Policija u Varšavi uhapsila je nekoliko pripadnika antifašističkog pokreta koji su protestovali zbog učešća američkih zvaničnika u obeležavanju 80 godina od početka Drugog svetskog rata.
Hrvatski narod je srazmerno broju stanovnika najviše doprineo antifašističkoj borbi u Evropi, u kojoj je aktivno učestvovalo više od pola miliona hrvatskih građana, rekla je predsednica Kolinda Grabar Kitarović.
Više hiljada domorodaca moglo bi da bude iseljeno sa zemlje svojih predaka na ostrvu Borneo u Indoneziji, gde se krče velike površine šuma kako bi mogla da se izgradi nova prestonica.
Uprava za javne radove Katara počela je, zajedno s japanskom kompanijom, da realizuje eksperimentalni projekat farbanja ulica u centru Dohe u plavu boju u okviru pilot projekta za borbu protiv ekstremnih vrućina.
Nakon presude protiv kompanije "Johnson & Johnson" koja mora da plati 572 miliona dolara odštete zbog zloupotrebe opijatskih analgetika u Oklahomi, i druge farmaceutske grupe mogle bi da pristanu na to da plate znatne iznose kako bi izbegle dugotrajna suđenja u sklopu jedne od najozbiljnijih zdravstvenih kriza u SAD-u.
Austrijski portal "EU infotek", koji se od samog izbijanja afere "Ibica", koja je dovela do pada Hajnc Kristijana Štrahea i potom austrijske vlade, bavi rasvetljavanjem pozadine ovog slučaja, sada spekuliše da bi iza svega mogla stajati i srpska mafija.
Predsednik Nemačke Frank Valter Štajnmajer obećao je u Vjelunju, prvom gradiću u Poljskoj koji je njegova zemlja pod vladom nacista bombardovala još pre objave Drugog svetskog rata, da Nemačka neće zaboraviti na odgovornost koju joj nameće istorija i na poljskom jeziku zamolio za oproštaj za ratne strahote.
Alvin Kenard iz Alabame, koji je bio osuđen na doživotni zatvor bez uslovne slobode jer je opljačkao pekaru za 50,75 dolara, biće pušten iz zatvora nakon više od tri decenije.
Sudija američkog Vojnog suda zakazao je za 11. januar 2021. godine dugo odlagani početak suđenja za ratne zločine za petoricu ljudi, koji se nalaze u američkoj vojnoj bazi Gvantanamo bej, pod optužbom da su planirali terorističke napade 11. septembra 2001. godine u SAD.
Nepoznate osobe su pretukle transrodnog muškarca, nakon što su ga prethodno izvukli iz njegove kuće u Kolašinu, saopštile su lokalna policija i nevladina organizacija LGBT Forum Progres.
Šef brazilske diplomatije Ernesto Araužo izjavio je posle susreta sa američkim predsednikom Donaldom Trampom da Brazil "uspešno gasi požare u regionu Amazona" koji su izazvali međunarodnu zabrinutost.