se 2011 godine u Dusanbe gradu u Tajikistanu taxista me pita odakle sam. Jugoslavija kazem. A on vidis ovu kulu, vidis ovaj viadukt, vidis ovaj put sve to je gradila Jugoslavija nama. Isto to sam dozivio u Alziru, Libiji, Tunisu, Iraku, Uzbekistanu itd. I sve to je gradjeno sa kvalitetnim materijalima i profesionalno crtano na stolu sa olovkom i papirom bez kompjutera kocka kocka kockica svaka bula zna da zida kaze, sta ce meni statika.

    Istinit razgovor u NS u poznatoj gradjevinsko tehnickoj firmi u samom centru investitor pita direktora firme a sta si mi ovdje racunao 12000 Eura neku statiku izracun i testiranje? Mogu ja bez te stavke ja zidam vec godina u Bosni sta se foliras sa nekim staticarem.
  • Samo pitam

    17.07.2025 17:07
    I šta ćemo sad?
  • Suština

    17.07.2025 17:06
    I sada slede nove laži onog ludaka!
  • Tulipan

    17.07.2025 15:40
    Znači,i ovo će propasti,kao i nadstrešnica.
  • saša

    17.07.2025 15:38
    Sve jasno kao dan.Javašluk,nepotizam,korupcija,kriminal.Tako je to kada u zemlji o svemu odlučuje jedna neznalica i kukavica.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna