Mađarski premijer Viktor Orban predstavio je novi savez sa austrijskom krajnje desničarskom Slobodarskom partijom i glavnom češkom opozicionom ANO strankom.
Policajac u Jutiki, u severnom delu američke savezne države Njujork, pucao je i ubio tinejdžera koji je, dok je bežao, uperio repliku pištolja ka njemu, saopštila je policija.
Dve erupcije vulkana Levotobi Laki-Laki na istoku Indonezije zabeležene su danas, a svaka je trajala desetak minuta saopštile su vlasti i zabranile prilaz vulkanu.
Evropski savet danas je usvojio restriktivne mere usmerene na belorusku ekonomiju, s obzirom na, kako je obrazloženo, umešanost beloruskog režima u rat Rusije protiv Ukrajine.
Video snimak portala "Prvi prvi na skali", o protestu u Loznici protiv Rio Tinta i projekta Jadar, u trajanju od oko tri sata, uklonjen je sa društvene mreže Fejsbuk.
Tri osobe su uhapšene zbog sumnje da su umešane u ubistvo 38-godišnje N.R. iz Sarajeva, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.
Firme povezane sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom i njegovom porodicom na tenderima su dobile 1.801 posao vredan 240 miliona evra, prenosi Forbes BiH.
U Iranu će u petak, 5. jula biti održan drugi krug predsedničkih izbora, nakon što nijedan od kandidata nije osvojio potrebnu većinu na izborima 28. juna, javile su danas agencije.
Hrvatska smatra neprihvatljivim, neprimerenim i nepotrebnim donošenje rezolucije čija namera nije izgradnja kulture sećanja i pomirenja, već instrumentalizacija sećanja na žrtve Jasenovca.
Ministarstvo spoljnih poslova Grčke je ocenilo da novo rukovodstvo Severne Makedonije nastavlja da krši Prespanski sporazum iz 2018. godine o promeni naziva svoje države.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je završen sporazum o mirnom razdruživanju sa Federacijom BiH i istakao da će iza njega stati Vlada i Skupština Republike Srpske.